Podporuji Prague Pride

12. srpen 2012 | 22.52 |

Zítra začíná festival v pražských ulicích Prague Pride, který stejně jako loni vzbuzuje velké emoce a rozpory. Opět proti němu ostře vystupují zejména náckové, klerofašouni, ultrakatolíci a jim podobní (mixem toho všeho je ultrapravicová a ultrakatolická iniciativa D.O.S.T., která vedle nácků bojuje proti PP nejvíc), které považuji za mnohem větší nebezpečí pro společnost než homosexuály. Tento článek jsem se rozhodla napsat po přečtení této zprávy kde kandidát na prezidenta Vandas (jinak předseda DSSS) slovně útočí na jiného kandidáta, Fischera, zejména kvůli jeho podpoře pochodu a tomu, že je ochoten diskutovat o možné adopci dětí homosexuály (mimochodem, takový zákon ještě vůbec není na stole a ani dlouho nebude, tak klídek) a tvrdí, že mu přerazí pazoury. No, škoda slov na Vandase, jen opět dokázal, že DSSS je parta blbečků, kteří by všechno řešili jen násilím, protože na jiné řešení společenských problémů nemají dostatečnou inteligenci. Pod článkem, který sdílela na svém profilu další prezidentská kandidátka, Klára Samková se pak rozhořela diskuze na téma, jestli by bylo dobré povolit adopci i homosexuálním párům, kde spousta lidí opět projevila své nenávistné názory, jak na tuto možnost, tak na PP a na homosexuály celkově. Jaké byly jejich nejčastější argumenty?

1. Registrovaná partnerství (popř. sňatky či adopce dětí) homosexuálů povedou k zániku rodiny.
Blbost. Jak můžou 4% populace (ok, podle nejnovějších statistik tuším kolem 6%, ale nechci kecat, ale víc to určitě nebude) být nebezpečné pro většinu? K zániku rodiny povede akorát tak současná vláda, která evidentně (byť netuším proč) dělá všechno pro to, aby si lidi raději žádné děti nepořizovali. Vyplácená mateřská nebo rodičovská je k smíchu (nebo spíš k pláči), základní potraviny drahé, vzdělání drahé, navíc k založení rodiny je třeba bydlení, což v dnešní době většinou znamená zadlužit se na x let hypotékou apod. To je pro rodinu nebezpečí.
Tento článek nemá být primárně o adopci dětí homosexuálními páry (navíc, jak už jsem psala, pokud se vůbec něco takového povolí tak to bude ve velmi vzdálené budoucnosti), ale pokud teda někoho zajímá můj skromný názor, tak myslím, že dítě, které by mělo za rodiče slušné lidi (byť stejného pohlaví) by na tom bylo mnohem líp, než dítě, které má sice maminku a tatínka, ale jsou to alkoholici/tyrani/kriminálníci apod. nebo dítě, které je v děcáku.
A nehledě na to, že v dnešní době se každé druhé manželství rozvádí, takže je spoooousta dětí, které stejně nemají nebo nebudou mít úplnou nebo harmonickou rodinu. Možná i těch rozvodů by bylo míň, kdyby k sobě lidi byli celkově tolerantnější.

2. Homosexualita je nemoc a duševní porucha.
Od roku 1992 NENÍ Světovou zdravotnickou organizací (WHO) homosexualita řazena do Mezinárodní klasifikace nemocí. Kdyby to byla nemoc, dala by se léčit. Takové pokusy samozřejmě byly, ale moderní zdravotnické, psychologické a psychiatrické organizace proti snahám změnit něčí sexuální orientaci dnes varují a považují je za rizikové.

3. Z dětí vychovávaných homosexuály, vyrostou také homosexuálové.
Asi těžko, když sexuální orientace je dána geneticky a biologicky. Neexistuje žádný přesvědčivý důkaz na podporu tvrzení, že rané dětské zkušenosti, výchova, sexuální zneužití nebo jiné závažné životní události ovlivňují sexuální orientaci.

4. Homosexualita je hřích proti Bohu/přírodě.
Když někdo začne vykládat, že Bůh to tak chtěl/nechtěl, tak končím diskuzi, protože s takovými lidmi se nedá bavit. Nevím teda, kde přišli na to, co Bůh chce nebo nechce (mluvili snad s ním?), ale proč tedy v přírodě (i mezi zvířaty) homosexualita existuje? (Nejsem vědec, takže nevím, řečnická otázka).

5. Homosexuálové znásilňují malé chlapečky.
Jednoduché až primitivní zevšeobecňování. Podle tohoto názoru by byl každý homosexuál pedofil a každý pedofil by znásilňoval děti, což prostě není pravda. (Pedofil byl prý údajně i Hans Christian Andersen, asi bychom jeho pohádky neměli dětem vůbec číst, fuj fuj). 
Co se týče zneužívání chlapců v katolické církvi, tam vidím spíš problém ve vnuceném celibátu (ten Bůh taky chtěl?). I když sama se roky zajímám o náboženství, které celibát také doporučuje, myslím si, že je to přežitek anebo něco, co má dodržovat jen člověk, který je na to dostatečně vyzrálý, vyrovnaný a duchovně pokročilý.

6. Pochod Prague Pride je nebezpečný a perverzní.
Nebezpečné (a vlastně i perverzní) jsou akorát tak pochody ožralých nácků ničících, co jim přijde pod ruku a pokřikujících nenávistná hesla (při nejmenším, pokud rovnou někoho nezmlátí nebo nezkopou). 

V Praze jsem už toto léto byla, takže nepřijedu, ale držím všem účastníkům akce, ať barevný festival dopadne k jejich spokojenosti. A pro ty, co to pořád nechápou-i přes mnohé problémy, které u nás jsou, žijeme ve svobodném státě (pokud si to nemyslíte, tak jeďte např. do Severní Koreje, o které příští týden plánuji napsat, a pak si povíme ;-). Když v ulicích můžou pochodovat ultrapravičáci, ultralevičáci, lidé, kteří jsou proti potratům, Kršňáci, Jehovisti, odboráři, nespokojení studenti, lidi, co chtějí legalizovat marihuanu, zombíci a já nevím, kdo všechno, proč ne homosexuálové? Když lidé z iniciativy D.O.S.T. takhle bojují proti festivalu gayů a lesbiček, kdy začnou bojovat proti rockovým a metalovým festivalům, kde vystupují mj. skupiny, které zpívají o Satanovi, pekle apod.? To musí těmto fanatickým katolíkům taky vadit, ne? Ale rockové festivaly se zakazovaly před rokem 89 (i když z jiných důvodů), že. 

PS: Nemám nic proti katolíkům, jen proti těm fanatickým, stejně jako nemám ráda fanatické Kršňáky, Jehovisty, muslimy, satanisty, taoisty, židy atd. A nemám v lásce ani fanatické ateisty ;-)


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Podporuji Prague Pride maydayberry®svetu.cz 13. 08. 2012 - 09:39
RE: Podporuji Prague Pride tlapka 15. 08. 2012 - 12:50
RE: Podporuji Prague Pride monica otmili 17. 08. 2012 - 21:50
RE: Podporuji Prague Pride marieke 18. 08. 2012 - 22:56
RE: Podporuji Prague Pride cartkovova 24. 08. 2012 - 20:43