Marie Doležalová: Kafe a cigárko

27. únor 2017 | 21.38 | rubrika: České knížky

Herečka a blogerka Marie Doležalová se narodila 24. ledna 1987 v Karviné, vyrůstala v Trutnově a vystudovala hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře. Její první filmová role byla ve filmu Pusinky, známá je hlavně díky postavě Saši ze seriálu Comeback. Hrála i v dalších filmech a oblíbených seriálech (Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj, Cesty domů a další), ale nejvíce se věnuje divadlu, nyní působí v divadle Na Fidlovačce, účinkovala také ve Strašnickém, Na Prádle a objevila se též v Národním divadle, ve hře Srpen v zemi indiánů. Dále hrála a režírovala své vlastní muzikály a je členkou hudebně-kabaretní skupiny Olats Otesoc.

Blogový dotazník

26. únor 2017 | 22.59 | rubrika: Dotazníky a řetězáky

16807610_1262886010455861_7701Tento řetězáček jsem našla u Tlapky. Ano, na mé oblibě ve vyplňování všelijakých dotazníků se nic nezměnilo :-D Každopádně řetězáků o hudbě, knížkách, popř. typu Jaké jsi znamení a Kdy jsi naposled někoho políbila je už spoustu (všechny jsem teď proto přesunula do zvláštní rubriky) a tento je zas na jiné téma.

1) Jak vznikl tvůj první blog a o čem byl?

Asi jako většina českých začínajících blogerů pod 20 jsem měla první blog na blog.cz, ale jen chvíli, tamější komunita mi nevyhovovala.

Pracovní zápřah

24. únor 2017 | 22.59 | rubrika: Aktuálně

Tak, a po chvilkovém "zmrtvýchvstání" už jsem zase víc než měsíc nenapsala kromě jednoho článku nic. Akorát, že předchozí pauza nebyla způsobena ztrátou času, nýbrž inspirace a tím, že jsem řešila v životě takové sra*ky, že se mi s nimi ani nechtělo svěřovat. Teď jsem na tom mnohem lépe, ale je to vykoupeno tím, že než si zvyknu na dojíždění (nebo než aspoň bude ráno i večer světlo), tak jsem ráda, že večer přijdu domů, proklikám FB (ne, že bych byla takový závislák, ale mám tam vlastně i všechno zpravodajství, píšu si s přítelem a diskuzní fóra, kde jsem dřív trávila hodně času mě už nebaví, protože jsem trochu jinde než ostatní členové), zkontroluju mail, přečtu pár stránek knížky v posteli (se čtením je to naštěstí ok, v autobuse toho přečtu dost) a jdu spát třeba i v 10 (doteď pro mě byla normální půlnoc až 2 ráno, ehm). A o víkendu ještě pořád píšu články jako brigádu/přivýdělek, takže pak už nezbývá síla psát romány i na blog.

Skull and Bones (Řád lebky a kostí)

11. únor 2017 | 22.33 | rubrika: Tajemné společnosti

Jedna z nejznámějších tajných společností v USA vznikla roku 1832 na prestižní Yaleově univerzitě v New Havenu, stát Connecticut. Zakladateli byli pozdější obchodník, pedagog a politik William Huntington Russell, pocházející z rodiny, která spoluzakládala i samotnou školu a Alphonso Taft, otec prezidenta Williama Howarda Tafta (ten před vstupem do prezidentské funkce působil na Yaleově univerzitě jako profesor).

Od té doby se členy spolku stala celá řada prominentních a vlivných osobností, mj. bývalí prezidenti George H. W. Bush a jeho syn George W. Bush (stejně jako už dědeček George Bushe st., senátor a finančník Prescott Bush), kandidát na prezidenta John Kerry, Percy Rockefeller a někteří další členové významné rodiny Rockefellerů, H. J. Heinz II, dědic a ředitel slavné firmy vyrábějící kečupy a další.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 43x

Aktualitky za tento měsíc 60

21. leden 2017 | 22.25 | rubrika: Aktuálně

selene1Co poslouchám: Pustila jsem si pár písniček z Pulp Fiction a chytla mě z toho nostalgická nálada. Teď nevím, jestli to tak vidím jen já, třeba mi něco uniklo, ale točí se ještě vůbec filmy a hudba, co by vyjadřovaly celou jednu dekádu? Třeba 90s=Pulp Fiction, Trainspotting, Smells Like Teen Spirit...80s=Hříšný tanec, Thriller...a tak dál do minulosti, ale co třeba 2000-2010? Nebo 2011-2020? Existuje vůbec něco takového?

Billy Idol: White Wedding

15. leden 2017 | 20.52 | rubrika: Song pro tento den

Hey little sister what have you done? Hey little sister who's the only one? Hey little sister who's your superman? Hey little sister who's the one you want? Hey little sister shot gun! There is nothin' fair in this world. There is nothin' safe in this world. And there's nothin' sure in this world. And there's nothin' pure in this world. Look for something left in this world. Start again! Come on!

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 45x

Seznam knih za rok 2013 I. část

13. leden 2017 | 21.40 | rubrika: Seznamy knih

knihaPozdě ale přece :-D Naštěstí knihy samozřejmě nestárnou ;-) Seznam knih, které jsem přečetla (a napsala o nich na blogu) v roce 2013.

Jinak aktuální info o tom, co čtu, můžete sledovat na mém profilu na Goodreads (viz také boxík na blogu v menu vpravo níže), České bibliografické databázi nebo Databázi knih

České

Borovička, Michael: Kolaboranti 1939-1945

Faktografická kniha s životopisy sedmi mužů, kteří se za 2. světové války smutně proslavili jako kolaboranti s nacistickým režimem. Dočtete se zde, jaké byly jejich motivy i život před válkou. Některé z těchto postav dodnes provázejí kontroverze.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 45x

Zpívající divnolidi

11. leden 2017 | 22.35 | rubrika: Pro zasmání

Taky máte svá oblíbená WTF videa? Podělte se!

Jerseyský ďábel

8. leden 2017 | 21.54 | rubrika: Tajemné bytosti

Ve folklóru severovýchodního amerického státu New Jersey se hovoří o dvounohé okřídlené příšeře, kterou lidé několikrát spatřili v místní hustě zaslesněné oblasti Pine Barrens. Nejčastěji je tento tvor popisován jako podobný koni, koze či klokanovi, přes 1 m vysoký, s kopyty, kožovitými křídly jaké mívají netopýři, ale většími než půl metru, zakrslými předními tlapami s paznehty a rozeklaným ocasem. Pohybuje se velmi rychle a vydává hrůzostrašný řev.

Dále legenda hovoří o místní čarodějnici, přezdívané Matka Leedsová. Měla 12 dětí a když zjistila, že čeká třinácté, prohlásila, že toto dítě bude sám ďábel a jakmile se  narodilo, proměnilo se v démonickou bytost, zabilo porodní bábu, vyletělo komínem a zmizelo ve zdejších pustinách. Manželé Leedsovi, Deborah a Japeth, v této oblasti v 1. pol. 18. stol. skutečně žili a opravdu měli 12 dětí. To, že se o nich hovořilo v takové souvislosti však souvisí spíš s tím, že jeden jejich příbuzný, Daniel Leeds, byl nepohodlný novinář.

Stalo se za 2 roky: Nový notebook

7. leden 2017 | 21.21 | rubrika: Můj svět

Říkala jsem si, že bych tu mohla napsat pár článků o tom, jak jsem se měla za ty 2 roky své blogové pauzy. Není to ale nic zajímavého, nic zvláštního se v mém životě nepřihodilo. Žádné cestování, stěhování, rozjetá kariéra, zásnuby ani děti, tedy takové ty věci, co většina mých vrstevníků již zažívá. Proto není divu, že jedna z významnějších pozitivních "událostí" pro mě byla i taková blbost jako koupě nového notebooku :-D