Vegetariánství

23. květen 2008 | 20.00 |

Nechápu, proč tolik lidí zbytečně napadá vegetariány a vegany. Samozřejmě, jsou i vegetariáni, kteří napadají lidi, co jedí maso, ale spíš jsem se s tím setkala naopak :-/ I já musím věčně poslouchat nějaké narážky (naštěstí ne od mamky, ptž ta je veg.už několik let), přitom se tím nechlubím. Netvrdím, že jsem zrovna spasila svět. Dokonce si myslím, že by bylo ještě lepší být vegan (tedy žádné mléčné výrobky a vajíčka) a třeba jednou budu...kdoví...myslím, že velkochovy slepic a krav jsou snad ještě horší než ty jatka. Nechápu, co lidem na vegetariánech tak vadí. Dnes jsem se např.dozvěděla, že užírají potravu býložravcům, LOL. Na světě je (resp.bylo by, kdybychom se chovali jinak) dost potravy pro všechny-lidi i zvířata. Ale jelikož přírodu a životní prostředí vesele ničíme a využíváme víc než toho potřebujem tak pak není divu, že se za své chování dočkáme přírodních katastrof, hladomorů a nedostatků. A co bychom za své chování k přírodě chtěli, že?
Dále lidi, kteří jsou z mně neznámých důvodů proti vegetariánům, tvrdí, že ovoce a zelenina a další rostlinné potraviny taky trpí. Kdoví? Ale pokud vím, tak nemají centrální nervový systém, aby mohly trpět. OK, netvrdím, že to nemůže být možné, ale když jim to tak vadí a předhazují to tak ať sami přestanou rostlinné potraviny jíst, hm? Můžou žít jako brethariáni, kteří se prej živí jen pranou-vzduchem :-D
Potom taky často říkají: Sama s tím stejně nic neuděláš. Jasně, pohodlnost. Něco se mi nechce tak si řeknu Sám s tím stejně nic nenadělám. Proč se totéž neříká lidem, co si adoptují dítě nadálku a posílají mu peníze nebo posílají peníze na nějaké výzkumy a dobročinné organizace-se slovy Stejně s tím sám nic neuděláš?
Časté je taky říct-a co tvůj pes? Taky mu přestaneš dávat maso? Pes je všežravec, nikoli výhradně masožravec, takže teoreticky maso jíst nemusí (narozdíl od koček a kočkovitých šelem). Někteří vegetariáni svým psům kupují veg.granule. My doma naší Elišce maso a normální granule dáváme, ptž nejíst maso je naše rozhodnutí, ne její :-D A nevypadá, že by maso nechtěla :-D Je to prostě zvíře, ale my lidé, tu volbu máme. Nesouhlasím s tvrzením, že jsme součástí potravního řetezce abychom museli jíst maso. Součástí potravního řetezce jsou právě ony šelmy a jiná zvířata. Ale my jakožto lidé máme možnost volby a možnost maso nahradit něčím jiným, pokud chceme.
Tady je dobrej článek o tom jak odpovídat lidem, co nejedí maso (netvrdím, že souhlasím se všemi odpověďmi!!!!):

http://www.burfi.net/cz/otazky-odpovedi.html

Slavní vegetariáni (v prvním článku hudebníci, v druhém vědci apod.)

http://vegetarian.blog.cz/rubriky/slavni-vegetariani

Vegetarian Decal.jpg


Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Vegetariánství zatoulana 23. 05. 2008 - 21:04
RE: Vegetariánství marieke 23. 05. 2008 - 23:07
RE: Vegetariánství zatoulana 24. 05. 2008 - 14:53
RE: Vegetariánství eithne 26. 05. 2008 - 12:08
RE: Vegetariánství jerryblack 26. 05. 2008 - 20:52
RE: Vegetariánství addla 13. 09. 2008 - 10:22
RE: Vegetariánství osel* 26. 12. 2008 - 09:39
RE: Vegetariánství navra 26. 12. 2008 - 14:27