Midi Lidi

8. listopad 2012 | 22.46 |

midiInteligentní, ale zároveň úplně praštěná taneční hudba, vtípky i hlubší texty-to všechno jsou Midi Lidi, elektronická experimentální kapela, která o sobě říká, že pochází z Brna (byť ani jeden z členů se tu nenarodil) a která sama sebe definuje jako "elektro s lidskou tváří".
Současnou sestavu tvoří Petr Marek, filmař, herec, hudebník a pedagog na FAMU, který je mj. autorem hudby k filmům Mistři a Národ sobě, podílel se asi na 40 českých albech a natočil asi 30 krátkometrážních a 7 dlouhých filmů, mezi celovečerní patří např. Láska shora, Nebýt dnešní a Nic proti ničemu, vytvořil několik hudebních znělek pro TV Óčko, je hercem Dekadentního divadla Beruška, hostuje v Ypsilonce a dalších divadlech, Prokop Holoubek, hudebník, herec a promotér, společně s Markem hraje v Berušce a před Midi Lidi vystupovali v několika dalších kapelách, také natočil pár krátkometrážních snímků, vystudoval Fakultu výtvarných umění na VUT v Brně a je spoluzakladatelem oblíbeného brněnského klubu Fléda a Tomáš Kelar, syn Idy Kelarové a producent brněnské kapely Čokovoko. 
Od roku 2007 natočili ML 3 desky-Čekání na robota, Hastrmans, Tatrmans & Bubáks a Operace Kindigo! Dále jsou autory hudby k filmům Protektor, Český mír a Polski film a podíleli se na albu For Semafor, kde mladí umělci nahráli vlastní verze slavných písniček Suchého a Šlitra. Také pilně koncertují. Vzhledem ke vztahu k umění a divadlu, dávají velký důraz nejen na hudbu, ale i vizuální stránku a jejich koncerty jsou opravdu něco k pokoukání (viděla jsem na letošním Špalíčku ;-).

Oficiální stránky: www.midilidi.cz/

MS: www.myspace.com/midilidi

Soundcloud (písničky ze soundtracků na kterých se podíleli): soundcloud.com/midilidi

Last.fm: www.last.fm/music/MIDI+Lidi

Pár písniček:

Pokoj (první písnička, kterou jsem od nich slyšela s geniálním klipem) www.youtube.com/watch

Co jsem měl dnes k obědu / Co já všechno uvedu (pro album For Semafor) www.youtube.com/watch

Praděd www.youtube.com/watch

Láska (tribute video :-D) www.youtube.com/watch

Ploužák proti všem přízrakům (jedna pomalejší) www.youtube.com/watch

Je toho hodně co říct www.youtube.com/watch

Do člna (live s Mirem Žbirkou, autorem originálu z roku 1984) www.youtube.com/watch

Rád vařim (největší mega mazec úchylárna a šílenost, ale já to prostě žeru) www.youtube.com/watch

Zdroj obrázku: www.bumbumsatori.org/cz/artists/midi-lidi/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře