Co pro vás znamená ženskost?

29. únor 2008 | 15.14 |

krasna2.jpgPřekvapivě často se setkávám s názory, že ženy a dívky by neměly kouřit, opíjet se, zato by se měly malovat a pro chlapy stále vypadat krásná a upravená. A samozřejmě by měly být hubené, ale to by bylo na jiné povídání. V tom případě...nejsem žena :-D Kouřím, piju (i když teď se snažím...akorát ve středu jsem měla depku a chuť, stane se :-P), nebaví mě se denně malovat a už vůbec ne se malovat něják moc, nelakuju si nehty, v životě bych si neobula lodičky a kozačky, nenosím sukýnky a kostýmky, raději mám rifle (čím orvanější tím líp :-P), svetry, mikiny, botasky a mou milovanou palestinu.
Ještě vtipnější jsou názory, že půllitr piva dívce nesluší, to raději nějaké vínko. To máme alkohol rozdělenej na mužský a ženský? Dokud jsem nezačala hubnout tak jsem pivo pila po litrech, ptž mi prostě chutná.
Co se týče toho bejt svůdná před chlapama...páč nemám potřebu někoho svádět tak se oblíkám a chovám tak jak se chce mně, ne tak, abych na někoho zapůsobila. Samozřejmě když jsem nebyla zadaná tak jsem chlapy balila, ale většinou šli po mně stejně ti nejožralejší, kteří by šli i s kusem nábytku takže tak. Zvlášť nám z obludária ani to nejhezčí nalíčení asi nepomůže :-( :-D
Pak jsem se ještě setkala s názorem, že je hloupý chodit před partnerem (i když spolu bydlíte) ve vytahanejch teplákách a nenamalovaná. Prý aby vás nakonec nebral jako kamarádku místo přítelkyně. Asi jsem vážně divná, ale baví mě představa toho, že se ráno vzbudím vedle přítele a okamžitě mažu do sprchy umejt si vlasy abych nebyla rozcuchaná a namalovat se jak obrázek rychle, než se vzbudí, aby mě nedejbože viděl rozespanou a neupravenou. A pak celej den mám na sobě sexy kostýmek nebo prádýlko, abych ho stále přitahovala. Ach :-D
Podle nějakýho průzkumu, kterej jsem kdysi četla v magazínu MF Dnes by chlapi (když se to zprůměruje) chtěli za manželku brunetku se štíhlým pasem, která by se dobře starala o domácnost. Áno, není to jen o vzhledu...Kromě toho, aby se žena dobře starala o domácnost a dětičky zatímco chlap v potu tváře vydělává peníze a pak sedí s kamarádama někde na pivu tak by měla bejt taky chytrá (ale ne víc než chlap, to by se nelíbilo jejich ješitnosti), taky si dobře vydělávat, ale ne víc než oni, ptž pak by si připadali jak blbci, bejt milá, hodná a poslušná. Co z toho plyne? Nenajdu si manžela. (Ne, že bych nějakého chtěla, jak už jsem párkrát psala ekofarma na samotě, kde budu chovat krávy a buldočky mi k životu stačí).
Samozřejmě tenhle článek myslím trochu ironicky, ale něco na tom je, vážně se s takovými roztomilými názory často setkávám.
A co pro vás znamená ŽENSKOST?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Co pro vás znamená ženskost? bugina* 01. 08. 2009 - 22:22
RE: Co pro vás znamená ženskost? pohodář tom 08. 03. 2010 - 10:32