MATCH POINT

21. srpen 2009 | 21.06 |

match_point7Brit.-am.-irsko-ruský film, 2005. Hrají: Jonathan Rhys Meyers (Chris), Scarlett Johansson (Nola), Penelope Wilton (Chloe), Matthew Goode (Tom) a další. Režie: Woody Allen.

Hlavním hrdinou je mladý tenista Chris, který se ale trénováním moc neuživí. Jednoho dne se ale seznámí se sympatickým Tomem a jeho milou sestrou Chloe, kteří pocházejí z bohaté anglické rodiny. Začne s Chloe chodit, ale hned od prvního setkání to jiskří mezi ním a Tomovou krásnou snoubenkou Nolou. Oba ale ví, že by jejich vztah neměl smysl a Chris se po nějakém čase ožení s Chloe. Krátce po jejich svatbě se ale Tom s Nolou rozejdou a dívka se stane Chrisovou milenkou. Chrisovi to vcelku vyhovuje-Chloeina "honba" za početím mění jejich sexuální vztah v rutinu, ale zato je bohatá a díky jejímu otci, svému tchánovi, má Chris krásný byt v centru Londýna a dobrou práci, zatímco Nola ho přitahuje sexuálně. Vážný problém však nastane když Nola otěhotní a požaduje po svém milenci rychlé řešení situace. Čas utíká a Chris se musí rozhodnout...
Jako u většiny ostatních Allenových filmů jsem čekala komedii, ale zklamaná nejsem, Allen prostě nemá špatné filmy :-) Tento je i morálním poučením o tom, že nevěra a zatajování se nevyplácí a že mnoho peněz a zvyk na luxus skutečně může kazit charakter.

matchpoint

Matchpoint3

match_28matc1650

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře