Flamengo: Chvíle chvil

29. únor 2012 | 10.00 | rubrika: Song pro tento den

Letos je to 40 let, co vyšlo přelomové album čs.bigbítu, Kuře v hodinkách, od kapely Flamengo. Ta měla nejprve pro album připravené anglické texty, ale to se nelíbilo tehdejšímu režimu, který považoval "máničky" a cokoli ovlivněné Amerikou za imperialismus a nahrávací společnost Supraphon podmínila nahrání alba jen s českými texty. Ty během několika dní dodal básník Josef Kainar. Kuře v hodinkách je tak unikátním a prvním spojením české poezie a rocku. Letos vychází v remastrované edici s několika bonusy a dosud nezvěřejněnými fotkami v bookletu.

Marsha Boulton: Zázračný pes Wally

28. únor 2012 | 20.59 | rubrika: Zahraniční knížky

wallyDobrodružství nezničitelného bulteriéra

"Trvá zhruba 63 dní, než se štěňata narodí, a o 63 let později sil lidé, kteří si ta štěňata zamilovali, stále ještě pamatují, jací psi z nich vyrostli."

Marsha Boulton je kanadská spisovatelka humoristických románů, novinářka a farmářka. Žije se spisovatelem Stephenem Williamsem na statku v Ontariu. Jako miminko ji adoptovala rodina zubaře a odmalička žila se psy. Měla mj.boxera, šarpeje, šeltii nebo bulmastifa, ale nakonec se Stephenem rozhodli pořídit si bulteriéra, kterého pojmenovali po básníkovi Wallaci Stevensonovi. Neohrabané, hravé, divoké, ale úžasné štěně ze kterého vyrostl mohutný chlapík s vekým srdcem jim okamžitě začal pomáhat na farmě a doprovázet je při novinářské práci a rozhovorech. Stál při nich i ve chvílích bolesti, kdy byla Marshe diagnostikována rakovina nebo strachu a pocitu beznaděje, kdy se Stephen dostal do opletaček kvůli svým knihám, kde se věnuje skrytému pozadí a nejasnostem ve vyšetřování různých zločinů a v rámci domovní prohlídky byli dokonce na čas vystěhováni z farmy.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 80x

Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris)

26. únor 2012 | 21.13 | rubrika: Americké filmy

Am.-šp.film, 2011. Hrají: Owen Wilson (Gil), Rachel McAdams (Inez), Marion Cotillard (Adriana), Michael Sheen (Paul), Corey Stoll (Hemingway), Carla Bruni (průvodkyně), Adrien Brody (Dalí), Kathy Bates (Gertrude) a další. Režie: Woody Allen.

Snoubenci Gil a Inez tráví léto v Paříži. Už od začátku filmu vidíme, že jsou každý úplně jiný. Gil je romantický snílek, který je fascinovaný Paříží 20.let 20.stol. a chce o této době napsat román a klidně i v tomto uměleckém městě žít, zatímco Inez si nedokáže představit bydlet jinde než v USA a Gilovy představy nechápe. 
Jednoho večera, kdy jde Inez na večírek s přáteli, se Gil prochází nočnm městem a zastaví mu dobové auto s rozjásanou partou, která ho pozve na projížďku. Jeho prostřednictvím se Gil ocitne ve své vysněné Paříži 20.let a začne potají čekat na auto každou noc.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 99x

22.2.12

22. únor 2012 | 21.00 | rubrika: Day by day

bila_paniŽivot na zámku :-)))

Jupí, po půlroce hledání, obepisování a obcházení cestovek a jednoho katastrofálního pokusu, který naštěstí trval jen 3 dny, jsem konečně našla praxi a co víc, moc se mi tam líbí, nepřipadám si tam jak debil a ráda tam chodím! Cestovky jsem nakonec vzdala, protože skoro nikde neberou ani na tu neplacenou praxi a napadlo mě, že vlastně můžu být i v nějakém muzeu, hradě nebo zámku tak jsem napsala kamarádce, která pracuje na našem zámku (zároveň je to i muzeum a galerie) a vyšlo toooo! Nakonec teda nejsem ani v O.ani u přítele, ale doma, ale nevadí mi to, do práce 15 minut pěšky, nemusím se každou neděli balit a každé pondělí brzo ráno trajdat 2 hodiny vlakem (i když po holkách z kolejí se mi samozřejmě stýská a příští týden se jedu definitivně rozloučit a sbalit se :,-( ), prostě spokojenost.
Nevím teda, co by na mou náplň praxe říkala naše vedoucí ze školy, ale každý nějak začná a hlavně mě to baví, dělám všechno možné od

Nirvana: Polly (Unplugged in NY)

20. únor 2012 | 21.05 | rubrika: Song pro tento den

Dnes by měl Kurt Cobain 45.narozeniny.
Písničku, kterou jsem vybrala, napsal Kurt podle skutečné události, kdy roku 1987 unesl 14letou dívku vracející se v noci z rockového koncertu Gerald Arthur Friend. Několikrát ji sexuálně zneužil a mučil ohněm a nožem, naštěstí se jí však podařilo uprchnout. Friend unášel a znásilňoval mladé dívky v okolí Lakewoodu ve státě Washington v letech 1960-87 a nakonec byl odsouzen na doživotí.
Píseň se měla objevit už na debutovém albu Bleach (1989), ale pak ji Kurt vyřadil, protože podle něj neseděla k tehdejšímu tvrdému grunge stylu, který Nirvana hrála. Nakonec se však objevila na přelomovém albu Nevermind o 2 roky později.
Více o Nirvaně např.na 
nirvana.svetu.cz/

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 117x

Kohopak si to pan prezident zve na Hrad?

19. únor 2012 | 21.01 | rubrika: Perly z blogísků atd

Škoda, že většina tzv.alternativních médií a jejich redaktorů jsou diví antisemité věřící v jakési žido-zednářsko-bolševicko-iluminátské spiknutí (tak ono je třeba na někoho hodit vlastní komplexy nebo nezdary). Někteří tihle ubožáčci se ale scházejí i s českými politickými špičkami a to už je poněkud alarmující. Docela mě znepokojuje, že prezident Klaus si na Hrad zve osoby jako novináře Adama B.Bartoše, jenž na svém blogu publikuje články s názvy jako Praha-nový Jeruzalém?, Bude válka. Schwarzenberg prý domluvil azyl pro Židy, Zednářský boj o Hrad začal, Běda mužům, kterým žena vládne apod. Nejnovější chuťovkou je hysterický výlev nad magazínem Kraus.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 131x

Animal Liberation Front-zachránci nebo teroristé?

18. únor 2012 | 19.47 | rubrika: Vegetariánství

Animal-Liberation-Front-ALF-HoALF je skupina radikálních aktivistů za práva zvířat. Zabývají se záchranou (z jiného pohledu únosy nebo odcizením) zvířat žijících v krutých podmínkách-laboratorní, chované pro kůži, slepice ve velkochovech apod. Zachráněným zvířatům se také starají o následné umístění a ošetření. K jejich akcím patří také natáčení videí, které dosvědčují kruté zacházení se zvířaty a snaha finančně poškodit firmy, které se na tomto podílejí-zalepování zámků, sprejování budov, ničení výloh apod. Ačkoliv se vyhýbají útokům na lidi, mnoho jich už bylo uvězněno nebo pokutováno. I to je důvod, proč jsou akce ilegální a aktivisté pracují anonymně v malých skupinách a nebo zcela individuálně – na vlastní pěst. Proto nemá ALF organizační struktury jako klasické organizace.
ALF vzniklo roku 1972 v Británii, kdy s touto myšlenkou přišli Ronnie Lee a Cliff Goodman. Ostatní organizace za práva zvířat však s nimi nespolupracují a odsuzují je, aby si nepoškodily své dobré jméno. Výjimkou je americká PETA (Lidé za etické zacházení se zvířaty). Existuje také podpůrná skupina ALF Supporters Group,  která shromažďuje informace o nejrůznějších experimentech se zvířaty, o obchodování s kožešinami, o průmyslovém chovu hospodářských zvířat atd.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 121x

MELANCHOLIA

17. únor 2012 | 22.52 | rubrika: Ostatní filmy

Dánsko-švédsko-fr.-něm.film, 2011. Hrají: Kirsten Dunst (Justine), Charlotte Gainsbourg (Claire), Alexander Skarsgård (Michael), Kiefer Sutherland (John), Cameron Spurr (Leo) a další. Režie: Lars von Trier.

Zatím poslední snímek kontroverzního dánského režiséra von Triera je komorním psychologickým příběhem dvou sester na pozadí blížící se přírodní katastrofy-k Zemi se přibližuje planeta zvaná Melancholia, jenž hrozí srážkou.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 93x

Hugh Laurie: Obchodník se smrtí

16. únor 2012 | 21.29 | rubrika: Zahraniční knížky

143220_bigTen chlap je prostě dokonalý. Hraje v populárním seriálu, píše, sportuje, hraje na několik hudebních nástrojů a zpívá blues (viz písnička pod článkem). Kdo? Přece Hugh Laurie, představitel slavného Dr.House a taky muzikant a spisovatel. Roku 2006 byl časopisem Life prohlášen za nejvšestranněji nadaného muže všech dob.
Jeho první román z roku 1996 (u nás však vyšel až o 12 let později) je londýnský bodyguard Tom Lang, který dostane nabídku spáchat nájemnou vraždu. Jaké je však jeho překvapení, když zjistí, že muž, který si ho najal je tatáž osoba, která má být zabita. Na schůzce s ním a jeho půvabnou, ale nevyzpytatelnou dcerou je jakožto bývalý elitní voják zasvěcen do tajů válečného kšeftování-americké elity potřebují rozpoutat válku, aby mohly prodávat nejnovější typ vojenského vrtulníku. Tom se tak proti své vůli ocitne v zájmu CIA a musí se nechat naverbovat jako terorista v mezinárodní buňce. 
Ačkoli z popisu zní, že jde o akční thriller, není to vše-i když nějaké to násilí tam je, kniha je velmi vtipná, svěží a oddechová.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 171x

Electronic Voice Phenomena

8. únor 2012 | 22.59 | rubrika: UFO a duchové

EVP jsou šumy zachycené nahrávacími zařízeními, které zachycují hlasy údajně patřící duchům (popř.jiným civilizacím nebo astrálním bytostem).  EVP je způsob komunikace mrtvých (nebo jiných bytostí) pomocí kterého usilují o kontakt s naším světem. Bývají často útržkovité, náhodně se objevující. Poprvé s touto myšlenkou, že je možné zachytit hlasy duchů a že s námi chtějí komunikovat, přišel Thomas Alva Edison. 
Z nahrávek se údajně můžeme spojit nejen s mrtvými ale celkově s bytostmi z jiného světa. Jako příklady jsou uváděny tzv. vesmírné hlasy, které znějí poměrně roboticky ale zato prý hlasitě a jasně. Jejich nositelé údajně často používají nám neznámá slova a jsou považováni za jinou inteligenci (mimozemšťané?). 
Dále třeba neinteligentní astrální bytosti, které se oproti robotickým hlasům vyznačují spíše neohrabaností. Projevují se kvílením, voláním a šramocením a prý dokáží být i nebezpečné.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 136x

6.2.12

6. únor 2012 | 17.38 | rubrika: Day by day

76dbac1409_71416514_o2Perkele, ilma on kylmä!

Ne, nechci vás mystifikovat, finsky jsem se opravdu nenaučila, ale tuhle větu jsem našla v dobrém vtípku u Lúmenn lumenn.blog.cz/1202/i-v-zime-se-da-smat :-) Obávám se, že minulý týden byl jen rozjezd, dneska už jsem chcípala :-/ A vůbec mi ten mráz nepřidává, zase je všechno tak komplikované :-( Tak abych začala něčím pozitivním-zkoušky jsem zvládla v pohodě (ještě mi teda zbývají dva neklasifikované zápočty). Letošní skóre (ZK je zkouška, KZ klasifikovaný zápočet):

Criminal Colection: Destroy the Fakes

3. únor 2012 | 23.15 | rubrika: Song pro tento den

Pop-punkoví šafáři ze vsetínských CC konečně na podzim loňského roku natočili po x letech hraní první oficiální video a ještě k tomu na písničku, kterou jsem si nadšeně pobrukovala s nimi hned při prvním poslechu. Super, kluci, ať se pořád tak daří!
Více o této kapelce:
marieke.pise.cz/31896-criminal-colection.html (jedná se ale už o starší článek, za tu dobu natočili split s přerovskými NSOS a mají v zásobě nové písničky-teď už ale anglicky).

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 71x

Sbohem, svobodný internete?!

1. únor 2012 | 22.20 | rubrika: Svět internetu

actaDobrý den, celní kontrola, předložte prosím paměťová média a notebooky ke kontrole. Prosím? Ano, jistě, i mp3 přehrávače. V tom fotoaparátu není paměťová karta? No, ale tu musíte přece předložit taky pane, tak sem s ní. Ta hudba v tom přehrávači je vašim dílem? Ne? Pak je to ale nelegální kopie! Prosím? Že jste ji legálně nakoupil a vytvořil zálohu do mp3? A máte tedy s sebou originální nosič? Ne? Tak alespoň potvrzení o legálním nabytí? Ne? Ale to musíte mít s sebou! Ale nás přece nezajímá, že faktury na dovolenou netaháte s sebou. Ne, nás nezajímá, že jsme na hraničním přechodu 2000 km od domova. Budete nám muset dokázat, že jste tyto materiály legálně nabyl. Nebo nám tady podepište doznání, OSA vám vyměří doplatky autorům a pošle vám poštou složenku. Odhad? No pane, máte tady 40 alb 15ti různých interpretů, to by mohlo být kolem 40-ti tisíc i s penálema. Prosím? Nezaplatíte? Chlapi, cuká se, berte ho. Jo, i tu ženskou a děti, co jsou s ním. (Zdroj: FB)

komentáře (9) | přidat komentář | přečteno: 134x