Dokonalá žena

1. červenec 2011 | 21.58 |

Tentokrát ne perly přímo z tzv."blogísků", ale stránek pro ženy. Taky jste si všimli, že na takových serverech píšou trapnost nad trapnost? Znáte nějakou inteligentní stránku věnovanou ženám a dívkám? Když si občas čtu články z takových webovek tak jenom obracím oči v sloup, zuřím nebo mám depresi z toho, že úspěšná žena musí pořád držet diety, být vždy perfektně oblečená a nalíčená, znát všechny postelové a flirtovací triky a levou zadní zvládat jak svou kariéru tak roli manželky a hospodyňky. Hm. Zajímalo by mě, jestli jsou redaktorky ženských webovek fakt takové slepice nebo jen odpovídají na poptávku článků od nás žen. Popř.jsem asi divná já, protože mi vždycky bylo líp v mikině, riflích a botaskách s pivkem v ruce než v kostýmku a lodičkách se zeleninovým salátem v ruce. 
Ale abych nekritizovala jen ženské pokolení-stránky pro muže, kde se řeší ženy jsou stejně tak tragické (ale někdy aspoň vtipné). I vystudovaný a uznávaný sexuolog jako Radim Uzel občas přestřelí, viz jeho včerejší článek na novinkách: 
tinyurl.com/5ujsq5x Prý má být ten článek vtipný, ale mně stereotypní degradace manželky na protivnou fúrii se kterou je po pár letech už jenom nuda a žádné vzrušení opravdu nelíbí.
Pamatujete si třeba na metrosexuálního milovníka módy a vychrtlých modelek Martina Vaňka, který své egocentrické a mimózní výlevy dával na stream.cz? V jedneom videu nabádal dívky k drastickým způsobům hubnutí a prohlásil, že na výšku 175 cm je ideální váha 48 kg (!). Inkriminované video už nemůžu najít, asi ho stáhli, protože způsobilo fakt poprask, ale přepis jsem našla tady 
tinyurl.com/3ex8e37 Je to sice z Aha, ale to video si pamatuju a tohle tam fakt říkal. 
Ostatně hubnutí a dieta je téma číslo 1 na každém správném serveru pro ženy. Takové příšernosti jako ze sebe blije výše zmiňovaný samozvaný módní guru tam sice nepíšou, ale někdy se objeví fakt perla, např.tento článek Veroniky Žilkové 
tinyurl.com/3zevntr zvlášť hláška, která jako by pocházela od nějaké pro-anorektičky: "Trochu", to je půlka toho, co si myslíte, že je "jen trochu" a z toho ještě půlka. No a pak...Vynechat oběd nebo večeři. Prostě: Myslím si, že se může jíst úplně vše, ale málo." V dnešní době snad už každý ví, že vynechávat snídani/oběd/večeři není nejlepší dietní tip. A opět další stereotypní názor, kterými jsme my ženy ze všech stran bombardovány: "Luxusní kabelka sladěná z lodičkami, značkové šaty, drahý účes od kadeřníka... To vše je fajn, ale nevyrovná se to krásnému pocitu, když na vás lehce plandají kalhoty."
Tím se dostáváme k tématu číslo 2-móda. Třeba tahle stránka 
modnipeklo.cz/ mi poněkud pije krev. Sama od sebe tam nechodím, ale často narážím na příspěvky z ní od lidí se kterými si píšu. Má mnoho fanoušků, ale mně to prostě přijde zlé a zahořklé. Jo, je spousta lidí, kteří v oblečení přestřelí, ale nemám potřebu si je fotit a vysmívat se jim. A ostatně s autorkami bych si stejně nerozuměla, protože se mi líbí "ortodoxně lesanská vydojená trička v barvách hnojiště" (rozuměj batika a "přírodní" oblečení-ale co, mně nevadí, že jsem lesan, holt někdo rád New Yorker, H&M, kostýmky a lodičky apod.a někdo Batavii). Nicméně, móda už není vášní jen pro ženy, ale i mnoho mužů/kluků je jí fascinováno, např.czechfashionisto.blogspot.com/.
A dalším oblíbeným tématem jsou samozřejmě vztahy na všechny způsoby. Jo, taky jsem vyrůstala na Bravíčku, ale už to vidím trochu jinak a chtěla bych, aby má potencionální dcera až jí bude kolem 13 byla pořád ještě nevinným dítkem a neřešila na internetu, jak sbalit kluka. U bloggerů na blog.cz nedávno způsobilo poprask spuštění stránky 
krasna.nova.cz/ (ano, stránky patří pod společnost provozující TV Nova a ostatně jí patří už celý blog.cz takže reklamy na jejich projekty na vás vykukují i na blozích nevinných bloggerů, kteří s tím nechtějí nic mít společného-chápu, my zas tady na pise.cz máme hlavní reklamu na hosting provozovaný ujetým metrosexuálem Radovanem Kalužou, jehož chvastounské výlevy najdete zde radovan.bloger.cz/). Ale Banán je pořád lepší než Krásná-tvoje nové sebevědomí (už ten název opět dívkám vtlouká do hlavy, že být krásná je prostě to hlavní). Nemám sílu tu stránku projíždět a dát sem nějaké odkazy, protože mi bohatě stačí už samotné nadpisy, dneska na vás v bolehlavové růžové barvičce vyskočí např.článek Masturbuješ? Triky pro ještě výbušnější orgasmus, dojemné Kdy už ti konečně narostou prsa? (je snad životní tragédie, když nijak zvlášť nenarostou?! Já, dokud jsem nepřibrala tak jsem měla malá a nikdo si nestěžoval, narážky na "lentilky pod kobercem" jsem zažila akorát na ZŠ, kdy s kluky mlátila puberta a v životě bych ani neuvažovala o plastice) nebo zřejmě také (už podle názvu) výživný článek Připrav se na svoje poprvé. Boha, a tohle čtou 13-14eté nebo i mladší holky? Nemyslím to nějak moralisticky, ale k čemu jim to bude? Za prvé by si ještě měly užívat dětství dokud to jde a za druhé s takovými věcmi jim přece nemůže radit nějaká hloupá internetová stránka, tyhle věci mají vyplynout přirozeně. Ostatně, když už tam budete, mrkněte se na anketu vpravo-celých 58% čtenářek ještě sex nemělo. Redaktorky, popř.správci stránky by se měli zamyslet, jestli je tedy vůbec důvod řešit tam "poprvé", tipy na místa, kde zažijete nejúžasnější sex, proč bys měla v posteli mluvit sprostě a blabla.
A o tom, co na podobných serverech blábolí o gothic subkultuře, metalu, astrologii, numerologii apod.radši pomlčím, to by bylo na další článek.
Uf, radši už končím, zase jsem se vytočila. Na závěr ještě přidávám trefnou písničku od Tata Bojs. Jen se obávám, že aktuální začíná být už teď a nebudeme muset ani čekat na rok 2031 :-( 
www.karaoketexty.cz/texty-pisni/tata-bojs/--245799


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dokonalá žena slanka 01. 07. 2011 - 23:38
RE(2x): Dokonalá žena marieke 02. 07. 2011 - 01:20
RE(3x): Dokonalá žena slanka 02. 07. 2011 - 11:19
RE: Dokonalá žena veruce 02. 07. 2011 - 14:35
RE: Dokonalá žena mixx 04. 07. 2011 - 11:09
RE: Dokonalá žena wouaf 16. 07. 2011 - 10:04