Předsudky

29. leden 2011 | 21.27 |

Máme je všichni. A kdo říká, že ne, tak má buď svatozář nebo lže :-D  Setkáváme se s nimi denně, třeba ve formě vtipů. V těch to schytávají lidé podle vzhledu (blondýnky), povolání (policisté, politici), národnosti nebo náboženství (Cikáni, Skoti, Židé), studijního oboru (matfyzáci, ajťáci), místa bydliště (Pražáci, Brňáci, Ostraváci) atd.atd. Já mám vtipy ráda a pokud nejsou myšleny zle nebo přímo nenávistně tak proč ne :-) A co vy? Na jaké předsudky jste hákliví? Jaké naopak máte? Kvůli čemu? Máte třeba nějaké předsudky, které mají i vaši rodiče? Myslíte, že předsudky mohou vymizet? Je to o netoleranci nebo si za to určité skupiny lidí tak trochu vlastně můžou samy? Tady jsou předsudky, které vadí mně:
Blbá blondýna :-D
Metal (nebo punk) je jen nesmyslný řev a rambajs.
Pankáči jenom chlastají a fetují. (Víte, že na HC scéně je nejvíc mladých lidí, kteří vyznávají Straight Edge-tedy odpor k jakýmkoli návykovým látkám?)
Gothici jsou depresivní satanisté. (Tohle bohužel vyznívá i z článků zlogHotYckých pozérek)
Anarchista je komunista a terorista. 
Vegetariáni jsou fanatičtí ekoteroristé, bez masa jim měkne mozek a umřou ve 30. (Klasika, kvůli tomu už hodně dlouho nepřispívám nikam, kde se o takových věcech diskutuje, je to vyčerpávající)
Lidé, co nestudují VŠ a mají jen učňák, jsou méně inteligentní a necílevědomí. (WTF zas? Já si dobrých řemeslníků vážím. Bez nich by se společnost zhroutila. Nebo si umíte sami vyrobit nábytek a auto? Ti, co nižším vzděláním bez titulů opovrhují by si měli uvědomit, že bez vyučených lidí by si nekoupili ani rohlík)
Morava je kdesi na Slovensku a všichni tam pracují na poli a chovají krávy.
Slovensko je kdesi na Ukrajině a žije se tam na stromech.
Obyvatelé malých měst a vesnic mají jinou mentalitu než obyvatelé velkoměst. (Možná se víc znají a víc si vidí do talíře, což může vést k drbům, ale jinak nějak extra rozdíly nepozoruju, v galoších a šátkách taky nechodíme)
Kuřáci marihuany jsou vypatlaní feťáci.
(Jj, ale chlastat je normální, že)

A pak jsou samozřejmě předsudky, kterými trpím já a klidně se k nim přiznám. Třeba:
Politici si chtějí jen nahrabat a na blaho obyčejných lidí kašlou. (V tom se mnou ale jistě většina souhlasí :-D)
Holá hlava-holé neštěstí. (Ale ani tady nelze dávat jen na vzhled, vyholený týpek v bomberu a kanadách nemusí být nutně nácek, ale třeba SHARP-skinhead proti rasovým předsudkům nebo apolitický Oi skin)
Hodně nalíčená, vysolárkovaná slečna v mini a kozačkách=hm, barbína, s tou bych si neměla co říct. (Ale občas taky zjistíte, že máte)
Ajťáci žijí v poněkud jiné realitě. (Můj přítel je programátor-a někdy to sedí :-)))
Voliči ODS jsou bohatí.
Poláci jsou praštění fanatičtí katolíci. (Samozřejmě, opět nelze zevšeobecňovat, půl roku jsem bydlela na koleji s Polkou a byla úplně v pohodě, ale prostě mě to často napadne, když si čtu, co tam zas vymysleli. Plus jeden můj ex byl po otci napůl Polák, sice nebylo věřící, ale měl opravdu...zvláštní mentalitu :-( )
Muslimové nás nenávidí, jsou netolerantní a žena je pro ně míň než dobytek. (viz předchozí článek)
Studenti některých prestižních škol si myslí, že jsou elita národa.
Lidé v drahých autech řídí nebezpečněji.
Když vidím ve frontě před sebou důchodce-"to zas bude trvat".
Twilight je kravina. 
Policisty dělá mnoho zakomplexovaných chlapů a řidiči autobusů plus úředníci jsou protivní.

A určitě by se toho ještě našlo :-)

  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Předsudky wouaf 01. 02. 2011 - 20:13