Prosba!!!

31. leden 2013 | 14.57 | rubrika: Šuplík všeho možného

Vy, kdo znáte (a máte rádi) blog Hudební masakry, popř. jste i fanoušci jejich FB stránky zde, prosím, přidejte se k této petici a sdílejte. O co jde? Partě lidí Jarda Konáš, autor HM evidentně šlápl svými (vždy slušně a neagresivně) podanými názory na kuří oko a dosáhli toho, že mu byl zablokován osobní profil, tudíž ani nemůže spravovat stránky HM na FB. Velice lehce si můžete udělat názor o tom, KDO by měl být zablokován spíš, když si přečtete třeba jednu z diskuzí na FB stránce HM pod Jardovým komentářem o line-upu Benátské noci. Nadávky jako "Jarda je homokláda" a "Jardo, strč si vibrátor do prdele" hovoří za všechno.
Nejde jen o HM, ale o svobodu slova na internetu celkově. Kdejaký magor, který se zmůže jen na blití těch nejubožejších nadávek je v pohodě, ale FB zablokuje slušného člověka?! Jardu mám v přátelích a je to inteligentní, rozumný chlap a byť se jeho názory na interprety zmíněné v HM nemusí každému líbit, nikdy se nevyjadřoval tak, aby bylo oprávněné zablokovat mu profil. Zato profily a fanouškovské stránky kdejakých nácků, rasistů, politických fanatiků apod. zůstávají nepovšimnuty a lidi tam píšou, co chtějí i když tím porušují zákony.
Předem moc díky za sdílení a podporu.

žádné komentáře | přidat komentář

Seznam knih za rok 2012 II. část

31. leden 2013 | 13.17 | rubrika: Seznamy knih

Books_and_Tea_by_pinkparis1233Zahraniční-II. část

Larsson, Stieg: Milénium

Napínavá detektivní trilogie, jejíž hlavní hrdinové jsou investigativní novinář a tajemná hackerka, odhaluje zločiny i na těch nejvyšších místech. Jedno z vrcholných děl tzv. severské krimi.
(Chybička se vloudila, vzhledem k tomu, že autoři jsou řazeni abecedně, měl být Larsson samozřejmě před Lauriem, jehož  knihou Obchodník se smrtí jsem zakončila minulý seznam).

Severní Indie-moje prezentace IV.část

29. leden 2013 | 23.30 | rubrika: Indie

Stručná historie: 15.-21. stol. (Příchod Evropanů, britská kolonie, získání nezávislosti, moderní dějiny)

Tento článek se tentokrát týká celé Indie, nejen severní části, ale z důvodu zachování kontinuity ho sem také dám.

První Evropané, kteří do Indie přišli, byli na přelomu 15. a 16. stol. Portugalci vedení slavným mořeplavcem Vasco da Gamou. Rozvíjeli s Indií velmi prosperující obchod s kořením. V jejich hlavní baště, v dnešním státě Goa se však objevovaly zprávy o náboženské netoleranci z jejich strany, nuceném konvertování ke katolicismu, ničení hinduistických chrámů apod. Druhý portugalský guvernér Albuqerque však začal podporovat smíšené sňatky, aby se místní lidé s Portugalci rasově a kulturně sblížili. Portugalský vliv zeslábl na konci 16. stol., když museli řešit vlastní spory se Španělskem.
Po nich kolonizovali zemi Francouzi, v novověku do Indie přišli také Holanďané, Arménci, Dánové. Největší a nejdelší vliv však v Indii zanechali Britové a jejich Východoindická společnost.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 77x

Jsi Čech, Čech, Čech, tak si toho važ!

27. leden 2013 | 13.22 | rubrika: Moje názory

anarchy"Tak tohle je uz verchol !!! JA volila Zemana ! a kazde normalni clovek ho bude volit , kdo chce Karla tak at jde do prdele ! Cesku ma vladnou cech , a ne idiot ktery chce pomstu za to ze jsme byli "zlí" na nemce v 2 svetove ( aj i kdyz to byl opak - oni byli zli na nas- ale debilovy to nevisvetlis ) , jak muze republiku vest nekdo kdo v ni 40 let nebyl ?!! nevi jak tu co chodilo , a vi uplnou piču a bude se srat do prezidenstvi ? At se nejdriv nauci poradne cesky , a zije tady v republice a pak at se teprve sere do kandidatstvi na prezidenta ..."

"Sice neni vas prezident, ale co s tim udelate?? KULOVEEE!!!!!!nyni nezbyva nic, jen drzet pusu a krok.. teda jeste se muzete odstehovat za hranice..:))) HRDINOVE !!!!!!"

"Jsem ráda, že vyhrál Zeman, protože nám vrátí porodné."

"Podle agentury STEM/MARK voliči v první řadě oceňují na Miloši Zemanovi to, že je Čech."

"V této volbě zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí." (Václav Klaus)

komentáře (8) | přidat komentář | přečteno: 124x

Radši ani žádný

26. leden 2013 | 12.52 | rubrika: Můj svět

Přemýšlela jsem, jestli mám tenhle článek vůbec psát, protože je dost osobní. Dřív jsem tu psala i hodně osobní věci, ale už to nedělám a staré takové články jsem promazala...ne, že bych se styděla, ale nemusí si to číst kdejaký "kolemjdoucí". Navíc, jestli tento článek objeví příbuzní a kamarádi člověka o kterém píšu tak asi budu mít problém, protože jsem náhodou zjistila, že i po 10 letech na mě mají pifku a nenávidí mě. Jestli se takoví lidé zastávají nebezpečného člověka odsouzeného na 18 let za pokus o vraždu s tím, že je ve skutečnosti hodný a nikdy by nikomu neublížil tak mohou být nebezpeční i oni. Ale kurva, tohle je můj blog a já chci tímhle článkem varovat všechny holky, které se někdy ocitly, zrovna ji prožívají nebo se někdy ocitnou v podobné situaci.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 152x

25.1.13

25. leden 2013 | 12.18 | rubrika: Day by day

plazZdravím a mám pro vás novinku. I když pro mnohé to novinka už není. Vyhraje Karel. Konspirační teoretici, kteří ví jako vždy pravdu o všem a všech nás odhalili. Ano, je to tak. Jakožto člen volební komise jsem dostala několik mega, aby vyhrál a za týden odlítám na Bahamy, heč! :mrgreen: Nebudu říkat od koho, abych pana Kunšteka nepřipravila o radost z jeho obdivuhodného detektivního pátrání, ale on na to jistě brzy přijde.
Tak a teď vážně. Ať se jeho článek tváří kdoví jak seriózně, ubírá mu, že tam má faktické chyby, cituji: "Samotné falšování voleb cestou manipulace  údajů od volebních komisí by teoreticky měla být vyloučena tím, že kandidáti mají možnost mít své zástupce ve volebních komisích. Mají je však ve všech?" Ve volebních komisích (ani u prezidentských voleb) nejsou zástupci kandidátů, ale politických stran, popř.můžete jít jako člen volební komise za město.

Seznam hudebních interpretů 2007-12 II

24. leden 2013 | 23.18 | rubrika: Hudební interpreti

musicZahraniční kapely

Arkona (pagan/folk metal, Rusko/Moskva)

Beseech (gothic metal, Švédsko/Borås)

Birthday Massacre, The (synth/electro/gothic rock, Kanada/Toronto)

Dresden Dolls ("punkový kabaret", USA/Boston)

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 69x

Co to znamená SEO a proč je užitečné

22. leden 2013 | 21.49 | rubrika: Svět internetu

Každý uživatel internetu se s těmito třemi písmenky určitě už někdy setkal. Co vlastně znamenají a pro koho a k čemu je SEO dobré?
Zkratka pochází z anglického Search Engine Optimalization (tedy nástroj optimalizace pro vyhledávače) a pracuje s webovými stránkami. Stručně řečeno, cílem je, aby vaše webová stránka (e-shop, stránky vaší firmy apod.) dosáhla díky této optimalizaci lepší pozici při vyhledávání na různých vyhledávačích (Google, Seznam, Bing, Jyxo...) a přilákala více návštěvníků, navíc přesně těch, kteří na vašich webových stránkách najdou to, co hledali ve vyhledávači. Je to vlastně internetový marketing.
SEO tak pracuje mj. s klíčovými slovy (specifická slova pro vyhledávání, např. ta, která nejlépe vystihují podstatu vašeho podnikání), zpětnými odkazy (smyslem je nasměrovat uživatele na konkrétní webovou stránku z jiné) a linkbuildingem (umisťování zpětných odkazů na tematická diskuzní fóra, partnerské stránky, do katalogů, v PR článcích), pagerankem (hodnocení důležitosti stránek, vypočítává se z počtu odkazů, které na ni vedou i podle hodnocení odkazujících stránek) a nabízí celkovou analýzu vašeho webu, návštěvnosti, použitelnosti apod.
Majitelé stránek často pro zajištění efektivní SEO optimalizace vyhledávají profesionální služby. Jednou z nich je společnost SEO Expert a.s., která podnikateli pomůže s veškerou problematikou internetového marketingu. Ve spolupráci s majitelem webové stránky zajistí již výše zmíněné analýzy webu, copywriting (tvorba reklamních textů), registraci do katalogů (databáze odkazů z různých oblastí), tvorbu tzv. microsites (speciální malé weby, které jsou doplňkem vaší hlavní stránky, rovněž je to nástroj marketingu), uživatelské testování (jak se na vašem webu chovají reální návštěvníci) a mnoho dalšího.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 148x

Proč nejsem vlastenec + 2.kolo prezidentské volby

21. leden 2013 | 00.18 | rubrika: Moje názory

czechOno to spolu souvisí, počkejte chvíli. Co se týče vlastenectví. Jasně, máme tu krásnou přírodu (i když bych radši, kdybychom tu měli moře a neměli tu půl roku debilní zimu),  šikovné sportovce, pár světoznámých vědců, lékařů a umělců z oblasti filmu, literatury i hudby, nejlepší pivo, specifický humor atd. Ale poslední dobou (hm, vlastně už delší dobou) nějak nevím, čeho víc si na tomhle národě vážit. Holt dnešní doba, kdy už není zapotřebí vlastenců toho typu, co byli v 19. století, odbojářů a disidentů nás poněkud rozmazlila a začíná převládat něco méně hrdinského. Zejména uvažování typu "ten hajzl soused si nakradl na novou audinu, že bych mu ji přetáhl klíčem?" Vlastenectví dnes degradovalo na nadávání na EU (ano, taky nadávám, ale z toho důvodu, že si myslím, že tam vymýšlejí jen samé nesmysly, ani ne z důvodů nacionálních) a ožíračku, když český tým vyhraje hokej. Lidi, co vyznávají slušné vlastenecké hodnoty a vystupují jako umírnění vlastenci, nikoli jako uřvaní (neo)náckové samozřejmě nemyslím, tak si to neberte osobně.

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 144x

19.1.13

19. leden 2013 | 22.54 | rubrika: Day by day

"Leden je pro vás skvělý měsíc, plný nápadů, optimismu, nových možností a výhledů."  Dovolte, abych se zasmála. Cha cha. To je hrůza, už ani těm horoskopům se nedá věřit :mrgreen:

Amanaska: Panorama

18. leden 2013 | 23.49 | rubrika: Song pro tento den

6138246Amanaska je 12 let starý projekt australského muzikanta, skladatele, DJe a producenta Simona Lewise. Za spoluúčasti různých hudebníků z celého světa vznikl, když Simon začal experimentovat s mícháním prvků elektroniky, jazzu a funku v různých jazycích. Ovlivnily ho cesty po světě, zvláště do Indie. Zatím s projektem Amanaska vydal dvě alba-Panorama, odkud je tento luxusní "zásekový" song a Circles. Oboje spadají do pestré škatulky world music s příjemnými prvky elektroniky (down tempa, ambientu, chill-outu), etnickými klasickými nástroji (indickými, australskými...), duchovní a hypnotickou náladou.
Oficiální stránky Simona Lewise:
www.simonlewis.com.au
Amanaska na MS:
www.myspace.com/amanaska

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 46x

Trápí vás neurologické problémy?

18. leden 2013 | 21.27 | rubrika: Šuplík všeho možného

Nervové problémy mohou, pokud nezjistíme jejich správnou diagnostiku a jak je vhodně léčit, negativně ovlivnit celou kvalitu života. Naštěstí v dnešní době existuje spousta způsobů, jak tyto potíže významně zmírnit nebo zcela vyléčit. Jak nejlépe vyzrát na některé z nejčastějších obtíží?
Migréna – nejčastější typ bolesti hlavy, je typická prudkou intenzitou, nevolností a znemožňující vykonávat i běžné činnosti. Dá se zmírnit léky (již při pocitu blížícího se záchvatu), vyhýbáním se potravinám o kterých člověk ví, že jsou spouštěčem a relaxací v klidném prostředí.
Bolesti zad – Mohou být způsobeny výhřezem meziobratlové ploténky, osteoporózou (řídnutím kostí), skoliózou a celkově funkčním přetížením páteře. Je důležité příčinu včas diagnostikovat a řešit, protože problémy s páteří mohou způsobit i další nepříjemnosti jako bolesti hlavy, hrudníku a jiných částí těla, závratě apod. Nejčastěji se bolest zad zmírňuje analgetiky, operací nebo vhodným cvičením.
Epilepsie– Způsobuje ji chronické onemocnění mozku, typická je záchvaty, které mohou být i velmi nebezpečné. Většinou se epilepsie nedá zcela vyléčit, ale medikamencí a vyhýbáním se spouštěčům záchvatů se jim dá předejít a do velké míry je omezit, aby dál negativně neovlivňovaly kvalitu života.
Závratě – Nejčastější nervový problém. Není radno je podceňovat, protože mohou být způsobeny i poškozením mozku nebo nádorem. Lze je omezit zdravým životním stylem (nekouřit, dostatečně spát, nepřejídat se, být často na čerstvém vzduchu, cvičit).

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 186x

Seznam knih za rok 2012 I.část

17. leden 2013 | 23.39 | rubrika: Seznamy knih

Reading_by_talewhisperČeské

Balabán, Jan: Zeptej se táty

Psychologická novela o třech sourozencích, kteří jsou každý úplně jiný, ale společně se musí vyrovnat se smrtí svého otce. 

Homolová, Andrea: Všechno o dvanácti znameních

Zábavný průvodce astrologií ve kterém se dozvíte něco o charakteristice svého znamení ve všech oblastech života (rodina, vztahy, sex, zdraví, psychologie, kariéra, finance...).

Mareš, Miroslav: Pravicový extremismus a radikalismus v ČR

Výborný a přehledný pohled na tuto problematiku u nás.

Můj krkonošský deníček

14. leden 2013 | 14.25 | rubrika: Pro zasmání

Jeden tematický, zahřejme se v dnešním skutečně zimním dni smíchem :-D Nalezeno na internetu, skutečného autora bohužel neznám.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 239x

Seznam hudebních interpretů 2007-12 I

13. leden 2013 | 22.54 | rubrika: Hudební interpreti

lovemusicČeské kapely

Bačkůrky z mechu (punk/gothic, Luhačovice)

Budoár staré dámy (alternativa/rock, Brno)

Cookies (pop-punk, Přerov)

Criminal Colection (pop-punk, Vsetín)

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 82x

Proč nevolit menší zlo

11. leden 2013 | 09.52 | rubrika: K zamyšlení

Za pár hodin jdu zasednout do volební komise a všem vám přeji dnes a zítra šťastnou ruku. Mám pro vás malý vzkaz, nalezený na Facebooku. Já se podle něj budu řídit určitě a ostatně, platí i pro jakékoli jiné volby.
Pořád nás někdo nutí: "Musíš volit menší zlo", protože to, co bys skutečně chtěl prý nemá šanci. Musíš volit Fischera, aby nevyhrál Zeman. Musíš volit Zemana, aby nevyhrál Fischer. Musíš volit XY, aby nevyhrál Fischer nebo Zeman. Musíš volit ODS, aby nevyhráli komouši. Musíš volit socany, aby nevyhrála ODS. Musíš volit menší svini, aby nevyhrála větší svině.
A my pak jdeme, a volíme menší zlo, a menší zlo vyhraje, a my se pak divíme, že neustále žijeme v menším zlu! A říkáme: "Snad jednou...! Snad jednou bude mít šanci to, co skutečně chci, snad jednou v telce to číslíčko v preferencích poskočí, snad jednou lidi budou chtít volit místo zla něco dobrého, pak jo, pak teda půjdu a budu to volit taky, ale teď? Teď ještě není ta správná doba..."
Ale sakra kdy jindy, když ne teď? Kdo jiný, než ty nebo já - když jeden z nás, může něco začít měnit tím, že si bude stát za tím, co opravdu chce?
Kdy jindy budeme konečně žít to, co chceme, když ne právě teď?!

Soňa Sirotková: Markéta Přemyslovna

10. leden 2013 | 22.20 | rubrika: České knížky

mprPěkný historický román z prostředí středověké Prahy a Dánska vypráví o pestrém, byť krátkém životě z Čech pocházející Markéty Přemyslovny, která se později díky sňatku s dánským králem Valdemarem II. stala jednou z nejoblíbenějších královen této skandinávské země a přijala nové jméno Dagmar Dánská.
Narodila se asi roku 1186 jako dcera českého panovníka Přemysla Otakara I. a jeho manželky Adléty Míšeňské. Přemysl však později Adlétu i všechny jejich 4 děti zapudil a tak vyrůstala na německém dvoře v Míšni, kam roku 1204 přišli vyslanci krále Valdemara s žádostí o Markétinu ruku. Přemysl se sňatkem souhlasil a Markéta se mohla načas vrátit na Pražský hrad a věnovat se svatebním přípravám. Svatba proběhla o rok později v Lübecku v zastoupení Valdemarova rytíře Strangea. Valdemara Markéta-po svatbě již Dagmar poznala až po připlutí do Dánska. Tam se díky své laskavosti a spravedlivosti k poddaným stala velmi oblíbenou. Byla prý také velmi krásná a stala se hrdinkou několika dánských lidových balad.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 86x

Profesionální překladatelské služby pro vás

10. leden 2013 | 22.19 | rubrika: PR články

Svět je v současnosti propojen jako nikdy v historii, což nám v řadě oblastí přináší mnoho výhod, možností a příležitostí. Překážkou však může být jazyková bariéra. Někdy prostě potřebujete třeba v rámci své práce kontaktovat či spolupracovat s lidmi a společnostmi ze země, jejíž jazyk neovládáte nebo jej neznáte tak dobře, abyste si sami troufli na sepisování odborných textů, smluv apod. Ani to však už nemusí být problém, pokud se obrátíte na odborníky, kteří vám rádi nabídnou své překladatelské služby a to za příjemnou cenu.
Globální vzdělávací centrum Berlitz zajišťuje překladatelské služby na 500 pobočkách ve většině světových jazycích, zejména pak angličtině, němčině, španělštině, francouzštině, italštině a ruštině.
Samozřejmostí je vysoká kvalita překladu, rychlost (2000 slov do 24 hodin) a zřetel na kontrolu textu. Od odborníků na vámi požadovaný jazyk (rodilí mluvčí nebo vysokoškolsky vzdělaní a certifikovaní překladatelé) si můžete nechat přeložit cokoli, co potřebujete – obecné, technické a odborné texty z různých oborů, potvrzení, certifikáty i webové stránky. Překlady jsou poskytovány oboustranně, tedy do i z požadovaného jazyka.
Dále je v nabídce korektura obecných, odborných i technických textů.

Na pobočkách globálního vzdělávacího centra Berlitz v Praze a Brně se lze kdykoli domluvit na individuálním plánu překladu, předání zakázky a dalších podrobnostech.

| přečteno: 137x

Už jste si vybrali svého ilumináta?

9. leden 2013 | 20.35 | rubrika: Moje názory

889194_808237_volba_prezidentaHehe, myslím samozřejmě kandidáta na prezidenta. Proč píšu ilumináti? Protože jsem u kamarádky na FB našla tohle video  podle kterého jsou samozřejmě skoro všichni kandidáti ilumináti a židozednáři. Třeba u Franze to poznali jen kvůli tetování (ať se mi pak nikdo nediví, že si mysím, že jsou konspirátoři paranoidní...podle čeho se to pozná příště? Oblečení, účesu?). No, radši nic.
Teď vážně. Dala jsem vám sem anketu, výsledky jsou zatím docela jasné, ale web od webu, kde takovou anketu mají se to velmi liší, takže se necháme překvapit.  Ale jak to vidím já? Udělala jsem si malý seznámek.

komentáře (9) | přidat komentář | přečteno: 116x

Střídavá péče-řešení pro děti rozvedených rodičů

8. leden 2013 | 23.13 | rubrika: Šuplík všeho možného

Žel, i 23 po revoluci, jsou rozhodování a přístupy vyšších orgánů (soudy, odbory sociální péče) k těm nejbezbrannějším v lidské společnosti – dětem, v Česku kritizovány z různých stran i cizích zemí. Velký počet dětí v kojeneckých a jiných ústavech, pozdní odhalení případů týrání nebo právě rozhodování o budoucím uspořádání rodiny po rozvodu, patří mezi hlavní problémy.
Primární důvod, proč tolik dětí vyrůstá jen s jedním z rodičů, tedy rozpad každého druhého manželství, by vydal na další článek. V tomto si však povíme něco o alternativních možnostech uspořádání rozvedené rodiny, nikoli tudíž typické řešení, že dítě bude žít jen s jedním rodičem, nejčastěji matkou. Děti potřebují péči obou.
A to právě umožňuje střídavá nebo společná péče. Střídavá péče (zkráceně střídavka) znamená, že dítě střídavě žije u obou rodičů. U obou by mělo strávit stejně dlouhý čas, většinou se jedná o období do několika týdnů nebo i více. Společná péče znamená, že intervaly střídaní nejsou pevně stanovené, záleží tedy na domluvě rodičů. Ti nemusí mít společnou domácnost.
Bohužel, tyto přístupy, byť v zahraničí běžně využívané, jsou u nás soudy a odbory péče o dítě často odmítány. Proto byla pro rodiče, kteří o této možnosti uvažují, hledají informace a zajímají je zkušenosti jiných, vytvořena stránka
stridavka.cz. Není určena jen pro bývalé páry v situaci po rozvodu, ale i pro širší veřejnost, která tak může získat o možnostech střídavé nebo společné péče větší podvědomí.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 102x

David Wurczel: The Sea

5. leden 2013 | 20.46 | rubrika: Song pro tento den

David Wurczel je důkazem, že i mezi velmi mladými lidmi (je ročník 93) existují nadaní muzikanti. Ke svým instrumentálním skladbám (vlastním, i aranžím klasických děl) točí rovněž videoklipy a toto je jeden z nich. Tento song pro dnešní den vybírám, protože jsem do letošního roku vstoupila hlavně s relaxačními písničkami a tahle je taky velmi uklidňující a příjemná, zvlášť v kombinaci s krásou moře. Navíc klasická kytara je asi můj nejoblíbenější nástroj, ať už na ni hrají metalisté, pankáči nebo klasici.
Mladý multiinstrumentalista a skladatel však ovládá i elektrickou. Více na jeho
YT channelu.   

žádné komentáře | přidat komentář

Oznámení o zrušení nezávislosti

5. leden 2013 | 20.37 | rubrika: Pro zasmání
Občanům Spojených států amerických od Jejího suverénního Veličenstva královny Alžběty II.

S ohledem na vaši neschopnost jmenovat v posledních letech kompetentní kandidáty na prezidenta USA, a tím sami si vládnout, vám oznamujeme revokaci vaší nezávislosti s okamžitou platností. (Na termín "revokace" se podívejte do Slovníku oxfordské Angličtiny.)

Její suverénní Veličenstvo královna Alžběta II se znovu ujme vladařských povinností nad všemi státy byvší federace i ostatními jejími územími (s výjimkou Severní Dakoty, která se jí nelíbí).

Váš nový premiér, David Cameron, jmenuje pro Ameriku guvernéra bez nutnosti dalších voleb.

Kongres a Senát budou rozpuštěny. Příští rok by mohl být rozeslán dotazník, zjišťující, zda si toho někdo z vás všiml.

Abychom Vám pomohli s přechodem na závislost na britské koruně, jsou s okamžitou platností zavedena tato pravidla:
komentáře (7) | přidat komentář | přečteno: 101x

Aktualitky za tento měsíc 52

4. leden 2013 | 12.51 | rubrika: Aktuálně

bc5c2761cc_2403515_o2Co poslouchám: Zrovna předevčírem zmiňovaného DJ Cheb i Sabbah a jinak tak různě na co kde narazím.

Co čtu: Zrovna se chystám na Markétu Přemyslovnu od Soni Sirotkové. Jinak už od léta čtu pravidelně (tak 1-2 čísla za měsíc) časopis Živá historie. Teta se strýcem ho mají předplacený, takže mi půjčili hafo starších čísel a opravdu kvalitní magazín-seriózní, ale zároveň čtivé články. 

Co  sleduju: O Vánocích jsem viděla Pelíšky a Vesničko má, středisková (obojí po milionté) a před pár dny dokument Zachraňte Edwardse-viz včerejší článek, který jsem celý probrečela. Zrovna se kryl s Občanským průkazem, který bych taky chtěla vidět, takže si ho plánuju pustit na PC.

Zachraňte Edwardse

3. leden 2013 | 22.05 | rubrika: Český-slovenský film

Český dokument, 2010. Režie: Dagmar Smržová.

V roce 2007 počali manželé Šárka (zdravotní sestra) a Marcel (historik) Sladkowští vytoužené miminko. Během těhotenství však přišla nemilá zpráva-dítě bude s nejvyšší pravděpodobností trpět tzv. Edwardsovým syndromem. Zlínský genetik, který výsledky odhalil, okamžitě Šárce oznámil, ať si najde porodnici, kde jí mohou provést potrat. Jenže Sladkowští se rozhodli jinak-miminko si nechají. V dokumentu o tom Marcel říká: "Šárka se mě ptala: Co budeme dělat? Co budeme dělat? Tak jsem odpověděl: A co bychom dělali? Přestaneme mu zpívat jen proto, že je nemocné?"

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 147x

DJ Cheb i Sabbah: Govinda

2. leden 2013 | 23.17 | rubrika: Song pro tento den

Tento DJ a muzikant patří v poslední době k mým oblíbeným interpretům. Miluji orientální rytmy a relaxační hudbu, občas i řízlou elektrem. 
Narodil se jako Haim Serge El Baz v alžírském městě Constantine. V roce 1968 se přestěhoval do USA a od roku 1984 působí jako klubový DJ v San Francisku. 
Je jedním z významných představitelů elektronické world music. Jako song pro tento den vybírám velmi příjemnou instrumentálku z alba Krishna Lila-hodně jeho skladeb i alba jsou ovlivněny hinduistickými bhadžany (indické duchovní písně).

Oficiální stránky: 
www.chebisabbah.com/
MS: www.myspace.com/chebisabbahji

žádné komentáře | přidat komentář

Statistiky blogu za rok 2012

1. leden 2013 | 10.00 | rubrika: O mém blogu

Jen tak pro zajímavost, jak to tu letos (teda už loni :-) vypadalo :-)

Pět nejčtenějších článků bylo: