Skull and Bones (Řád lebky a kostí)

11. únor 2017 | 22.33 |

Jedna z nejznámějších tajných společností v USA vznikla roku 1832 na prestižní Yaleově univerzitě v New Havenu, stát Connecticut. Zakladateli byli pozdější obchodník, pedagog a politik William Huntington Russell, pocházející z rodiny, která spoluzakládala i samotnou školu a Alphonso Taft, otec prezidenta Williama Howarda Tafta (ten před vstupem do prezidentské funkce působil na Yaleově univerzitě jako profesor).

Od té doby se členy spolku stala celá řada prominentních a vlivných osobností, mj. bývalí prezidenti George H. W. Bush a jeho syn George W. Bush (stejně jako už dědeček George Bushe st., senátor a finančník Prescott Bush), kandidát na prezidenta John Kerry, Percy Rockefeller a někteří další členové významné rodiny Rockefellerů, H. J. Heinz II, dědic a ředitel slavné firmy vyrábějící kečupy a další.

Každý rok je do klubu přijato 15 studentů posledního ročníku, členové si říkají "bonesmen". Až do roku 1992 nebyly přijímány ženy. Jejich nejposvátnějším místem, kde se také tradičně scházejí, je tzv. Hrobka (Tomb), novogotická budova bez oken s mnoha tajnými chodbami a kabinety, postavená v roce 1856. Zde prý členové ukrývají ukradené kosti některých známých osobností, jako byl apačský náčelník a šaman Geronimo (jeho potomci se kvůli nim s univerzitou soudí, ta však tvrdí, že je nesmysl, že by jeho kosti vlastnila a že za studentský spolek nezodpovídá), mexický revolucinoář Pancho Villa nebo další americký prezident Martin Van Buren.

Název bratrstva zřejmě pochází ze zvyku věšet si na dveře kampusu, kde se společnost zpočátku scházela, lebku a dvě zkřížené kosti na znamení, že nechtějí být rušeni.

Konspirační teorie o Skull and Bones jsou stejně staré jako spolek samotný. Hovoří se o divokých a podivných rituálech jako spaní v rakvi, předstírání vražedných útoků, pití krve či sexuálních orgiích, sympatiích k nacismu (již zmiňovaný Prescott Bush za 2. světové války investoval do německých podniků a údajně finančně sponzoroval přímo NSDAP a jejich boj za vznik Třetí říše; v Hrobce se prý nachází nacistické relikvie, např. Hitlerův jídelní servis) a satanismu a nechybí samozřejmě teorie, že řád je ve skutečnosti "pobočkou" židozednářů a iluminátů ovládajících celosvětovou politiku, banky i tajné služby, kteří se snaží zavést tzv. nový světový řád (NWO).

Zdroje a další info:

wikipedia

http://content.time.com/time/nation/article/0,8599,1881172,00.html

https://www.aktuality.sk/clanok/239964/tajne-spolocenstva-iii-skull-and-bones-klub-vyvolenych/

https://magazin.aktualne.cz/praded-bushe-pry-ukradl-kosti-geronima/r i:article:640612/

http://www.businessinsider.com/skull-and-bones-alumni-2011-2

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře