Dan Brown: Pavučina lží

31. srpen 2011 | 20.50 | rubrika: Zahraniční knížky

Tento politicko-dobrodružný thriller Dana Browna je stejně čtivý a napínavý jako jeho největší bestseller Šifra mistra Leonarda. 
Hlavní hrdinkou je Rachel Sexton, dcera úspěšného senátora a horkého favorita v prezidentských volbách. Rachel však v podstatě pracuje pro současnou vládu, dělá rešeršistku Bílého domu a s otcem má velmi chladný vztah. Jednoho dne je zničehonic pozvána na rozhovor se současným prezidentem USA, který ji pošle na Arktidu-NASA zde zrovna učinila ohromný objev-kus meteoritu na němž se zachovaly zkameněliny nepozemského původu, dokazující, že někde ve vesmíru je také život.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 309x

Mungo Jerry: In the Summertime

30. srpen 2011 | 10.07 | rubrika: Song pro tento den

Pod pojmem letní hit si většinou představíme nějaké vlezlé "tuc tuc" s nepříliš intelektuálním textem, něco na způsob O-Zone, Kanikuly, Las Ketchup, prostě každý rok se něco, co pak hraje na všech dikotékách, objeví. Ale třeba Mungo Jerry, anglická rock'n'rollová kapela, hrávali v dobách, kdy se ještě používaly živé nástroje, videoklipy byly díky tehdejší módě roztomile vtipné a letní hity nemusely být jen ve stylu "disko trysko". Text je sice taky spíš jednoduchý, ale zas skládejte něco hlubokomyslného nebo vážného o létě-asi proto neznám žádný metalový nebo gothický letní hit :-D 
Pozor! Stačí jeden poslech, aby vám tato veselá písnička zněla v hlavě ještě několik dní!
Verze klipu, kterou jsem vybrala je i s textem. Jiná verze např.na 
www.youtube.com/watch


Mungo Jerry - In The Summertimeby fredozydeco

Linux

29. srpen 2011 | 22.31 | rubrika: Svět internetu

PKA3d63ee_linux20Název Linux původně označoval pouze jádro operačního systému (OS), ale brzy byl název (odvozeno od finského programátora Linuse Torvaldse, který začal vyvíjet jádro Linuxu přesně před 20 lety jako svůj koníček a slova Unix-více o něm třeba na cs.wikipedia.org/wiki/Unix ) zevšeobecněn a vztažen na celý operační systém skládající se z jádra Linux a OS GNU. Historie Linuxu však sahá až do roku 1983, kdy Richard Stallman založil projekt svobodného operačního systému GNU. Ten je v současnosti základní částí většiny linuxových systémů.
Linux je volně šiřitelný, svobodný software, tzn.nemusí se třeba narozdíl od Windows platit a kupovat přímo s PC, aby byl legální a dá se snadno nainstalovat třeba z CD. Aby na PC fungoval, je nutné doplnit jádro o další programy, základ tvoří malé programy (utility) a dále aplikace volně sehnatelné na internetu (open source).

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 124x

Josef Smolík: Subkultury mládeže

28. srpen 2011 | 20.10 | rubrika: České knížky

Uvedení do problematiky

Tutko knížku mi nedávno někdo doporučoval v komentářích, tak hlásím, že jsem si ji už sehnala a přečetla :-))) Tento sociologický průvodce po subkulturách mládeže (od hippies přes metal po taneční scénu atd.) od PhDr.Josefa Smolíka, PhD. je určen nejen odborné veřejnosti-pedagogům, sociologům, výchovným poradcům či psychologům, ale také rodičům, studentům (autor vyučuje kurz týkající se subkultur mládeže na MU v Brně) a mládeži samotné.
První část knihy je zaměřena více teoreticky a metodologicky-definuje pojmy mládež, kultura, subkultura, scéna, životní styl a další, představuje vybrané sociologické školy (chicagská a birminghamská) a jejich zkoumání subkultur a zabývá se vztahem subkultur mládeže k sociálně patologickým jevům, médiím, trhu a politice.
Druhá část je zaměřena na subkultury samotné-stručně a přehledně popisuje jejich vznik, jaké bylo jeho pozadí, typickou hudbu, chování, vzhled apod.dané subkultury, další proudy, které v ní vznikly a věnuje se též působení dané subkultury v Česku před rokem 1989 a nyní. Na konci každé kapitoly uvádí další zdroje (knihy, filmy, hudební nahrávky), které danou subkulturu vystihují a hovoří o ní podrobněji. 
Kniha je vcelku čtivá a potěšilo mě, že se k subkulturám nestaví negativně a s předsudky, těm se naopak snaží vyhýbat, a i mladý člověk, který se k některé z popisovaných subkultur hlásí se zde určitě dozví něco zajímavého. 
Z použité literatury v závěru jsem si vypsala i pár dalších knížek, které si chci časem sehnat.
Konkrétně se autor věnuje těmto subkulturám:

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 1.497x

27.8.11

27. srpen 2011 | 20.45 | rubrika: Day by day

1ba0a3a1e3f1705b2c039e6b467e99Zrovna se žene nějaká bouřka, už se těším až si lehnu s knížkou do postele (dočítám Dana Browna-Pavučina lží a čte se to jedním dechem) a budu přitom poslouchat déšť a hřmění. Každopádně předchozí horké dny mě potěšily, nesnáším zimu a skoro celé léto vypadalo jako nějaký hnusný podzim, takže konečně jsme se dočkali i my, milovníci sluníčka a teplíčka, koupila jsem si ještě plavky (stejně chci chodit i během roku na bazén, protože jsem zjistila jak mi plavání chybí-a taky by to mohlo pomoct jako cvičení), 2x jsme byli s přítelem (mimochodem, minulý čtvrtek jsme oslavili roční výročí :-) u vody, poblíž Napajedel jsou velká štěrková jezera a zatímco všichni hekali, jak je hnusné vedro, já si prozpěvovala a bylo mi báječně Mr. Green
A co mě ještě čeká? Škola nám začíná už 2.9.(1. je zápis), ale myslím, že si ještě udělám tak týden volno...a 13., což je bohužel úterý, budou ve Valmezu Sklepáci se hrou Mlýny. Tak nevím, jak to udělám, ale asi místo školy divadlo, koneckonců školu zas uvidím každý den, Sklepáky ne Razz 

Petice za léčebné konopí

25. srpen 2011 | 22.49 | rubrika: LeLe

Každý rok vzniká petice za legalizaci konopí pro LÉČEBNÉ ÚČELY (nikoli pro dealery, kteří by ho pak vesele prodávali 14letým dětem) na kterou však zatím vláda, která si mastí kapsy z daní za jiné, podle mě více nebezpečné, ale legální drogy jako alkohol a cigarety, nereguje. Každopádně určitě má cenu zkoušet to dál a letos můžete petici podepsat např.na stránce www.lecebnekonopi.cz/. Letošní petici zatím podepsalo 4709 lidí, z toho jsou zde i psychologové, psychoterapeuti, zdravotní  sestry a porodní asistentky, sociální pracovníci, vedoucí terénního programu pro uživatele drog, lékaři, sporrtovní trenéři, tedy lidé, kteří evidentně žádné prohulené mozky, jak si někdo může myslet, nebudou ;-)

žádné komentáře | přidat komentář

Blogy, které mě zaujaly 17

24. srpen 2011 | 09.39 | rubrika: Zajímavé blogy

hospodynka.pise.cz/

Ačkoli Hospodyňka patří ke stálicím pise.cz k jejímu blogu v této rubrice jsem se dostala až teď. Momentálně, vzhledem k dovoleným, si lze u ní přečíst hlavně postřehy z výletů, ale má zde i rubriku o životě s kočičkami, fotky, články o tom, jak se mají a co zrovna dělají její děti a samozřejmě i recepty, povídání o tom, co nového je u nich doma, nechybí ani soutěže, stripy a videa.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 142x

Lucrezia Borgia

23. srpen 2011 | 12.26 | rubrika: Tajemné osobnosti

220px-Bartolomeo_Veneto_001Lucrezia Borgia byla podobně jako třeba Elizabeth Bathory prohlášena historickými soudy za symbol neřesti a travičství. Žila v době, kdy i papežové se věnovali světským radovánkám a milenkám a kdy významné italské rody (Borgiové byli jedním z nich) bojovaly o moc pomocí vražd a korupce. V souvislosti s Lucrezií se zmiňuje i její údajný incestní vztah s bratrem nebo účasti na divokých orgiích.
Narodila se 18.dubna 1480 v Římě kardinálovi Rodrigu de Borjovi (Borgiovi) a jeho dlouholeté milence Vanozze Catanei, vychovávala ji však otcova sestřenice Adriana de Mila, kde se jí dostalo vynikajícího vzdělání (ovládala např.několik jazyků).
Když bylo Lucrezii 12 let, její otec se stal papežem a přijal jméno Alexandr VI. Co se týče jeho pontifikátu, patří k nejspornějším církevním představitelům v dějinách. Na jednu stranu byl výborně diplomaticky a organizačně zdatný, na druhou příliš nedbal zásad papežského celibátu (ale to někteří jeho předchůdci také), navíc zvolení papežem si zřejmě podplatil. Měl ale i dobré stránky-snažil se potlačit vliv inkvizice a byl významným mecenášem umění.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 262x

Rock/metalový řetězák

21. srpen 2011 | 23.47 | rubrika: Dotazníky a řetězáky

Tak ještě jeden hudební dotazníček, nalezeno u Veruce-blog.veruce.cz/muj-kout/dotazniky/rockmetalovy-retezak/ Narozdíl od ní jsem ale spíš přes punkrock než metal, takže možná si ho trochu přizpůsobím :-)

1.Máte raději rock nebo metal?: Poslouchám všechny možné žánry rocku, nejraději teda punkrock, ale zrovna třeba díky Veruce jsem objevla i spoustu zajímavých metalových kapel. Přes bývalého spolužáka jsem přičichla i k totálním drsňákům jako Belphegor nebo Gorgoroth, které si občas ráda poslechnu, ale raději mám klidnější melodie (folk, symphony, doom) nebo ženské hlasy.

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 136x

Nejšílenější konspirační teorie

20. srpen 2011 | 22.36 | rubrika: Perly z blogísků atd

Aneb o tom, že vlastně žijeme v dutém Matrixu, očipují nás ještírci a sloužíme žido/iluminátskému Satanovi :-(((

Autoři následujících zmiňovaných stránek by mi asi dali co proto, kdybych jejich weby označila za "blogísky", ale pravidelní čtenáři si už asi všimli, že do této rubriky už nedávám jen perličky z tzv.růžových blogísků, ale tak různě, co mě zaujme (a pobaví nebo vyděsí). Dnes se podíváme na některé tzv.konspirační teorie. I když jsem už zmínila, že o mnoha informacích, které nám předkládají oficiální a mainstreamová média mám pochybnosti, tak některé konspirace považuju fakt za "vypečené".

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 368x

Kylie Minogue: Slow

18. srpen 2011 | 21.17 | rubrika: Song pro tento den

Na mém blogu poměrně neobvyklý styl hudby, ale proč ne, tahle zpěvačka má dosti kvalitní hudbu a tato písnička je vyloženě letní, tak jako byl dnešní den

Křišťálové děti

15. srpen 2011 | 22.48 | rubrika: Andělé mezi námi

andilekKřišťálové děti jsou považovány za nástupce tzv.indigových dětí marieke.pise.cz/10559-indigove-deti.html a začaly se rodit hlavně po roce 1995. Stejně jako indigové jsou označovány podle barvy své aury, která je u křišťálových opalizující v pastelových odstínech. Údajně k nám přicházejí proto, aby lidstvo posunuly na cestě v duchovním vývoji a změnily kolektivní vědomí lidí (samozřejmě k lepšímu). 
Některé rysy mají indigové a křišťálové děti společné, např.velkou vnímavost, jasnozřivost a vědomí důležitého životního poslání. Na rozdíl od indigáčků, jenž mají bojovnějšího ducha, aby odstranili staré postoje, které nám už nepomáhají a připravili cestu pro křišťálové děti (KD) jsou KD více vyrovnané, empatické, tolerantní, milé a smířlivé.

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 507x

14.8.11

14. srpen 2011 | 22.59 | rubrika: Day by day

Tak jsem včera konečně po x letech viděla celou famílii-babička s dědou (z otcovy strany) slavili diamantovou svatbu, tj.60 let :-o A byli tam úplně všichni, kromě dvou bratranců, tzn.tři strýcové s tetama, můj otec s mýma dvěma nevlastníma bráchama, teta s přítelem, sestřenka s manželem a dvěma dětmi, bratránek s manželkou a malým, sestřenka s přítelem, bratránek a sestřenka, kteří jsou ještě bez závazků :-D

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 96x

Tata Bojs: Opakování

13. srpen 2011 | 12.01 | rubrika: Song pro tento den

První oficiální video z nejnovějšího alba Tatáčů-Ležaté osmičky. Perfektní song, který skvěle odsýpá a vtipné videjko-doporučuji, stejně jako celé album! Je super, že TB ani po letech fungování a několika albech neztrácejí dech! :-)

Další hudební dotazník

12. srpen 2011 | 23.00 | rubrika: Dotazníky a řetězáky

Zapni si svou MP3 nebo mobil a nastav náhodné přehrávání. Každý název písničky ti dá odpověď na otázku.
(Nemám MP3 ani v mobilu, takže mi posloužil můj profil na Bandzone s náhodně vygenerovanými songy od některých kapel, které mám v oblíbených, v závorkách uvádím interperety).

1. Pokud se tě někdo zeptá Je tohle dobré, co odpovíš?
Že je to Nanovací (Konte-in-air). Jo, to by šlo, pojmy jako husté, mazec atd.už začínají být ohrané  :-D

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 127x

Konopné pašije

11. srpen 2011 | 19.38 | rubrika: LeLe

medicalmarijuanainsideČes.dokument, 2010. Režie: Oliver Malina Morgenstern.

Tento rok starý 40minutový dokument upozorňuje na problematiku pěstování konopí pro nemocné lidi v ČR. Občanské sdružení Konopí je lék (KJL) získalo od státu oprávnění k zacházení s léčivým konopím. Přesto každý rok vtrhne na pozemky manželů Dvořákových v Ospělově na Prostějovsku policejní komando, které všechnu úrodu zabaví, navíc jsou manželé už několik let popotahováni po soudech. A to i přesto, že vše mají ošetřené, aby nedošlo k žádnému zneužití-jimi vypěstované rostliny jsou určeny jen pro onkologické a jinak vážně nemocné pacienty, kteří musí mít lékařskou zprávu, vypnit dotazník apod.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 137x

Domácí násilí

10. srpen 2011 | 21.24 | rubrika: Šuplík všeho možného

Po nedávné brutální vraždě populární spisovatelky Simony Monyové (manžel ji po dlouholetém týrání ubodal) se opět rozhořely diskuze na téma domácího násilí-proč od něj neodešla už dávno, proč policie nic nedělala (spisovatelka jim kdysi volala, že manžel před jejíma očima brutálně utloukl kočku a vyhrožoval, načež jí policisté řekli, že může být ráda, že se nic nestalo jí) atd. Ačkoli toto téma není naštěstí už tak tabuizované jako ještě před pár lety, pořád je to velký problém-ženy neví, kam se obrátit, mnoho lidí je nechápe ("proč od násilníka neodešla už dávno, může si za to sama, kráva"), policie je nečinná. Prostě, kdo nezažil, asi tu bezmoc a strach nikdy nepochopí.
Co vlastně všechno spadá pod domácí násilí? Proč je tak těžké agresora opustit? Kam se v případě týrání obrátit? (Píšu sice všeoebecně-týraná žena x agresor muž, ale samozřejmě i žena může být agresivní k muži, domácím násilím jsou dále ohroženi hlavně senioři a děti).

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 160x

Aktualitky za tento měsíc 38

4. srpen 2011 | 21.55 | rubrika: Aktuálně

col12Co poslouchám: Konečně se chystám na Ležatou osmičku od Tata Bojs, naposledy jsem si pustila Carla Coxe (ano, můj hudební záběr je široký :-D) a na doporučení kamarádky bandzone.cz/prvnihore, pro běžného posluchače možná až trochu moc underground, ale rozhodně je to zajímavé a mají i velmi vyspělé texty.

Co čtu: Jostein Gaarder-Sofiin svět, moc hezké :-)

Co sleduju: Už se blížím ke konci 4.série TBBT (dá se říct, že je to tak super seriál, že jsem si tuhle zatím poslední sérii "šetřila", proto to sleduju už tak dlouho...každopádně mé obavy, že s dalšími sériemi budou tvůrci ztrácet dech, se nepotvrdily, je to pořád skvělé!).

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 137x

Nějaké nové statistiky

3. srpen 2011 | 17.02 | rubrika: O mém blogu

Už dlouho jsem se nepodívala na to, co za poslední dobu říkají statistiky. Nevím teda, jestli to zajímá i někoho jiného než mě, ale neva :-D
Tak třeba 5 nejčtenějších článků za posledních 30 dnů jsou Čupakabra (rubrika Tajemné bytosti), Sophia Charai: Pichu Pichu (rubrika Song pro tento den-koukám, že tahle písnička je v ČR opravdu oblíbená :-))), J.H.Krchovský: Básně (rubrika České knížky), Filmy o mimozemšťanech (rubrika UFO a duchové) a Orientální a ethno e-shopy (rubrika Šuplík všeho možného).

Stojí za přírodními katastrofami HAARP?

1. srpen 2011 | 23.07 | rubrika: Ostatní záhady

Tak ještě jeden článek a slibuju, že si s konspiračními teoriemi dám zase na čas pokoj ;-D Mamka třeba takovým věcem vůbec nevěří a říká, že jsem blázen, ale proč se nezajímat o témata i z druhé (neoficiální) strany? Já samozřejmě doufám, že takové teorie jako, že 11.září si Američani "udělali sami" nejsou pravda, a to, že se zajímám o věci jako nesrovnalosti ohledně 9/11, moc ropné lobby, nový světový řád (NWO-New World Order), HAARP atd.neznamená, že všemu věřím (proto to taky píšu do rubriky záhady a nepodávám to jako fakta, btw nemám ani nic proti Američanům, nevadí mi a můj americký kamarád, který žil několik let u nás ve městě je jeden z nejlepších a nejinteligentnějších lidí, co znám), na druhou stranu myslím, že je něco na tom, co kdysi řekl Aldous Huxley: "Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní."

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 240x