Květy

25. březen 2013 | 23.03 |

kosiBrněnskou alternativní/indie kapelu čerpající z mnoha žánrů (hlavně folku, ale i rocku, blues, jazzu, world music a dalších) založili roku 1993 ještě na základní škole Martin E. Kyšperský a Michal Navrátil. První dema však Květy vydaly až v letech 2000 a 2001 (to druhé, Palouček, získalo cenu serveru freemusic.cz za demo roku) a první oficiální album Jablko jejího peří v roce 2004. Loni vyšla zatím poslední, kritikou také velmi dobře přijatá deska Bílé včely. Kromě šesti vlastních oficiálních alb se Květy podílejí i na mnoha dalších projektech (namátkou Svět podle Fagi, For Semafor-tribute písničkám z divadla Semafor, Bongo Bonboniéra-kompilace písniček pro děti, Brno-město básníků, tributy pro Mňágu a Žďorp nebo Oldřicha Janotu).
Současnou sestavu tvoří M. E. Kyšperský (zpěv, kytary, baskytara, kontrabas, mandolína a další nástroje), Aleš Pirgl (bicí, perkuse, klávesy, harmonika, mandolína a další nástroje), Ondřej Čech (baskytara) a Albert Novák (housle). Na nahrávkách alb se však objevují i různí zajímaví hosté.
Silnou stránkou kapely jsou vedle používání řady nástrojů také půvabné a nápadité videoklipy a celkově důraz na umělecké cítění (booklety, web) a časté hraní (předloni jsem je viděla na Špalíčku a byl to velmi příjemný koncert).
A proč jsem vybrala zrovna takový ilustrační obrázek? Květina je jasná a kočičky jsou pro frontmana Kyšperského
malé přítelkyně :-) Zdroj obrázku zde-je tam i spousta dalších krásných foteček 

Oficiální stránky: www.kapelakvety.cz/ (z nich je také promo foto kapely od Romana Franze)

Pár dalších písniček:

Cirkus

Balón

Vánoce bláto smetí

Tulák

My děti ze stanice Bullerbyn

Kpt. Lžičko 

Kvety-2010-Roman-Franz_6

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře