Queen: I Want to Break Free

30. duben 2009 | 13.02 | rubrika: Song pro tento den

Stará dobrá klasika :-)

I want to break free
I want to break free
I want to break free from your lies
You're so self-satisfied I don't need you
I got to to break free
God knows, God knows I want to break free

I've fallen in love
I've fallen in love for the first time
And this time I know it's for real
I've fallen in love, yeah
God knows, God knows I've fallen in love

Theodore Dreiser: Americká tragédie

29. duben 2009 | 21.20 | rubrika: Povinná literatura

Jeden z nejvýznamnějších amerických románů první poloviny 20.stol. vyšel roku 1925 jako dvoudílný. České vydání (konkrétně z roku 1965 ve Státním nakladatelsvtí krásné literatury a umění, v překladu Zdeňka Urbánka) vyšlo v jednom svazku a je rozděleno na 3 knihy.
V první části se dozvídáme o dospívání hlavního hrdiny, Clydea Griffithse. Vyrůstal ve velmi chudé rodině pouličních náboženských

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 1.214x

28.4.09

28. duben 2009 | 22.34 | rubrika: Day by day

citronkaJupí, už je to tady! To je ironie, samozřejmě, jelikož myslím zápočťák a zkouškové. Hmmm, tak copak mě čeká? Zatím mám 8 kreditů, to je, co? :-D 4 za nic a 4 za 4stránkovou seminárku, kterou jsem splácala během hodiny a on si ji naštěstí ani pořádně neprohlídl a hned mi dal zápočet :-D Jj, kéž by to bylo tak jednoduché i nadále, ale nebude :-( Za týden mě čeká morfo syntax 1, kterou opakuju z prváku, takže stejné nervy jako s tou fonetikou minulý semestr. Hned poté pro změnu morfo syntax 3, což není o moc lepší, protože tyhle věci, co tam teď bereme (vedlejší a hlavní věty, rozbory vět a další zábavné věci) mi nikdy nešly ani v češtině natož v angličtině. Španělština, hm. Ještě jsem ani nezačala, probrali jsme tenhle semestr 5 lekcí a já se zatím ani z jedné nenaučila ani jediné slovíčko. Americká literatura-pan docent nás zprostil testu a požaduje pouze analýzu na některou z knih, co jsme teď probrali. To snad nějak splácám, rozhodla jsem se psát o Americké tragédii od Theodore Dreisera, zrovna ji dočítám tak zítra o ní hodím článek. Má to sice skoro 800 stran, ale bavilo mě to moc. Psychologie-to by mělo být v klidu, ale dal stejný termín jako mám na tu morfo syntax 1, takže si to asi napíšu až v červnu.

Monika Načeva

27. duben 2009 | 19.05 | rubrika: Hudební interpreti

Monika Načeva (nar.27.června 1966) je česká zpěvačka, herečka, šansoniérka a členka kultovního divadla Sklep. Spolupracuje např.s Jáchymem Topolem (kultovní 366596undergroundový spisovatel, básník, žurnalista a textař), Michalem Pavlíčkem (fenomenální kytarista) nebo Janem P.Muchowem (úspěšný hudební mág a herec).
Její debutové, rockové, album Možnosti tu sou... vyšlo roku 1994 a mělo velký úspěch jak u posluchačů tak u kritiků. Původní kapela se kvůli rozdílným hudebním ambicím rozpadla a trvalo dva další roky než Monika našla novou partu muzikantů - Martina Chlupa, Michala Kovala, Vladimíra Pechu a Jiřího Trnavského. Na přelomu let 1995 a 1996 natočila kapela své druhé album nazvané Nebe je rudý. Rockovou hudbu na tomto albu do značné míry nahradily experimenty s vlivy moderní elektronické hudby, zejména s trip hopem. Album produkoval Jan P. Muchow a deska patřila k nejlepším domácím nahrávkám roku. Stejně jako u debutového alba byl autorem textů Jáchym Topol.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 538x

Poslední soud

25. duben 2009 | 19.31 | rubrika: K zamyšlení

anubis_copyV knize Američtí bohové od Neila Gaimana o které určitě ještě napíšu mě kromě mnoha dalších věcí zaujala tato pasáž o vyvážení skutků lidského života po smrti ve které věřili staří Egypťané. Kdoví? Je to zajímavá myšlenka, protože nechci věřit tomu, že člověka, který žil špatný život, ubližoval, lhal, zradil nebo i zabíjel by nikdy nedostihla spravedlnost. Jednou naše skutky, dobré i špatné, budou zhodnoceny. Karma? Poslední soud? Očistec? Věda s tím možná nesouhlasí, ale já na tohle věřím. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

"Stíne," proneslo to hromovým hlasem, "nastal čas soudu."...Anubis spustil dolů ruce, obrovské tmavé ruce, a zvedl Stína blíž k sobě.
Šakalí hlava ho zkoumala jasnýma blýskavýma očima...Stín věděl, že všechny jeho chyby, všechny nedostatky, všechny slabosti jsou vytahovány, váženy a měřeny. Že i on je svým způsobem řezán na kusy, krájen a ochutnáván.
Ne vždy si pamatujeme věci, jež nám neslouží ke cti. Ospravedlníme je, přikryjeme je barevnou lží nebo tlustým prachem zapomnění. V té chvíli se však Stínovi všechno to, co v životě udělal a za co se styděl, všechno to, co by si přál udělat jinak nebo neudělat vůbec, to všechno se na něho valilo ve smršti lítosti a hanby a on se neměl kam skrýt. Byl stejně nahý a otevřený jako mrtvola na pitevním stole a černý Anubis, šakalí bůh, byl jeho prosektor a perzekutor.
"Prosím vás. Prosím vás, přestaňte."
Ale pitva ještě neskončila. Každá lež, kterou kdy vyslovil, každý předmět, který kdy ukradl, každá bolest, již někomu způsobil, všechny ty  drobné zločiny a miniaturní vraždy, z nichž se skládá den, každá z těch věcí byla šakalím soudcem mrtvých vyňata a podržena proti světlu.
Stín začal v dlani toho černého boha bolestně plakat. Byl opět malým dítětem, bezmocným a bezbranným, jak jen může dítě být.

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 116x

Hezky česky

24. duben 2009 | 22.31 | rubrika: Videoklipy

A na rozjezd si dáme Božského Káju...to byste do mě neřekli, co :-D Ale tuhle miluju :-)))
Karel Gott: Lady Karneval
www.youtube.com/watch

A teď něco z jiného soudku
Wanastowky: Nahá
www.zkouknito.cz/video-wanastowi-vjecy-naha

Každý

komentáře (5) | přidat komentář | přečteno: 164x

Hmmm...zase dotazník :-D

23. duben 2009 | 17.01 | rubrika: Dotazníky a řetězáky

A_Spring_Gift_by_meppolObjeveno na lumenn.blog.cz/0903/mame-radi-retezaky

I.

První věc, kterou udělám když ráno vstanu, je:
Posunu budík o pět minut :-))) A když už fakt není zbytí a musí se vstát tak jako první si zapiju prášek a odbatolím se do koupelny.

Má představa perfektního rande je...
Je mi to jedno, hlavně, aby jsme hezky pokecali+nějaký to pivko a hudba :-)))

Kdybych měla schůzku s fanouškem...
S kým? :-D

Kdyby mi fanoušek nabízel polibek, tak bych...
Může bejt, ale nesměl by to být žádný slizoun.

Vlastnosti, které mám ráda na mužích jsou...

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 163x

;-)

22. duben 2009 | 16.32 | rubrika: O mém blogu

Smazala jsem nejčtenější článek svého blogu a vůbec mě to nemrzí, protože nevím, proč zrovna tenhle článek (můj názor na scene girls) byl tak čtený když tenhle blog nikdy o scene nebyl. Byl to jen můj subjektivní názor, že mi je ta móda nesympatická, ale mnozí to zřejmě nepochopili a začali se do mě nechutně navážet, že tomu nerozumím a že si pletu scene s emo a bláblá. A říkala jsem, že jsem snad scene odbornice? :-P To teda neříkala. Pochopitelně jsem ráda, když mi někdo něco objasní, ale šlo by to i jiným způsobem než mě nazývat hlupačkou, která umí jen kopírovat obrázky (btw, obrázků je plný net, lepší než kopírovat články, dát článek o scene umí každý, i já, ale chtěla jsem raději napsat svůj názor ;-) A nejvtipnější je, že když někdo nesouhlasí s vaším názorem tak hned začne kritizovat i všecko ostatní :-D Mimochodem, milá aleerko alias Jessico Lance, zas taková hlupačka jak ty říkáš nejsem a vidím, že ty komentáře jsou ze stejné IP takže si klidně můžeš ušetřit tu práci a psát jen pod jednou přezdívkou :-DDD
Možná mě zkritizujete, že jsem ten článek smazala a nestojím si za ním, ale fakt vyvolával jen nedorozumění a zřejmě na něj narazila spousta lidí, co si myslela, že mám blog o scene a pak byli zklamaní, takže je lepší když tu nebude. Díky za pochopení.

John Boyne: Chlapec v pruhovaném pyžamu

22. duben 2009 | 14.36 | rubrika: Zahraniční knížky

159474Devítiletý Bruno jednoho dne přijde domů a zjistí, že si musí rychle sbalit věci, protože celá jeho rodina-on, starší sestra Gretel, maminka a služebná Marie se musí přestěhovat kvůli práci jeho otce, který je vysoce postavený nacistický důstojník (toto slovo, stejně jako název místa kde žijí nebo lidí se kterými se stýkají však v knize ani jednou nepadne-Bruno ještě neumí vyslovovat a tak říká Oušic, Fíra....). Chlapci se v novém bydlišti vůbec nelíbí. Byl zvyklý na jejich krásný dům v Berlíně, svoje kamarády a tep velkoměsta. V "Oušicu" nejsou žádné děti, jen přísní a namyšlení vojáci ani žádná zábava-kromě dlouhatánského plotu, který se táhne někam do dáli a který Bruno vidí z okna. A také tam vidí ještě něco-za plotem je spousta podivných vyhublých lidí v "pruhovaných pyžamech". A jsou tam i děti. Bruno se potají vydá na výpravu kolem plotu a brzo se spřátelí se stejně starým Šmuelem, který za ním bydlí.

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 648x

Stříbrná magie Měsíce-Necronomicon

21. duben 2009 | 17.40 | rubrika: Ostatní záhady

V rozsáhlém díle Howarda Phillipa Lowecrafta se několikrát vzpomíná legendární bestiář nazvaný Necronomicon, jedna z nejtajnějších a nejděsivějších čarodějnických knih. Dochovala se už jen ve fragmentech a je ukrývána na neznámém místě. Necronomicon se stal modlou a tajným snem nejen černých mágů, ale i všech mocných lidí tohoto světa. Všichni se

komentáře (5) | přidat komentář | přečteno: 379x

Tak trošku v kostce

20. duben 2009 | 18.41 | rubrika: Moje názory

Omlouvám se, ale dnes se mi nechce moc psát, navíc jsem zase byla na pivu a po tom se moc dobře nepíše :-D Takže jen mini dotazníček nebo spíš vyplňovačka. Určitě se pokusím o jednotlivých tématech rozepsat někdy příště až bude čas a chuť!
Aneb jak to vidím:

Další video-tentokrát moc pěkná písnička

19. duben 2009 | 21.55 | rubrika: Vegetariánství

MELANIE SAFKA: I DON´T EAT ANIMALS

I was just thinking about the way it's supposed to be,
I'll eat the plants and the fruit from the trees,
And I'll live on vegetables and I'll grow on seeds,
But I don't eat animals and they don't eat me,
Oh no, I don't eat animals 'cause I love them, you see,
I don't eat animals, I want nothing dead in me.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 87x

Nejvýznamnější hinduistická božstva

18. duben 2009 | 22.42 | rubrika: Indie

Jelikož hindští bohové jsou "nesmrtelní" jen v jistém zvláštním smyslu-neboť se rodí a umírají-prožívají většinu velkých lidských dilemat a často to vypadá, že se od smrtelníků liší jen v několika bezvýznamných detailech...a od démonů ještě méně. Přesto je Hindové považují za bytosti naprosto odlišné od všech ostatních: jsou to symboly, jakými by člověk, ať už by jeho životní příběh byl jakkoli "archetypální", nikdy být nemohl. Jsou herci hrajícími role, jež jsou skutečné jen pro nás. Jsou maskami, za nimiž vidíme vlastní tváře.
Wendy Doniger O´Flaherty: Hindské mýty (Penguin Books, 1975)

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 5.989x

16. a 17.4.09

17. duben 2009 | 20.54 | rubrika: Day by day

7571te3Den blbec a den neblbec :-D

Né, vážně, jaký je opak od dne blbce? :-D Asi prostě pěkný den. Ten byl paradoxně včera, dnes (v pátek!) je bohužel den blbec :-( Ale popořadě. Včera si tak dopoledne sedím doma u kompu, jsem ještě v pyžamu, protože ve čtvrtek máme jen jednu hodinu a to pozd odpoledne takže do O. jezdím až odpo.

První šance-III.část

16. duben 2009 | 12.18 | rubrika: První šance

V noci jsem si trochu pobrečela – já, vždycky tak vyrovnanej člověk, kterej je pokaždé nad věcí! Bylo mi to strašně líto vůči Nince a taky vůči mně a Harrymu, protože teď už jsem věděla, že k němu cítím něco fakt velkého.

Druhý den ve škole jsem se svý nejlepší kámošce nemohla

komentáře (6) | přidat komentář | přečteno: 117x

Jan Pelc: ...a bude hůř

15. duben 2009 | 20.52 | rubrika: České knížky

Spisovatel Jan Pelc (nar.1957) v roce 1981 kvůli komunismu emigroval do Paříže a není divu, že jeho prvotina a zároveň nejznámější (před 2 lety zfilmovaný Petrem Nikolajevem) román ...a bude hůř byl v tehdejší ČSSR zakázaný kvůli autorově hořké a drsné reflexi bezútěšného života v šedi normalizace, otevřené kritice všemocných papalášů a policistů a celkově tehdejších poměrů.
Hlavním

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 1.209x

Pink Floyd: Wish You Were Here

14. duben 2009 | 17.59 | rubrika: Song pro tento den

So, so you think you can tell Heaven from Hell,
blue skies from pain.
Can you tell a green field from a cold steel rail?
A smile from a veil?
Do you think you can tell?
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
And did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage?
How I wish, how I wish you were here.
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have you found? The same old fears.
Wish you were here.

13.4.09

13. duben 2009 | 14.25 | rubrika: Day by day

The_Flower_Bride_by_peachysticVšem milým návštěvníkům mého blogu přeji hezké Velikonoce a hlavně si užívejte jara, které konečně přišlo!

Miluju jaro. Léto ještě víc, ale jaro, které přichází po dlouhé únavné zimě jako byla třeba tato, mě neskutečně nabíjí. Miluju chodit s nejdražší na zmrzlinu a na pivo na zahrádce, procházky s Eliškou, těším se až si obleču polosárí od Toruviel a koupím si nějakou sukni, až pojedu do ZOO, na nějaký výlet nebo na fesťák. Už žádná neforemná zimní bunda, klepání kosy a tma od čtyř odpoledne. Juch juch. Ale Velikonoce fakt nemusím. Resp.ty přiblblé tradice tady. Víte, že si o nás v západních zemích myslí, že jsme barbaři, když tu chlapi o Velikonocích mlátí ženy a ještě za to něco dostanou? To já taky. S mamkou to ani neslavíme, nemáme žádnou výzdobu nic, akorát mamka koupila mazanec a malou bábovku-beránka a to je všechno. Hlavní je, že jsou prázdniny, které jsem si užila vcelku příjemně

Blogy, které mě zaujaly 6

12. duben 2009 | 22.28 | rubrika: Zajímavé blogy

Aby to bylo fér, přidávám nejnovější blogy, které mám ve svých milovaných SBénkách :-DDD

constricted.pise.cz/

Constricted je velmi milá a sympatická slečna a také velmi osobitá-a to se odráží i na jejím blogu. Málokdy člověk narazí na tak hezky

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 175x

The Value of a Woman

11. duben 2009 | 21.44 | rubrika: K zamyšlení

Apologetic_Flowers_by_kedralynNa FB mám v přátelích jednu paní nebo slečnu z Egypta a dnes uveřejnila ve svých poznámkách toto:

Be careful if u make a woman cry because God counts her tears

A woman has come out from a man´s rib

not from his feets to be walked on

not from his head to be superior over

but from his side to be equal

Under the arm to be protected

and next to the heart to be loved

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 138x

První šance II.část

10. duben 2009 | 14.33 | rubrika: První šance

(Nevím proč, ale když to říkal, tak mě napadly dvě pitomosti naráz – totiž, že ještě nikdo nevyslovil mé jméno s takovým zvláštním nábojem v hlase a že Teri a Harry se rýmuje).

"Už dlouho se chci přidat k nějakýmu ekologickýmu hnutí, ale zatím jsem nic nenašel. Až teď

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 106x

Barbara Wood: Plamen duše

8. duben 2009 | 22.02 | rubrika: Zahraniční knížky

070430-1182877312Ačkoli tato původem britská spisovatelka (od dětství však žije v USA) píše romány pro ženy, dalo by se říct, že je to trochu i červená knihovna, ale všechy její knihy, které jsem zatím četla nepostrádají dobrodružství a hlavně zajímavý pohled do historie v jejích různých obdobích od starověkého Egypta po 19.stol. mezi domorodými australskými kmeny nebo jsou alespoň hrdinové jejích děl minulostí zasaženi (nalezení starodávných svitků, hledání prapředků apod.) Její hrdinky jsou silné a odvážné ženy, které jsou i přes překážky za svým štěstím a osudem (např.Doktorka Samantha, kterou jsem četla před tímto románem vypráví dramatický příběh americké dívky, která v 19.stol.touží stát se lékařkou, v době, kdy ženy byly ještě běžně pokládány za méně inteligentní a zodpovědná povolání jako lékařství jim byla zapovězena).
Ale teď k tomuto románu. Odehrává se hned v několika slavných starověkých říších, které hlavní hrdinka, léčitelka Selené, během svého života navštíví, aby poznala svůj původ, který je obestřen tajemstvím.

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 297x

L.Bílá & I.Csáková: Láska je láska

7. duben 2009 | 21.07 | rubrika: Song pro tento den

Původně jsem chtěla dát na dnešní den jinou písničku, ale nemohla jsem odolat :-D Tohle mi prostě teď zní v hlavě skoro pořád, zvlášť když se procházím po venku  KONEČNĚ si užívám toho sluníčka a teplaText, předpokládám, netřeba :-P

Linda Tso a její obrázky

6. duben 2009 | 19.11 | rubrika: Fantasy a gothic

Ke svým oblíbeným autorům fantasy obrázků většinou házím i jejich stručné bio, ale o Lindě jsem kromě obrázků skoro nic nenašla až na její profil na digitalart.org, kde píše, že se narodila 8.ledna 1984, pochází z Nového Zélandu, je INTJ typ osobnosti (tzn.vůdčí, s jasnými představami o budoucnosti, mají organizační schopnosti a jsou cílevědomí), ráda si čte v posteli komiksy a z filmů se jí líbí Star Wars a Matrix. Pro kreslení obrázků používá Corel, Painter Classic a Photoshop.
A teď pár jejích obrázků-kýčovité, ale roztomilé! Mám je moc ráda. Hned ty první dva jsou mé nejoblíbenější od ní.

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 184x

Barack Obama v Praze a lidská blbost

5. duben 2009 | 11.49 | rubrika: Moje názory

Diskutéři na serveru novinky.cz se zase předvedli. Že se tam od března nesmí psát anonymně asi moc nepomohlo. Konkrétně mě nadzvedly tyhle dva názory.
"Nehodlám sledovat opičku, co slezla někde v Africe z banánovníku a teď se snaží vládnout."
Radši bez komentáře. Možná by pomohla rána palicí do hlavy.
"Jsem zásadně proti tomu, aby se z mých daní platila celá

Golden Dawn-Zlatý úsvit

3. duben 2009 | 19.30 | rubrika: Tajemné společnosti

V roce 1887 byl založen nejvýznamnější novodobý tajný řád jménem Golden Dawn –

komentáře (8) | přidat komentář | přečteno: 959x

Trocha nostalgie a pár citátů

2. duben 2009 | 22.06 | rubrika: Šuplík všeho možného

fialováOtázka spíš na holky-taky jste si někdy vedly takový deníček nebo památníček všeho možného? Teď nemyslím typický deníček na záznamy ze života a vlastních myšlenek, ale takovou všehochuť s citáty, obrázky, básničkami, úryvky atd. Já ano a snad ho nikdy neztratím, myslím, že je docela hezký a někdy si v něm ráda listuju. Psala jsem si tam různé veršovánky, co jsme si posílaly se sestřenicí, zamilované citáty, básničky, úryvky z textů písniček, každou stránku jsem psala jinou barvičkou, ilustrovala (proč už vůbec nekreslím? :-( musím to zas zkusit), sem tam i něco vlepila, zejména zamilované obrázky (třeba z Titaniku :-DDD). Někdy zkusím pár stránek třeba nafotit a hodit sem.
Tak jsem se rozhodla hodit sem pár citátů nebo úryvků, co mě zaujaly, některé z něj, některé tak různě pochytané na internetu nebo od mistrů aforismů jako Oscar Wilde či G.B.Shaw.

komentáře (9) | přidat komentář | přečteno: 2.032x