Valašský Špalíček 2011

4. červenec 2011 | 16.23 |

Valašské Meziříčí-nádvoří zámku Žerotínů a M-klub, 24.-25.6.2011

Abych pořadatelům nekřivdila, tradiční fesťáček (letos již jeho 29.ročník) začal už 22.formou výstav fotografií a obrazů a ve čtvrtek v jeho rámci zahrála irská kapela House of Cosy Cushions. Já jsem ale přijela až na pátek a sobotu, kdy se nádvoří zámku a přiléhající M-klub zaplnil více kapelami. Každý den jsem viděla 3, ale byla tam i spousta dalších, z toho některé zahraniční, např.Justin Lavash (VB), Astronautalis (USA), Duke Special (VB), Gerda Blank (NZ), Jamison Young (Rakousko) a pár slovenských třeba Longital nebo Sanyland.
V pátek jsem jako první viděla své milované úžasné Poletíme?, kteří páteční program začínali. Kluci jsou v reálu stejně pohodoví a sympatičtí jako ve videoklipech a po koncertech si fotí fanoušky :-D Po nich jsem pěkně vsedě na trávě shlédla komornější koncert Moniky Načevy a kytaristy Justina Lavashe, který sám zazpíval 3 písničky a bylo to moc milé a příjemné. A hlavně Načeva zazpívala mou nejmilovanější-Měsíc, takže spokojenost
Zato zlatý hřeb pátku-Charlie Straight mě tentokrát trochu zklamal :-( Měli šíleně dlouhou zvukovku a jako jediní začali asi o 20 minut později, takže z jejich koncertu jsem stihla asi půlku, pak jsem musela jít na poslední vlak domů a moji nejoblíbenější písničku hráli až když jsem byla v půlce cesty na nádraží (šlo to slyšet :-( ). Ale nevadí, tady jsem je viděla už asi popáté.
Druhý den jsem na rozdíl od pátku trávila hlavně uvnitř v Mku, kde sobotu začínali rovněž mí milovaní Budoár staré dámy. Jejich zpěvačka a kytaristka Marta Svobodová je strašně miloučká, sympatická a vtipná, moc pěkný koncert, který začali mou oblíbenou Usnul dub nad stádem hub. Jen mi tam chyběly housle na které jsem u nich zvyklá. 
Další kapela na kterou jsem se šla podívat byly Květy, které jsem objevila teprve nedávno a koncertem potvrdili, že je budu poslouchat i nadále :-) Tam mě akorát naštvali dva ožralí puberťáci v první řadě, kteří si komorní atmosféru koncertu spletli s pogem :-/ Nic proti pogu a halasení, ale tady se to fakt nehodilo :-/ Nejvíc se mi líbila píseň Kočička, kterou ale nikde nemůžu najít :-( A celou dobu jsem přemýšlela, co to má bubeník za aparaturu, protože jen bubny to zdaleka nebyly a podle oficiálních stránek to bude asi teda i perkuse a xylofonbalafonvibrafon...eh, v hudebních nástrojích se moc nevyznám :-)))
A zlatým hřebem soboty byli Tata Bojs, které jsem naživo taky viděla poprvé, i když je samozřejmě znám už roky. Mardoša je super blázen! :-D A rozjeli to skvěle, všichni hned od začátku tančili, taky, že zahráli pecky jako Attention Aux Hommes nebo Šťastnější a pár novinek z posledního alba Ležatá osmička, které se mi moc líbily a plánuju si ho sehnat. Bohužel jsem taky musela, kvůli poslednímu vlaku, odejít dřív, ale to už se stejně brali ke konci.
Takže kapely v pohodě, byla jsem spokojená, co mi vadilo byla strašná zima, už od 6 večer jsem klepala kosu a to jsem se v sobotu radši navlékla, ale ani tak to moc nepomohlo, od umrznutí mě večer zachránili Tatáči tím, že se na ně dalo celou dobu tančit...Sem tam taky popršelo, ale zas žádná hrůza a ten největší liják, když jsem v sobotu přijela do VM naštěstí před začátkem ustal a docela mě i mrzelo, že se mnou nikdo nechtěl jet a potkala jsem tam jen dvě známé se kterými jsem se bavila jen chvilku, měly tam svoje lidi a kapely a tak, no. Ale jestli bude příští rok taky tak fajn program (mohlo by být něco "spešl", když bude mít Špalíček kulatiny) tak určitě jedu zase! :-)
PS: Bohužel nemám fotky. Cvakala jsem mobilem, ale je to nepoužitelné...dneska jsem si hrála s nastavením a snad to zas bude fotit líp, ale fakt nechápu, co poslední dobu tak blbnul, já jinak do nastavení nelezu :-/ A na oficiálních stránkách 
spalicek.kzvalmez.cz/ jsou pořád jen fotky z loňska, ale našla jsem tam aspoň reportáž od R&P i s fotkami (www.rockandpop.cz/28-rocnik-valasskeho-spalicku-nevím, proč je v tom odkazu špatné číslo ročníku, v názvu už je správně) a videoreport TV Beskyd (www.youtube.com/watch).
Takže kdybych někoho nalákala a jel by příští rok se mnou, tak je vítán! :-D A kvůli nedostatku fotek vám aspoň přihodím jako ochutnávku písničky mnou shlédnutých kapel :-)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře