Trápí vás neurologické problémy?

18. leden 2013 | 21.27 |

Nervové problémy mohou, pokud nezjistíme jejich správnou diagnostiku a jak je vhodně léčit, negativně ovlivnit celou kvalitu života. Naštěstí v dnešní době existuje spousta způsobů, jak tyto potíže významně zmírnit nebo zcela vyléčit. Jak nejlépe vyzrát na některé z nejčastějších obtíží?
Migréna – nejčastější typ bolesti hlavy, je typická prudkou intenzitou, nevolností a znemožňující vykonávat i běžné činnosti. Dá se zmírnit léky (již při pocitu blížícího se záchvatu), vyhýbáním se potravinám o kterých člověk ví, že jsou spouštěčem a relaxací v klidném prostředí.
Bolesti zad – Mohou být způsobeny výhřezem meziobratlové ploténky, osteoporózou (řídnutím kostí), skoliózou a celkově funkčním přetížením páteře. Je důležité příčinu včas diagnostikovat a řešit, protože problémy s páteří mohou způsobit i další nepříjemnosti jako bolesti hlavy, hrudníku a jiných částí těla, závratě apod. Nejčastěji se bolest zad zmírňuje analgetiky, operací nebo vhodným cvičením.
Epilepsie– Způsobuje ji chronické onemocnění mozku, typická je záchvaty, které mohou být i velmi nebezpečné. Většinou se epilepsie nedá zcela vyléčit, ale medikamencí a vyhýbáním se spouštěčům záchvatů se jim dá předejít a do velké míry je omezit, aby dál negativně neovlivňovaly kvalitu života.
Závratě – Nejčastější nervový problém. Není radno je podceňovat, protože mohou být způsobeny i poškozením mozku nebo nádorem. Lze je omezit zdravým životním stylem (nekouřit, dostatečně spát, nepřejídat se, být často na čerstvém vzduchu, cvičit).
A co vy – trpíte na neurologické potíže? Jak je řešíte? Pro další informace se obraťte na odborné stránky mujneurolog.cz, kde se dozvíte i o dalších onemocněních a jejich diagnostice a léčbě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře