David Ray Griffin: Nový Pearl Harbor

5. leden 2011 | 21.50 |

11.září a vláda George Bushe
Znepokojující otázky

O možnosti, že útoky 11.září 2001 (budu používat zkratku 9/11) se odehrály i s podílem samotné americké vlády popř.o nich minimálně věděla jsem už psala po shlédnutí dokumentu Loose Change marieke.pise.cz/55691-11zari-2001-jak-to-bylo-doopravdy.html Kniha D.R.Griffina shrnuje všechna nejdůležitější zjištění a důkazy, která hovoří pro verzi, jenž spousta lidi považuje za konspirační teorii, kterou si vymysleli šílenci, ale spousta lidí se k ní přiklání, i proto, že oficiální média nikdy diskuzi o tomto nenastolila a nejen v USA jsou lidé, kteří se ptají, popř.pro tuto verzi hledají důkazy považováni skoro za nepřátele státu. 
Co všechno už vyšlo na povrch a je to zcela jasné? Například, že toho dne selhaly všechny standardní postupy spojené s únosy letadel. Trosky a sutiny z budov WTC byly okamžitě odvezeny a zničeny, aniž by se podrobily ohledání. Pohyby na burze a opce na pád akcií American Airlines a Boeingů pár dní před útoky. Odvolání stíhaček, které jinak hlídají nejpřísněji střeženou budovu-Pentagon. Maření pozdějšího vyšetřování ze strany FBI, CIA a samotné vlády. Styky Bushovy rodiny s bin Ládinovými. Atd. atd. tohle jsou všechno prokazatelné věci.
Grififin dále hovoří o nátlaku na "nezávislou" vyšetřovací skupinu, o Projektu pro nové americké století (The Project fot the New American Century-PNAC), jehož někteří ředitelé, pracovníci a signatáři byli v Bushově administrativě a kteří ještě před 9/11 prohlásili, že je potřeba "nového Pearl Harboru", stycích amerických tajných služeb s pákistánskou ISI (Inter-Services Intelligence, největší z pákistánských zpravodajských služeb) atd.
Jedinou slabinu knihy, která prostě jen shrnuje fakta a nikomu nic nevnucuje, vidím v tom, že autor čerpá z pramenů několika novinářů, kteří evidentně mají muslimské kořeny (a je asi jasné, že muslimové by se rádi "očistili" od útoků 9/11), ale neoficiální verzí se samozřejmě zabývá i mnoho rodilých Američanů-novinářů, režisérů a dalších, např.autoři již zmiňovaného dokumentu Loose Change, provokativní Michael Moore, filmař a moderátor Alex Jones, herec Charlie Sheen, režisér kultovního dokumentu Zeitgeist Peter Joseph a různí profesoři, třeba Steven Jones, který prokázal, že při pádu budov WTC byl použit termit, J.H.Fetzer, M.Reynolds nebo kanadský ekonom Michel Chossudovsky, který byl asi první, kdo zpochybňoval Bushovo tvrzení, že za útoky stojí bin Ládin.
Samotný David Ray Griffin (nar.1939) je kalifornský emeritní profesor filozofie a teologie, píše už od roku 1976, především o filozofii náboženství, teologii a filozofii vědy. Po 9/11 nesouhlasí s rozsahem a kvalitou výsledků oficiální vyšetřovací komise a požaduje důkladné vyšetření těchto tragických událostí.

Je také členem hnutí Scholars for 9/11 Truth (Učenci za pravdu o 9/11).

Následující body jsou přímo z knihy a je v nich stručně shrnuto vše, co stojí za zamyšlení (pozn.všechna tvrzení začínají slovy důkaz/důkazy o tom, že....ale nechtělo se mi to psát všude):

Shrnutí materiálů svědčících o spoluúčasti oficiálních míst
1. Důkaz, že z geopolitických důvodů byly války v Afghánistánu a Iráku naplánovány již dříve, takže události 9/11 války nezapříčinily, ale představovaly pro ně jen záminku.
2. Důkaz o tom, že muži s vazbami na Al-Kájdu opakovaně směli vstoupit na území USA, ačkoli jejich vstup podle bezpečnostních pravidel neměl být možný.
3. Muži s vazbami na Al-Kájdu směli absolvovat letecký výcvik na amerických leteckých cvičištích.
4. Útoky 9/11 nemohly být úspěšně uskutečněny, kdyby na nejvyšší vládní úrovni nezazněl rozkaz suspendovat postupy obvyklé při únosech (letadel).
5. Američtí političtí a armádní představitelé dělali zavádějící a dokonce zcela zkreslující prohlášení o svých reakcí na únosy. 
6. Konkrétní důkazy o tom, že dnes všeobecně přijímaná oficiální verze, podle které sice byly stíhačky povolány, ale na místo dorazily pozdě, byla vymyšlena několik dní po 9/11.
7. Důkazy o tom, že pád budov WTC způsobily výbušniny. Když americká vláda objednala téměř okamžitou likvidaci a odvoz sutin (a především oceli), podílela se vlastně na maření ohledání předmětů doličných pocházejících z budov. Existuje tudíž důkaz o tom, že se americká vláda podílela i na krytí zločinu.
8. Pověřená osoba způsobila další úmrtí ve druhé věži WTC a Pentagonu, když nenařídila evakuaci těchto budov.
9. Stroj, který narazil do Pentagonu, nebyl Boeing 757, ale mnohem menší letadlo, konkrétně malé vojenské letadlo.
10. Letoun č.93 byl sestřelen poté, co se úřady dozvěděly, že se cestující zmocnili řízení letadla.
11. Ministr obrany Rumsfeld prozradil, že o dvou útocích věděl předem.
12. Prezident Bush 9/11 předstíral, že neví, že k útokům došlo, a že ani neví, jak je situace vážná.
13. Prezident Bush a jeho tajné služby 9/11 věděli, že se prezident nestane terčem útoků.
14. FBI měla o načasování a cílech útoků konkrétní informace měsíc dopředu.
15. Důkazy o tom, že v souvislosti s pohyby na burze, ke kterým došlo krátce před 9/11, mohla CIA a jiné zpravodajské agentury získat konkrétní informace, že se připravují podobné útoky.
16. Bushova administrativa lhala, když tvrdila, že nemonitorovala žádná konkr.výstražná znamení o útocích.
17. FBI a jiné federální agentury mařily vyšetřování předcházející 9/11, které mohlo celé spiknutí odhalit.
18. Američtí představitelé se snažili utajit existenci materiálů, které svědčí o účasti pákistánské ISI na plánování útoků 9/11.
19. Američtí představitelé se snažili utajit pobyt ředitele ISI ve Washingtonu v týdnu okolo 9/11.
20. FBI a další federální agentury po útocích bránily vyšetřování, které mohlo odhalit pravou totožnost útočníků.
21. USA se ve skutečnosti nesnažily zajmout nebo usmrtit Usámu bin Ládina, a to před ani po útocích.
22. Čelní představitelé Bushovy administrativy si přáli, aby došlo k "novému Pearl Harboru", protože by z něj plynuly obrovské výhody.
23. Důkazy o tom, jaký byl motiv zločinu. Motiv je zřejmý, protože bylo možné předpovídat, že z událostí, které prezident Bush sám označil za "Pearl Harbor 21.stol.", bude mít Bushova vláda velký prospěch.
24. Důkazy, které vyvracejí alternativní vysvětlení, tj.teorii o nekompetentnosti. Dnes je totiž zřejmé, že lidé, kteří by za selhání takových rozměrů měli nést odpovědnost, zůstali na svých pozicích, a někteří z nich dokonce byli povýšeni.

Autor si uvědomuje, že by jeho popis neobstál u soudu jakožto nevyvratitelný. Svoje závěry pokládá pouze za "nejlepší hypotézu založenou na dostupných faktech, jež bylo možné do dnešního dne shromáždit."
Jsou to však zároveň tzv."kouřící zbraně", čili jednoznačné důkazy, které by naznačovaly spoluúčast členů Bushovy administrativy.

A na závěr troška černého humoru Embarassed

wtc
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře