Ve světle

31. leden 2011 | 11.38 | rubrika: Jednorázovky

Inspirací pro tuto povídku mi bylo téma týdne na AKS (http://libere.blog.cz/1101/paty-tyden-ve-svetle). Asi jsem to pojala hodně volně, ale snad nevadí. Rozhodla jsem se pro formu povídky, která mi celá naskočila včera v noci před usnutím, když jsem přemýšlela o čem bych mohla napsat. Je to rovněž moje první jednorázovka (tj.povídka, která nemá více částí-když jsem ji teď přepsala do PC, má 1 stránku ve Wordu). Není to nic světoborného, ale budiž :-)

Kírtan online

30. leden 2011 | 11.54 | rubrika: Hare Kršna

saraswatiNašla jsem dobrou stránku, tedy samozřejmě pro lidi, které to aspoň trochu zajímá ;-) Je to online vysílání z belgického templu Radhadesh o kterém jsem už taky psala, viz marieke.pise.cz/62380-radhadesh.html V přímém přenosu si tak můžete poslechnout kírtan (nazývá se to také sankírtan nebo harinam), což je vlastně sborové opěvování Kršny za doprovodu tradičních indických nástrojů. Každé náboženství se s Bohem setkává jinak, nejčastěji chozením do kostela/synagogy/mešity, modlitbami apod. HK hnutí je však známo svými veselými, ale přesto stále duchovními tanci a zpěvy, které provádějí i na ulicích. Což mi přijde mnohem zábavnější a svobodnější než klečet v kostele a mlčky poslouchat mši. Ale samozřejmě proti gustu žádný dišputát :-)
Na této stránce (je to 
www.radhadeshmellows.com/) taky popisují, co to kírtan vlastně je. Dle mého překladu:

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 123x

Radost mám :-))

29. leden 2011 | 22.15 | rubrika: O mém blogu

Proč? Protože jsem byla přijata do Autorského klubu Snílků (viz předchozí článek v této rubrice). Jejich domácí stránka je sice na serveru blog.cz, ale to vůbec neznamená, že už by mě nebavilo být v komunitě pise.cz, naopak, být členem dvou fajn komunit je ještě lepší, ne? :-) Hlavně mě moc těší, že aspoň někomu se líbí, co dělám :-))) Příští týden mi sice začíná škola, takže nevím, jestli budu mít čas "spamovat" vás tak často jako teď, když jsem měla přes měsíc volno, ale nápady a inspirace naštěstí stále jsou. Každopádně sem plánuji přepsat jednu starší povídku a konečně zas zapracovat na nějaké nové.
Malá technická-až budu vědět jak, tak sem hodím banner AKS, zatím je tedy v Odkazech.

Zachraň prasátko-řekni ne islamizaci

27. leden 2011 | 22.17 | rubrika: Moje názory

prasatkoNe, nezbláznila jsem se. Že spousta muslimů (a naneštěstí i těch, kteří do Evropy přicházejí!) nenávidí naši kulturu už víme. Urážejí je vánoční výzdoby, evropské ženy považují za děvky, naši společnost za zhýralou, zakládají u nás školy (já bych řekla spíš ústavy), kde se jejich děti učí, že homosexuálové by se měli shazovat z útesů a nejradši by i u nás zavedli šaríu, která, jak také víme, povoluje kamenování, bičování a popravy žen za nevěru, znásilnění (znásilněná žena si za to přece může sama, protože určitě byla necudná) nebo konvertování k jinému náboženství. O vraždách "ve jménu cti", kdy otcové a bratři zabíjejí nebo zohavují svoje vlastní dcery nebo sestry ani nemluvě, ty začínají být velkým problémem třeba v Německu, kde je velká turecká komunita. Jenže nikdo proti tomu nic nedělá. Británie začíná být pomalu Londonistán, "školy" o kterých jsem se zmiňovala tam fungují beztrestně už několik let, nedávno zas proběhl případ znásilňování britských žen muslimy a byla to Británie, kde v několika městech stáhli vánoční výzdobu, protože urážela cítění muslimské MENŠINY. Prostě samé ústupky, hlavně, abychom byli multikulti, tolerantní a politicky korektní.

komentáře (6) | přidat komentář | přečteno: 132x

Autorský klub-mám to zkusit?

26. leden 2011 | 10.00 | rubrika: O mém blogu

Nedávno jsem se zmiňovala o stránce libere.blog.cz/, jenž sdružuje blogující snílky. Pravidla pro přijetí jsou jednoduchá-nemít na blogu skládku zkopírovaných článků a tzv."kusowek" bez zdroje, nepsat wypatlátorem a aspoň nějakou vlastní tvorbu-např.povídky, kresby, fotky, básničky nebo prostě umět napsat vlastní názor. Uvažuju o přihlášení se, ale pořád mám trochu strach, že nemám natolik dobrý blog Embarassed Každopádně AK snílků je inspirující, líbí se mi ty soutěže, poznala jsem díky němu spoustu hezkých stránek a třeba by mě to "donutilo" konečně zas víc psát povídky a kreslit. Navíc uchazeč nemusí blogovat jen na blog.cz.
Takže jsem si sama dala dohromady pro a proti.

komentáře (8) | přidat komentář | přečteno: 105x

Mario Vargas Llosa: Ráj je až za rohem

25. leden 2011 | 22.46 | rubrika: Zahraniční knížky

gaugin_nevermoreFascinující pohled na život v 19.stol.v Evropě a Pacifiku a osudy dvou významných osobností této doby-slavného francouzského post-impresionisty Paula Gauguina (1848-1903) a jeho babičky Flory Tristán (1803-1844), radikální socialisticky smýšlející feministky. Motivem je dětská hra nebe, peklo, ráj a hledání ideálního ráje obou hlavních hrdinů (jejichž příběhy se kapitolu po kapitole střídají)-jenže ten je vždy až za rohem.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 132x

Dopis psaný drápkem a srdcem kočičím

24. leden 2011 | 10.00 | rubrika: K zamyšlení

Tento (krásný!) článek je docela dlouhý, proto sem vložím přímý odkaz, kde jsem ho našla. Je to dopis pro lidi, kteří se rozhodují pořídit si kočku (ale samozřejmě aplikovatelný na jakékoli zvířátko, protože s láskou a respektem bychom se měli chovat ke všem zvířátkům, když je chceme mít doma-tedy i k pejskům, papouškům, křečkům, morčatům, rybičkám, želvičkám, koním atd.atd.). Zvířátko si nepořizujeme proto, abychom si na něm léčili komplexy a měli někoho na kom si můžeme dokázat, jak jsme silní pánové tvorstva. Zvířátko nám má přinášet radost a my jemu. Nikdo jiný než vaše vlastní zvíře vás nebude milovat tak bezpodmínečně, ale nezapomeňte, že na rozdíl od (dospělých) lidí je závislé na tom, že mu dáte jídlo, budete si s ním hrát, věnovat se mu, pečovat o něj (což zahrnuje i občasné návštěvy veterináře), popř.chodit ven. Není to hračka, kterou vyhodíte, až vás přestane bavit. A odměnou za vaši péči vám bude čistá láska.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 119x

Blogy, které mě zaujaly 14

23. leden 2011 | 12.09 | rubrika: Zajímavé blogy

libere.blog.cz/

Aneb Autorský klub Snílků, který vznikl jako reakce na čím dál nesmyslnější pravidla a excesy správců z Autorského klubu na blog.cz. Sdružuje autory-a samozřejmě jejich blogy, kteří nemají potřebu jen kopírovat, ale věnovat se i vlastní tvorbě-povídky, básničky, kresby, fotky...

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 121x

Josephine Wall a její obrázky

22. leden 2011 | 22.05 | rubrika: Fantasy a gothic

winter_josephine_wallJ.W. se narodila roku 1947 ve Farhamu, anglickém hrabství Surrey a je populární malířkou fantasy a sochařkou. Po gymnáziu vystudovala krásná umění na univerzitě Bournemouth v Dorsetu a v téže městě také pracovala v keramické dílně Poole jako designérka a malířka. Její keramické výrobky byly ovlivněny postavami z Tolkienova Pána prstenů a mytologickými bytostmi. Její malby jsou hlavně inspirovány a ovlivněny Arthurem Rackhamem (slavný anglický ilustrátor, který žil na přelomu 19. a 20.stol. a ilustroval např.Pohádky bratří Grimmů, Gulliverovy cesty, Alenku v říši divů, Sen noci svatojánské od Shakespeara, Vánoční koledu od Dickense, povídky E.A.Poea a řadu dalších slavných knih) a dále lehce surrealismem autorů jako René Magritte a Salvador Dalí i romantismem pre-Rafaelitů (skupina anglických malířů, básníků a kritiků z poloviny v 19.stol.). 
Poprvé Wall vystavovala v 70.letech v Teheránu a Tokiu, její první samostatná výstava se konala téhož roku (1974) v jihoanglickém Swindonu. Na začátku 90.let jí byl věnován speciální pořad na Southern Television a roku 1993 podepsala smlouvy s britskými a švýcarskými firmami, které publikovaly její díla ve formě grafik, plakátů a pohlednic v celosvětové distribuci.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 811x

21.1.11

21. leden 2011 | 22.18 | rubrika: Day by day

Pro ty, co mi drželi palce-mám to za sebou, aspoň prozatím :-) Nebylo to nejpříjemnější, ale zubaře se stejně bojím víc :-) Objednaná jsem byla v 6:45 (brr, taková nekřesťanská hodina :-) a ještě v čekárně jsem byla v pohodě a četla si.

Zuzana Navarová

19. leden 2011 | 13.20 | rubrika: Hudební interpreti

navarova0403Zuzana Navarová de Tejada se narodila 18.června 1959 v Hradci Králové. Patřila k nejlepším českým zpěvačkám a skladatelkám.
Vystudovala španělštinu a češtinu na FF UK. Pobývala i na Kubě, kde poznala svého manžela Luíse. Latinskoamerická hudba ji také ovlivnila, od roku 1994 spolupracovala s kolumbijským písničkářem a kytaristou Ivánem Gutiérrezem.
Ještě předtím (už od roku 1980) zpívala Zuzana ve folkové kapele Nerez a vyhráli několik hudebních soutěží. S Ivánem a baskytaristou Karlem Cábou vytvořili v půlce 90.let trio Tres. Nakonec Zuzana zakotvila ve skupině KOA, kterou kromě ní tvořili Mário Bihári (nevidomý, ale brilantní romský muzikant, který hrál na akordeon, klavír a klarinet a nyní vystupuje samostatně), Camillo Caller (bicí a perkuse) a František Raba (kontrabas). Poté, co Gutiérrez odešel do Španělska, nahradil jeho místo kytaristy Omar Khaouaj. Už podle jmen hudebníků je vidno, že KOA byla mezinárodní kapela, což se projevovalo i v jejich hudbě. Kromě českých měli i spoustu španělských a romských písniček, Navarová zpívala i slovensky, rusky a kečuánsky (nejrozšířenější jazyk jihoamerických Indiánů), v jejich tvorbě se objevuje i klezmer (lidová hudba východoevropských Židů), čardáš a často láska k přírodě (např.písně Orlice nebo Taši Dele o Himalájích).

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 621x

Lehké nostalgično

18. leden 2011 | 21.47 | rubrika: Můj svět

Nálada zřejmě způsobená tím, že jsem už 2 dny zase o rok starší a nemládnu, že. I když bych ráda. Je zajímavé, jak se v dětství člověk těší až bude dospělý a pak by nejradši vrátil čas do sladké bezstarostnosti.  Když tak nad tím přemýšlím, tak i chození do školky od 3 let a škola od 6 mi přijde strašně brzo Embarassed Co je nostalgické pro vás? Pro mě hlavně věci spojený s hudbou. Například...

komentáře (5) | přidat komentář | přečteno: 140x

Aktualitky za tento měsíc 31

17. leden 2011 | 22.27 | rubrika: Aktuálně

Co poslouchám: U přítele jsem si teď oblíbila Gotan Project (tzv.electrotango s francouzskými, argentinskými a švýcarskými hudebníky) a Carla Coxe :-P

Co čtu: Dočítám Christinu od Stephena Kinga, další skvělý horor (akorát se mi dneska zdálo, že jedu nějakým strašidelným vlakem a doufám, že se nebudu bát aut ještě víc než teď) a pak asi zkusím Ráj je za rohem od Maria Vargase Llosy (významný peruánský spisovatel, který loni získal Nobelovku za literaturu), kdysi jsem od něj četla Město a psi-vzpomínám si, že to byl drsný příběh, ale líbil se mi.

Co sleduju: Chystám se zas na něco českého-asi Pouta a Baladu pro banditu.

Na co se těším: Na jaro. Skoro už to venku tak vypadá, ale nedělám si iluze, že se zima už vůbec nevrátí :-))) Už ale přemýšlím, kam všude bych chtěla s přítelem na výlety.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 64x

Mimozemšťané v seriálech

16. leden 2011 | 22.42 | rubrika: UFO a duchové

Navazuje na článek marieke.pise.cz/26391-filmy-o-mimozemstanech.html

alf-showAlf, USA, 1986-1990.

Jeden z nejroztomileji vykreslených mimozemšťanů, Alf (což mj.znamená Astronomická létající forma) se naboural do garáže rodiny Tannerových v Los Angeles a od té doby s nimi žil. Alfa, milovníka jídla, do kterého zahrnuje i kočky, ztvárnil v kostýmu chlupatého nosáče Paul Fusco. V českém dabingu ho nezaměnitelným hlasem obdaroval Ota Jirák. Postavička Alfa je v hračkářstvích dodnes oblíbená.

Červený trpaslík (Red Dwarf), VB, 1988-1999.cerveny-trpaslik

Kultovní britský seriál není vyloženě o mimozemšťanech, ale i ti se zde samozřejmě objevují a odehrává se ve vesmíru na těžařské lodi Červený trpaslík, jejíž posádka zahynula po radioaktivní nehodě. Po probuzení po 3 milionech letech zůstal na lodi jen milovník karí Dave Lister, narcistický Kocour, který se vyvinul z Daveho kočky, hologram zemřelého Arnolda Rimmera, kterému se i po smrti lepí smůla na paty, poškozený android Kryton a hlavní počítač Holly, který měl původně IQ 6000 (tj.jako 6000 učitelů tělocviku), ale během dob v osamění se smrsklo na 60...
Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec s nezaměnitelným anglickým humorem.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 606x

HPV a prevence rakoviny děložního čípku

16. leden 2011 | 00.00 | rubrika: Šuplík všeho možného

Co je to HPV?
►Infekce Human (lidský) papilomavirus je v současnosti považován za nejrozšířenější pohlavně přenosné onemocnění.
►Mohou se jím nakazit i muži, ale u těch se většinou negativně neprojevuje.
►HPV se alespoň 1x za život infikuje až 80% populace, u žen je nejčastější mezi 18.a 25.rokem života.
►U většiny nakažených dojde díky vlastní obranyschopnosti (imunitě) k samovolné likvidaci infekce. Doba, za kterou se organismus od HPV "očistí" je obvykle 8 až 24 měsíců.
►HPV může být příčinou rakoviny děložního hrdla, způsobuje asi 90% přednádorových onemocnění (tzn.výskyt abnormálních buněk z nichž by se mohla vyvinou rakovina) a 30% případů rakoviny zevních rodidel a  90 % přednádorových onemocnění a 50 % případů rakoviny pochvy, a některé případy rakoviny konečníku a vzácné rakoviny penisu. 
►Je rovněž příčinou vzniku genitálních bradavic-kondylomat.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 463x

Betty MacDonald: Co život dal a vzal

12. leden 2011 | 12.31 | rubrika: Zahraniční knížky

Sebrané paměti oblíbené americké humoristické spisovatelky vyprávějí o jejím životě poté, co se vrátila ke své rodině po rozvodu s prvním manželem s nímž žila na odřízlé slepičí farmě v horách a napsala o tom také velmi oblíbenou knihu Vejce a já. Tato sbírka memoárů se skládá ze tří části-Kdokoli může dělat cokoli, Morová rána a Dusím se ve vlastní šťávě. V první části Betty vzpomíná na dobu hospodářské krize v USA na začátku 30.let 20.stol., kdy se vrátila k rodině do Seattlu. Díky své akční sestře Mary měla spoustu zaměstnání, nejčastěji administrativních v kanceláři. Sebeironicky popisuje, jak si často připadala neschopná a nechápala smysl své práce a krušné začátky s těsnopisem a psaním na stroji. Vzpomíná na své šéfy a příjemné i podivínské kolegy. Ačkoli byla rodina chudá a "34krát za sebou mívali sekanou" všichni si udržovali optimismus a pospolitost. V necelých 30 letech Betty onemocněla tuberkulózou, tehdy rozšířenou a smrtelnou nemocí. Když to lékař zjistil, byla okamžitě poslána do dobročinného sanatoria (nemuselo se tam platit) v Borovicích. O této dramatické části jejího života vypráví v druhé části-Morová rána, která je asi nejdojemnější.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 863x

Scia a pár slov o vysokém školství

11. leden 2011 | 21.05 | rubrika: Moje názory

Studying_is_Hell_by_Necro_ReivDocela vážně se obávám, že na VŠ vzdělání už nedosáhnu. Protože se tam ani nedostanu! Kvůli Sciím. Nelíbí se mi, jak na uchazečích tato soukromá firma rýžuje. Už neplatíte jen administrativní poplatek za přihlášku, ale za jejich testy, jejich učebnice, jejich kurzy a samozřejmě za opakování testu. Školám to zřejmě ekonomicky uleví, proto je jich čím dál více, které si nechají dělat přijímačky od Scií. Ty mají ale daleko k oborovým testům a jsou pro všechny školy stejné, takže je jedno, jestli se hlásíte na jazyky, matematiku nebo speciální pedagogiku a to mi přijde nefér. Kde jsou ty časy, kdy jsem se poprvé hlásila na VŠ a požadovali pouze oborový test-tedy AJ, zpravidla to byl test, pohovor v AJ a nějaké ty přečtené knížky. A teď bych měla počítat slovní úlohy?!

komentáře (8) | přidat komentář | přečteno: 179x

Jedno vysvětlení a jedno oznámení

10. leden 2011 | 12.15 | rubrika: O mém blogu

Koukám, že předchozí článek vzbudil rozporuplné reakce, což jsem čekala. Chápu ale, že někteří z komentátorů mě asi moc neznají. Např.Ugisha, která sem chodí už dlooouho přesně pochopila, co tím chci říct :-) Tak za prvé, "manuál" byl samozřejmě vtípek a hlavně ironie na tzv.blogííísqy (co tímto pojmem myslím je jasné snad každému :-) Tudíž bych po nikom, nedej Bože, nepožadovala, aby se při psaní blogu řídil nějakým manuálem (i když Netiketa-cs.wikipedia.org/wiki/Netiketa neuškodí nikomu :-P). Také jsem nepsala, že mi vadí "plácání"-sama si tu vedu deníček ve kterém jen tak plácám, co mě napadne. Slovem "nesmysly" jsem myslela špatné informace, které není problém si zjistit a opravit, když se o to opravdu zajímáte (příklady jsem uvedla). Takže asi tak, rozhodně nebylo zájmem někoho urazit nebo se dokonce povyšovat, já si přece zdaleka nemyslím, že mám dokonalý blog ;-)
A teď k oznámení-jde jen o takovou kosmetickou úpravu :-) Přidala jsem pár stránek do Odkazů a některé "ubyly", ale není tomu tak! Mé oblíbené blogy z pise.cz nyní najdete v kolonce Moji přátelé (v menu napravo pod Odkazy).

Jak nepsat blog

9. leden 2011 | 20.55 | rubrika: Perly z blogísků atd

Na nejznámějších blogovacích serverech  se každodenně objevují nové a nové blogy. Někde jsem četla, že s rozvojem sociálních sítí klesá popularita blogování, ale zatím mi to tak nepřijde. Blogy vznikají pořád. Bohužel často zbytečně a podle mě akorát zabírají místo na serverech. Opravdu mě stále nepřestává fascinovat kolik nesmyslů lidi ze sebe vyplodí. Nečekám, že teď otevřu oči nějaké puberťačce, která jen hází obrázky, diplomky a když už něco napíše tak wypatlátorsky, ale stejně jsem se rozhodla sepsat malý manuál o tom, jak by blog (podle mého skromného názoru) fakt neměl vypadat.

Čupakabra

8. leden 2011 | 22.20 | rubrika: Tajemné bytosti

Název čupakabra pochází ze španělských slov chupar-vysávat a cabra-koza, tedy doslova "vysávač koz". Jedná se o tajemné zvíře, podle biologů moderní legendu, které se údajně vyskytuje v některých částech Ameriky, hlavně Jižní, hlavně v Portoriku (kde bylo spatřeno poprvé), Mexiku, Chile, ale i na severu v Maine. Tvor prý útočí na menší dobytek, hlavně ovce a kozy a saje jejich krev. Poprvé se něco podobného stalo roku 1975 v portorickém městečku Moca, kde se tehdy mluvilo o "upíru z Moca". Zabití zvířat bylo mj.přisuzováno satanskému kultu. Další útoky se odehrály i v jiných státech Latinské Ameriky, zabitá zvířata na sobě měla kruhové řezy a byla úplně vysátá.
Podle svědků je čupakabra ve velikosti malého medvěda a má na sobě ostny sahající od krku až po spodní stranu ocasu.
Některá pozorování:
Roku 2004 jeden texaský rančer zabil psu podobné zvíře, které útočilo na jeho dobytek. Zvířeti, kterému se zpočátku říkalo Bestie z Elmendorfu byly udělány DNA testy a vědci prohlásili, že se jedná o kojota s prašivinou nebo svrabem. V té samé době a oblasti se odehrály ještě další útoky na domácí zvířata a biologové z Texasu zjistili, že za nimi stojí kojoti se zvláštní formou svrabu. Jeden farmář chytil do pasti zvíře, které mu zabíjelo kuřata a krocany. Bylo popsáno jako podobné směsi bezsrstého psa, krysy a klokana.

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 3.077x

7.1.11

7. leden 2011 | 22.26 | rubrika: Day by day

redrosesTak mi ten nový rok pěkně začíná :-/ Od pondělí jsem nemocná a kromě chození pro obědy a návštěv různých doktorů nikam nemůžu a začínám být z toho velice znuděná a otrávená. Jelikož už před Vánoci jsem stihla všechny zkoušky a zápočty (ne, že bych byla tak šikovná, to je tou školou :-D) a mám akorát angličtinu 17.tak jsem se těšila na volný měsíc a něco (!), kdy budu moct jezdit za přítelem kdykoli chci a scházet se s kamarády, které jinak nestíhám, ale místo toho musím sedět doma a pokud nespím nebo si nečtu (naštěstí tu mám tlustou knížku pamětí americké humoristky Betty MacDonald-Co život dal a vzal)

Eat Pray Love OST

6. leden 2011 | 12.04 | rubrika: Videoklipy

Ještě jednou se vracím k filmu o kterém jsem nedávno psala, tentokrát hudebně. Jeho soundtrack patří k nejhezčím, které jsem kdy slyšela-zazní zde hudba indická, italská i brazilská, klasici jako Neil Young či Eddie Vedder z Pearl Jam nebo významný soulový zpěvák Marvin Gaye, ale i operní árie. Přikládám pár písniček, které se mi líbí nejvíc

David Ray Griffin: Nový Pearl Harbor

5. leden 2011 | 21.50 | rubrika: Zahraniční knížky

11.září a vláda George Bushe
Znepokojující otázky

O možnosti, že útoky 11.září 2001 (budu používat zkratku 9/11) se odehrály i s podílem samotné americké vlády popř.o nich minimálně věděla jsem už psala po shlédnutí dokumentu Loose Change marieke.pise.cz/55691-11zari-2001-jak-to-bylo-doopravdy.html Kniha D.R.Griffina shrnuje všechna nejdůležitější zjištění a důkazy, která hovoří pro verzi, jenž spousta lidi považuje za konspirační teorii, kterou si vymysleli šílenci, ale spousta lidí se k ní přiklání, i proto, že oficiální média nikdy diskuzi o tomto nenastolila a nejen v USA jsou lidé, kteří se ptají, popř.pro tuto verzi hledají důkazy považováni skoro za nepřátele státu. 
Co všechno už vyšlo na povrch a je to zcela jasné? Například, že toho dne selhaly všechny standardní postupy spojené s únosy letadel. Trosky a sutiny z budov WTC byly okamžitě odvezeny a zničeny, aniž by se podrobily ohledání. Pohyby na burze a opce na pád akcií American Airlines a Boeingů pár dní před útoky. Odvolání stíhaček, které jinak hlídají nejpřísněji střeženou budovu-Pentagon. Maření pozdějšího vyšetřování ze strany FBI, CIA a samotné vlády. Styky Bushovy rodiny s bin Ládinovými. Atd. atd. tohle jsou všechno prokazatelné věci.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 142x

Aktualitky za tento měsíc 30

3. leden 2011 | 21.15 | rubrika: Aktuálně

vyhledCo poslouchám: Korpiklaani, Zuzanu Navarovou & KOA a kolem dokola Eat Pray Love OST, který jsem si okamžitě zamilovala

Co čtu: Dočetla jsem Čachtickou paní od Joža Nižnánského, ale nevím...víc se mi její příběh líbil v podání Juraje Jakubiska v Bathory. A knížka mi místy přišla až přehnaná a humorná, i když to asi nebyl účel. Teď čtu oddechovku-V kůži supermodelky od Meg Cabot (autorka Deníků princezny :-).

Co sleduju: O víkendu s přítelem Jak vycvičit draka, ale myslím, že kdybych byla malá tak by se mi to líbilo víc. Animáky mám ráda, ale spíš takové, co mají i hlubší myšlenku a nejsou vyloženě dětské Embarassed jako Persepolis, Mary a Max nebo Fantastický pan Lišák (ten byl fakt fantastický!)

Dotazník od Venom

2. leden 2011 | 20.58 | rubrika: Můj svět

Nalezeno u Lúmenn a Veruce, původně od Venom  my-pathetic-romance.blog.cz/1012/retezak-a-spamuj-to-dal-mucq (její nadpis je samozřejmě ironický ;-).

JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT (Eat Pray Love)

1. leden 2011 | 21.56 | rubrika: Americké filmy

0813-movie-Eat-Pray-Love_full_Am.film, 2010. Hrají: Julia Roberts (Liz), Billy Crudup (Stephen), James Franco (David), Javier Bardem (Felipe), Hadi Subiyanto (Ketut), Viola Davis (Delia) a další. Režie: Ryan Murphy.

Newyorská autorka divadelních her Liz vždycky ráda cestovala, ale její manžel Stephen se kterým se vzali velmi mladí by rád ještě studoval a má jiné zájmy. Jejich rozdílnost nakonec vede k rozvodu, který je pro Liz velmi těžký. Rozhodne se rok věnovat svému milovanému cestování-aby získala nové zkušenosti, poznala sama sebe, pročistila si hlavu a možná i potkala někoho nového. Za cíl má tři místa-Řím, Indii a Bali.
V Římě si užívá památek a skvělého italského jídla, v Indii manuálně pracuje v ášramu duchovní učitelky svého posledního milence a seznámí se zde s o generaci starším Texasanem, který sem utekl před rozvrácenou rodinou a s roztomilou mladičkou Indkou Tulsí, kterou chtějí rodiče provdat za chlapce, kterého skoro nezná. Nejvíce zkušeností Liz však čeká na Bali, kde už kdysi byla a znovu se zde vrací k učení místního dobráckého šamana Ketuta.

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 225x