The Value of a Woman

11. duben 2009 | 21.44 |

Apologetic_Flowers_by_kedralynNa FB mám v přátelích jednu paní nebo slečnu z Egypta a dnes uveřejnila ve svých poznámkách toto:

Be careful if u make a woman cry because God counts her tears

A woman has come out from a man´s rib

not from his feets to be walked on

not from his head to be superior over

but from his side to be equal

Under the arm to be protected

and next to the heart to be loved

Nadpis tedy zněl The Value  of a Woman in Islam a Alláha jsem vyměnila za všeobecnější God, protože Bůh má v různých částech světa různá jména, ale základní myšlenka mě zaujala. Ačkoli jsem celkem radikální, co se týče rovnosti žen ve společnosti a bila bych se za to do posledního dechu, přece jen...i ty nejradikálnější z nás v hloubi duše potřebují, aby je někdo miloval a opatroval. Ne v tom smyslu, že muž musí vydělávat hodně peněz a živit rodinu, protože to stejné může dělat žena (i když mnoha ženám po příchodu ze zaměstnání začíná druhá práce doma), ale víte jak to myslím. Bohužel mnoho mužů to stále takto nechápe. Přitom by stačilo chovat se k ženám jako ke svému pokladu, který ani květinou neuhodíš, ale zároveň k jako rovnocenné bytosti. Bohužel to tak často není a netýká se to jen islámu. Když jsem si tento textík přečetla poprvé říkám si: Vážně mají muslimské ženy takovou hodnotu? Když pořád čteme u nějakých ukamenováních a dalších šílených věcech? Ale ruku na srdce, mají se u nás ženy skvěle? Sice je tady nekamenujeme, ale určitě jste slyšeli nebo sami osobně víte o případech domácího násilí. A nemusí to být jen rány, ale i psychické týrání, urážky, vyhrožování (Když odejdeš tak nikdy už neuvidíš naše děti), extrémní žárlivost atd.
A co víra? Ten, kdo věří v Boha, který je nespravedlivý k ženám věří "špatně". Věří vlastně tomu, co se mu hodí. A není to jen víra v Alláha, co třeba katolický Bůh, který "zakazuje" potraty a antikoncepci? Ne, v Bohu to není. Je to v lidech.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: The Value of a Woman opaline®svetu.cz 12. 04. 2009 - 09:11
RE: The Value of a Woman blackbeautiful 13. 04. 2009 - 09:44
RE: The Value of a Woman kolousek 13. 04. 2009 - 18:53