Konopné pašije

11. srpen 2011 | 19.38 |
› 

medicalmarijuanainsideČes.dokument, 2010. Režie: Oliver Malina Morgenstern.

Tento rok starý 40minutový dokument upozorňuje na problematiku pěstování konopí pro nemocné lidi v ČR. Občanské sdružení Konopí je lék (KJL) získalo od státu oprávnění k zacházení s léčivým konopím. Přesto každý rok vtrhne na pozemky manželů Dvořákových v Ospělově na Prostějovsku policejní komando, které všechnu úrodu zabaví, navíc jsou manželé už několik let popotahováni po soudech. A to i přesto, že vše mají ošetřené, aby nedošlo k žádnému zneužití-jimi vypěstované rostliny jsou určeny jen pro onkologické a jinak vážně nemocné pacienty, kteří musí mít lékařskou zprávu, vypnit dotazník apod.
V dokumentu, který mj.poukazuje na nesmyslnost postihů nemocných, často starých lidí, kteří dali přednost alternativní léčbě před chemií, vystupuje jak místopředseda KJL Mgr.Dušan Dvořák a jeho manželka tak MUDr.Jana Budařová, předsedkyně představenstva KJL, onkologicky nemocní pacienti, kteří si často musí sehnávat konopí pro léčivé výtažky pokoutně na černém trhu, muzikanti, kteří dekriminalizaci podporují a další veřejně činné osoby. Nechybí ani slavný rozhovor Miroslava Kalouska s ČPS, kterou označuje za kokoty (a lidé na takové "úrovni" nám vládnou a rozhodují o nás ;-).
Cílem KJL není ani tak legalizace jako dekriminalizace konopí-aby nemocní lidé, kteří se rozhodli léčit touto rostlinou nebyli taháni po soudech stejně jako lidé, kteří jim mohou konopí vypěstovat. 

Dokument je online zde:

Film - Konopné pašije from konopijelek.eu on Vimeo.

Více na www.konopijelek.cz/

Zdroj obrázku: www.masazevsolne.cz/konopno-medova-masaz

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Konopné pašije monica otmili 21. 08. 2011 - 20:40