Tři sestry

7. květen 2008 | 14.05 |

Vzhledem k nedávnému tragickému úmrtí kytaristy Františka Sahuly (byl brutálně zavražděn) jsem se rozhodla zmínit mou oblíbenou kapelu Tři sestry (kteří si říkají také Soubor kreténů) jejímž členem byl s přestávkami od roku 1988 do 2004.
TS vznikly před 23 lety během jedné hospodské pitky. Zakládajícími členy byli Ing.Magor, Hadr (ten před 12 lety tragicky zahynul), Sup a Jírovec. Dnes nejznámější persona-Lou Fanánek Hagen se k nim přidal až později. Za tu dobu prošlo skupinou mnoho hráčů. Současnou sestavu tvoří Fanánek (vlastním jménem František Moravec, který jinak píše písně pro jiné interprety i muzikály), basista Ing.Magor (vl.jménem Tomáš Doležal, jinak manažer TS a producent většiny alb), harmonikářka Supice Veronika (vl.jménem Veronika Borovková), kytarista Ronald Seitl, kytarista Zdeněk Petr (v kapele teprve od roku 2003), bubeník Franta, houslista Franta Kacafírek (jinak též člen slavné country kapely Zelenáči) a Martin Roušar, přezdívaný Jaroušek, který hraje na saxofon a klarinet.
První nahrávku vydali TS roku 1988 a oficiálně vyšla o 7 let později pod názvem Rarity. První oficiální a zároveň velmi úspěšné album bylo Na Kovárně, to je nářez (podle oblíbené hospody TS) s megahitem Kovárna I. Dodnes Soubor kreténů vydal asi 17 dalších alb, včetně různých kolekcí.
Spřízněné kapely ve kterých členové TS také hráli nebo hrají jsou Doktor P.P., Hagen Baden nebo Synové výčepu.

Několik videoklipů:


Pumpa

Venda

Pijánovka

Hagen Baden: Průša

Hrobečky

O strašlivé vojně s Turkem

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tři sestry s-a-r-i-k 17. 05. 2008 - 16:39
RE: Tři sestry luciášek 30. 05. 2008 - 08:42