30 Days Song Challenge-den 30.

27. červen 2012 | 23.59 | rubrika: Song Challenge

Your favorite song at this time last year

Ne, nezapomněla jsem, že jsem ještě nedokončila tento řetězák, ale nebyl čas. Takže dnes se konečně dostáváme do finále a opět zůstaneme v českých luzích a hájích, konkrétně u brněnské kapely Květy na které jsem loni touto dobou ujížděla, zvlášť po jejich velmi příjemném koncertu na loňském Špalíčku. Jedna z písniček, kterou tam hráli mě moc pohladila na duši (až na to, že já jednou snad budu mít kočičky i pejsky dohromady), ale dlouho jsem ji nemohla najít-až náhodou nedávno. Pochází rovněž z loňského alba V čajové konvici.
Květům mám v plánu věnovat i vlastní článek, zatím odkaz na jejich BZ-
bandzone.cz/kvety

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 74x

Delphine de Vigan: No a já

26. červen 2012 | 20.10 | rubrika: Zahraniční knížky

73610Lou je teprve 13 let, ale má IQ 160, ve škole přeskočila 2 ročníky a mezi svými staršími spolužáky si připadá malá a nepochopená. Rozumí si akorát s Lucasem, který naopak už 2x propadl. Ani doma není šťastná-po smrti své malinké sestřičky Thais, která byla pro její rodiče vymodlenou, protože po narození Lou se jim dlouho nedařilo počít další dítě, se maminka zcela uzavře do sebe a v těžkých depresích zapomíná, že má ještě jednu živou dceru a tatínek raději utíká do práce.
Na jedné ze svých osamělých procházek po Paříži se Lou seznámí s mladičkou bezdomovkyní se záhadným jménem-No. Z dívky, která je pro ni nejprve "studijní materiál"-chce pomocí rozhovorů s ní napsat seminární práci o ženských bezdomovkyních v ulicích Paříže se pomalu a opatrně stává kamarádka a Lou začíná snít o tom, že by se No mohla stát její novou sestrou, seznámit se s jejími rodiči a žít u nich. Ale pro lidi, kteří už jednou zakusili život na ulici je složité zařadit se zpět do běžné společnosti.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 95x

Lincoln Child: Seznamka smrti

17. červen 2012 | 22.19 | rubrika: Zahraniční knížky

Napínavá detektivka s prvky sci-fi se převážně odehrává v luxusní výškové budově, kde sídlí veleúspěšná seznamovací kancelář Eden. Její uchazeči musí podstoupit přísné psychologické i zdravotní testy, aby se vůbec mohli s někým seznámit a poté jsou všechna jejich data pomocí dokonalé technologie zakladatele společnosti, samotářského počítačového génia Richarda Silvera, převedeny do počítačových "avatarů" odrážejících jejich skutečnou osobnost, které jsou vpuštěny do speciální "nádrže", kde hledají co nejvhodnější protějšky. Za dobu existence společnosti se takto našlo šest tzv. "superpárů", které se k sobě hodily téměř na 100 % a sedly si i ve skutečnosti-vzali se, mají děti a svému okolí připadají jako nejšťastnější pár pod sluncem.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 83x

Aktualitky za tento měsíc 46

16. červen 2012 | 20.08 | rubrika: Aktuálně

f_ohgi_980_u932lCo poslouchám: Konečně jsem zjistila, jak si pustit přehrávání internetového rádia Soma FM i doma (zatím jsem ho poslouchala jen u přítele) takže nejčastěji tohle-konkrétně Secret Agent. A je čas naposlouchat si kapely na Valašský špalíček :-)

Co čtu: Zrovna jsem dočetla skvělou detektivku se sci-fi prvky Seznamka smrti od Lincolna Childa, o dalších knížkách, které jsem přečetla během své blogové pauzy napíšu postupně.

Co sleduju: Zbývají mi 2 poslední díly 2. série Game of Thrones (a pak zase čekat do příštího dubna Brecik), u přítele stále ST Enterprise, ale jinak teď nebyl čas na žádný jiný seriál nebo film.

8.6.12

8. červen 2012 | 22.00 | rubrika: Day by day

procrZDRAVÍÍÍM A JSEM ZPĚT!!! Very Happy Abych někoho nemystifikovala, samozřejmě jsem se těch několik týdnů mé nepřítomnosti na blogu neučila, to až ten poslední týden (jako vždy, absolventská práce mě nepoučila). Jen jsem měla nějaké depky a s tím spojenou nechuť psát :-( Ale k věci. Od středy jsem DiS. v oboru cestovní ruch-průvodcovská činnost a ještě k tomu se samými jedničkami (což je lepší výsledek než matura, lol). Čekala jsem dvojku z té práce, protože mi ji navrhli vedoucí i oponent (měla jsem tam nějaké školácké chyby ve formální úpravě, byť jsem to po sobě 100x kontrolovala, ale hlavu už jsem měla jak balon :-( ), ale nakonec jsem obhájila na jedničku, i když mě poněkud rozhodilo, že mi ta prezentace nešla nejprve otevřít :-D Odborné předměty a angličtina byly také v pohodě.

30 Days Song Challenge-den 29.

18. květen 2012 | 22.47 | rubrika: Song Challenge

A song from your childhood

Díky Bohu moje mamka neposlouchala klasický 80s český popík tudíž jsem naštěstí nevyrůstala na Míšovi Davidovi, Helence Vondráčkové a spol., ale spíše na bigbítu, rocku a celkově undergroundu-třeba Pražský výběr, Půlnoc, Flamengo, George & Beatovens, Vladimír Mišík & Etc., Jan Burian, ze zahraničních Bob Dylan, Nirvana nebo Pearl Jam (to už když jsme měly kromě gramofonu i kazeťák). Později mám své dětství spojené i s písničkami z Esa (když ho ještě moderovala Tereza Pergnerová). Ale jako první mě teď napadl Mišík, jehož příjemný hlas a kouzelné písničky si opravdu vybavuju už úplně od mala :-) Více o něm zde.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 113x

18.5.12

18. květen 2012 | 21.22 | rubrika: Day by day

Bubble_blower_Wallpaper_a4h2uTak, dneska jsem na chatě poprvé celý den sama. Teď mi to nevadí, ale za tmy se asi budu bát :-))) Přítel sice vždycky říká, že právě proto, že tu nejsou lidi, není čeho, ale stejně :-) Asi si pak pustím TBBT, protože u Game of Thrones bych umřela strachy úplně a u Star Treku se zas bojím, že když půjdu v noci na záchod, tak mě unesou mimozemšťani :-D Navíc se tento týden (nevím, jestli někde tady nebo jinde) oběsil jeden pán, co tady v chatové oblasti bydlel. Teda dokud mu chatu neukrad...ehm, nezabavili exekutoři. Holt, někdo si nosí miliony v krabicích od vína a další má doma pod podlahou a někdo je kvůli Kalouskovým báječným reformám bezdomovec. A takových lidí bude přibývat.
Koťátkům je týden a jsou pěkně buclaťoučké, ale ještě nemají otevřená očíčka.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 88x

Těšte se na nový magazín o kuchyních a bydlení

18. květen 2012 | 21.17 | rubrika: PR články

Staré anglické přísloví řííká: Můj dům – můj hrad. Tím přesně vyjadřuje, jak je bydlení pro člověka důležité. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, co je srdcem vašeho domova? Ložnice s postelí do které po únavném dni šťastně padnete? Obývací pokoj, kde si můžete sednout s ostatními členy domácnosti a relaxovat? Koupelna, kde se večer naložíte do vany či si dáte osvěžující sprchu? Nebo kuchyně, ve které si uvaříte dobré jídlo? Pro většinu lidí, hlavně žen (ale i mužů, protože spousta jich také ráda vaří) je to právě ta kuchyně. Vaření nemusí být jen otravná domácí práce, ale i zábavná činnost při které se člověk uvolní a těší se na svůj výtvor. A pokud může jídlo chystat v příjemném, funkčním prostředí, je to ještě lepší!
Proto si lidé rádi prohlížejí katalogy o bydlení a ocení nabídku všeho možného - včetně pěkné moderní kuchyně. A 25. května se můžete těšit na rozjezd nové webové stránky
 - magazín, kde je vše o bydlení na jednom místě a na kterém Vás čeká spousta inspirace, nábytku, receptů a fotogalerie nejen kuchyní. Nový web potěší nejen lidi, kteří svůj domov teprve zařizují, ale i ty, kteří zrovna uvažují o rekonstrukci nebo je prostě zajímá, co je ve světě bydlení nového.
Mezitím se můžete přihlásit do uvítací soutěže o hodnotné ceny – iPad, kávovar Bosch Tassimo, ponorný mixér Siemens, balíček vlasové kosmetiky L'Oreal a nerezové podložky do kuchyně. Možností výhry si tak můžete zpříjemnit čekání na spuštění nového zajímavého magazínu :-)

Pro facebookáře již také přímo na Facebooku: www.facebook.com/Kuchyne.Bydleni

photo

| přečteno: 147x

Koťátka

15. květen 2012 | 22.31 | rubrika: Můj svět

kot110. května dopoledne se nám (tedy naší kočičce Khaleesi) narodili zdraví, krásní, rozkošní, kvíkající a prostě dokonalí a úžasní pučmeláci  (nebo spíš pučmelačky, jsou to tři holky a jeden kluk-aktualizace, 2 holky a 2 kluci). Veterinářka říkala, že Khaleesi zabřezla jak nejdřív mohla (někdy v červnu jí teprve bude rok), bála jsem se, jestli nebude ještě moc mladinká, ale všechno je v pořádku :-) Akorát Helmut (není to tatínek, ale možná je má s nějakým jeho potomkem, protože jedno je celé po něm) je jakýsi nervózní, naštěstí si jich nevšímá (lépe řečeno nechce se k nim ani přiblížit) a před kočičkou zalézá do kouta a syčí na ni, ale snad si zvykne, proto si chceme nechat některou s holčiček, nevím, jak by vycházel s kocourkem. Jinak předběžně nějaké zájemce máme, ale kdyby to šlo, tak si nejradši nechám všechny :-D (aktualizace-kroměŽofinky jsme si všechny nechali, i kocourky, to se prostě nědalo)

komentáře (5) | přidat komentář | přečteno: 114x

30 Days Song Challenge-den 28.

15. květen 2012 | 21.18 | rubrika: Song Challenge

A song that makes you feel guilty

Tohle zadání bylo tvrdý oříšek, protože mě fakt nenapadá písnička, při jejímž poslechu bych se cítila provinile. Ne, že bych takové pocity nemívala, ale nemám je spojené s žádným songem. Nakonec tedy vybírám tuhle punkově zhudebněnou báseň od ženy, která údajně zemřela v Osvětimi-Březince. Ne, že bych se cítila vinna za holocaust :-)