Louise L.Hay-citáty

30. červen 2011 | 23.28 | rubrika: K zamyšlení

2311_c1O této úžasné americké autorce jsem už psala zde marieke.pise.cz/12235-louise-lhay-miluj-svuj-zivot.html Potěšilo mě, že má taky FB stránku, kde jsem našla mnoho krásných a inspirativních myšlenek. Některé z nich pocházejí z knihy pozitivních afirmací (utvrzovacích výroků) Já to dokážu, kterou jsem nedávno četla a kde se zabývá zdravím, vztahy, odpouštěním, prací, penězmi, přístupem k sobě samému apod. Je také autorkou bestsellerů Miluj své tělo a Miluj svůj život a dalších užitečných knih. Zde je několik jejích myšlenek již ze zmiňované FB stránky-anglicky (www.facebook.com/louiselhay):

Life is very simple. What I give out comes back to me. Today I choose to give love.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 898x

Kdo zabil elektromobil?

29. červen 2011 | 23.27 | rubrika: Americké filmy

(Who Killed the Electric Car?)
Am.dokument, 2006. Režie: Chris Paine.

Roku 1996 se na kalifornských silnicích (Kalifornie je jeden ze států s nejvíce znečištěným ovzduším v USA) objevily elektromobily (EV1)-auta poháněná solární energií fungující na dobíjecí baterie. Lidé, kteří je vyzkoušeli (mezi nimi i celebrity jako Tom Hanks, Mel Gibson nebo Leonardo DiCaprio-první dva zmiňovaní ve filmu také hovoří), z nich byli nadšení. Auta šetřila životní prostředí, byla tichá, rychlá a řidiči nemuseli platit za pohonné hmoty. Jenže o pár let později se jejich výrobce General Motors (GM) rozhodl EV1 stáhnout z oběhu a zrušit výrobu. Jelikož se auta prodávala na 3letý leasing, měl GM ve smlouvách kličku, které využil na to, aby auta jejich majitelům odebral. I zcela nová a funkční auta byla přes protesty sešrotována nebo zničena na testovacích okruzích a dokument se ptá proč?

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 292x

Různí autoři: Víkend v Kalkatě

26. červen 2011 | 13.01 | rubrika: Indie

Za tímto skvělým souborem povídek britských autorů stojí deník Daily Telepragh a skotský spisovatel Andrew O´Hagan, který už takový projekt realizoval, akorát s jiným tématem. Všichni autoři napsali své povídky bez nároku na honorář a výtěžek z prodeje knihy jde na konto UNICEF. Jako hlavní téma byla zvolena Kalkata (nově Kolkata), 3.největší město Indie, známá svou chudobou, špínou, diovokou automobilovou dopravou, vedrem a Matkou Terezou, která zde působila. Pocházeli však odtud i významní spisovatelé a filmaři, ve městě rostou nové luxusní hotely a s oblibou se tam hraje kriket. V každém případě fascinovala každého, kdo ji navštívil a povídky z tohoto souboru jsou fascinujícím vhledem do její historie i současnosti, bídy i tepajícího života.
Nejvíc se mi líbily:

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 102x

Simon's Cat

22. červen 2011 | 23.05 | rubrika: Pro zasmání

cat4A dnes na veselejší notu.
Simon's Cat je dílem britského kreslíře Simona Tofielda. Poprvé se tato dvojice objevila ve videu Cat Man Do. Dnes má několikamilionovou základnu fanoušků na Youtube, vlastní knihu, stripy a hru.
Simon Tofield má ve skutečnosti 4 kočky, které se jmenují Hugh, Maisy, Jess a Teddy. Proto dokáže kočičí náturu tak trefně vystihnout a svého kočičího miláčka v jeho dílech pozná asi každý majitel kočky. 
Všechny zvuky ve videích tvoří Simon sám s pomocí talentovaného zvukového designéra Shrootyho. Svá dílka kreslí v Adobe Flashi za použití dotykového hrotu Wacom a tabletu, přesto jsou filmy stále ručně animované, obrázek od obrázku. Vytvořit 1 sekundu filmu znamená obvykle použít 12-25 kreseb. Videa jsou zdarma ke shlédnutí na Youtube kanálu
www.youtube.com/user/simonscat

komentáře (6) | přidat komentář | přečteno: 419x

2012-Mayská proroctví a kruhy v obilí

21. červen 2011 | 22.53 | rubrika: UFO a duchové

Italský dokument, 2008. 

Ještě jednou k roku 2012. Tento dokument se zaměřuje na vysvětlení (nebo aspoň poodhalení) toho, co vlastně znamená ten mayský kalendář a datum 21.12.2012 o kterém se teď tak mluví. Podle některých jde o konec jejich kalendáře (mimochodem, Mayové používali kalendáře dva a měli to fakt promyšlené) a tím pádem nastane i konec světa, ale to je podlě mě příliš jednoduchá a snad i pesimistická domněnka. Více lidí se spíš domnívá, že po tomto datu přijde přelom v životě a myšlení lidstva (podle Mayů nebo podle toho, co jsme zatím vydedukovali to nejprve bude bolestivý proces, ale později se lidé dostanou na novou-lepší úroveň), ale asi to nebude za jeden den, že, ale spíš dlouhodobý cyklus. Více o tom, co si myslím já ve včerejším článku.

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 219x

Může být člověk šťastný v hliněné chatrči?

20. červen 2011 | 21.09 | rubrika: K zamyšlení

zeměDrancování přírody, věda, technika, 2012 a jak to (podle mě) souvisí...

Na jednom diskuzním fóru se v tématu o víře v něco duchovního v naší době vědy a techniky diskuze stočila k tomu, jestli je možné být šťastný i bez našich moderních výdobytků. Já si myslím-proč ne? Lidi v zemích třetího světa zdaleka všechny vymoženosti nemají, o primitivních kmenech skrytých někde v amazonských pralesech ani nemluvě...ale proč by nemohli žít tak jak jim to vyhovuje? Samozřejmě, jsou tam nemoci, hladomor, vysoká úmrtnost dětí, lidé tvrdě dřou...ale stejně věřím, že dokáží být šťastní a navíc si nestěžují tak jako my, kteří máme všechno, ale pořád nám to není dost a jenom kafráme. Moderní vynálezy jsou fajn, ale není to tak dávno, co jsme neznali mobily a internet a taky jsme žili.

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 165x

Mňága a Žďorp: Otčenáš

15. červen 2011 | 23.13 | rubrika: Song pro tento den

Bohužel nějak selhala domluva a já nemám s kým sledovat zatmění Měsíce. Samotnou mě to nebaví. Vím, že to není ničí chyba, já si na to vzpomněla až navečer a přítel neměl čas, ale stejně je mi z toho smutno, v poslední době mám celkově nějak pocit, že sdílíme málo věcí spolu...Takže mi na mysl přišla jedna z mých nejoblíbenějších písniček vůbec, dnes až děsivě trefný Měsíc od Petra Fialy "Teďka svítí měsíc pro každýho zvlášť, mně je to líto..." a když jsem si pustila tuhle tak už jsem nemohla zůstat u jedné a dnešní večer je tedy mňágovský a hodlám jej završit skvělým Zelenkovým filmem Mňága-Happy End. A ze spousty a spousty úžasných písniček od Mňágy jsem nakonec zvolila " továrna, stroje-kasárna tvoje, dva černé svetry-marsky a petry, do bistra na preso-čekání na eso a žádný Bůh není jen psi zuby cení...Otčenáš, Otčenáš, když nejsi na nebesích tak kde teda jsi?" Tato písnička sice "nemá žádné pozitivní vibrace", ale je to prostě stará úžasná Mňága a enjoy it :-)

13.6.11

13. červen 2011 | 12.11 | rubrika: Day by day

JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!! :-DDD

Dneska mi volala naše třídní a následně mi od ní přišel mail ve kterém mi oznamuje, že vzhledem ke své vynikající (:-D) angličtině jsem byla naší učitelkou AJ navržena na 14denní odbornou stáž v jedné londýnské firmě (tudíž si i něco přivydělám). Bylo by to na přelomu listopadu a prosince, příští týden je první informativní schůzka. Chce se mi brečet radostí :,-) Už bylo na čase, aby mi něco zvedlo sebevědomí, i když jsem letošní zkouškové zvládla velmi dobře a v pohodě tak mě občas přepadaly myšlenky, jestli ti, co mě na internetu označují za "líného budižkničemu, který se marně snaží vystudovat něco vyššího než SŠ", nemají v něčem pravdu. Ale kdybych byla tak neschopná, tak tuhle nabídku asi nedostanu, že ;-) Vím, že to není nejsprávnější motivace, ale u mě to fakt funguje, snažit se, abych arogantním pochybovačům, co mě jen kritizují a stírají jednou vytřela zrak...a teď už se na tom pracuje :-) I ten titul jednou budu mít, věřím, jen o něco později, no bóže, to se může stát každému, že to na poprvé nevyšlo. Prostě...jsem happy!A odvolávám všechno škaredé, co jsem o své současné škole a o naší angličtinářce (ze začátku jsme si totiž moc neseděly) řekla :-))) 

Lama Ole Nydahl

12. červen 2011 | 22.46 | rubrika: Zahraniční knížky

891Narodil se 19.března 1941 v Dánsku. Studoval filozofii, angličtinu a němčinu na univerzitách v Kodani, v USA, Tübingen i Mnichově. Na počátku 70.let začal přenášet buddhistické učení tzv.Diamantové cesty na Západ a stal se prvním lamou (buddhistickým duchovním učitelem) mimo Nepál a Tibet. Díky němu také vznikla řada meditačních center, dnes jsou i v skoro každém českém městě. Napsal řadu duchovních knih, příruček i cestopisů, hodně cestuje. Se svou ženou Hannah, která byla vyhledávanou překladatelkou buddhistických textů z tibetštiny do angličtiny, němčiny a dánštiny a sama učila meditační praxe, žil šťastně až do její smrti roku 2007. 

Moje cesta k lamům

V této knize lama Ole vypráví o své svatební cestě s Hannah roku 1968 do Nepálu a Tibetu.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 143x

Stávka

11. červen 2011 | 20.28 | rubrika: Moje názory

Téma číslo jedna posledních dní. Půlka lidí nadává na vyděračské odboráře, co si to jako dovolují a ať radši drží hubu a makají a neberou si za rukojmí "slušné" lidi, půlka jim fandí, protože už jsou na vládu taky solidně nasraní a bylo jen otázkou času, kdy se někdo ozve.

komentáře (8) | přidat komentář | přečteno: 123x

Aktualitky za tento měsíc 36

10. červen 2011 | 22.00 | rubrika: Aktuálně

col1Co poslouchám: Viz předchozí článek :-)

Co čtu: Lama Ole Nydahl-Buddha a láska

Co sleduju:Těšila jsem se na letní filmový maraton, ale bohužel mě sklátila nějaká viróza (pro změnu, že :-/), takže nic. A kvůli finišujícímu zkouškovému nebyl ani předtím čas, naštěstí mi náladu vždycky spraví BBT :-)

Na co se těším: Až budu zdravá, na Špalíček (což spolu souvisí, asi bych si šla hodit, jestli mi všechny letní akce utečou kvůli tomu, že budu smrkat a kašlat zabalená v peřinách) a na Prahu.

Česká alternativa

8. červen 2011 | 10.26 | rubrika: Videoklipy

Tak na podruhé :-/

Helenka Vondráčková si stěžuje, že její písničky, které považuje za národní kulturní bohatství, rádia málo hrají. Přitom ČRo prý hraje 27 jejích songů denně. Slavíky vyhrávají pořád ti samí, v TV je to jedna řada SuperStar za druhou a je takřka nemožné najít (mimo internet) rádio, které nehraje jen 80s popík nebo stejně nezajímavý současný mainstream. Naštěstí stále existuje řada kapel, co s tímhle hlavním proudem nejdou a hrají si svoje. Byť rádia a televize na ně kašlou a tak se do podvědomí dostanou hlavně díky internetu (viva la Youtube), koncertům a DIY (popř.vydavatelství Indies Records).

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 123x

Zas*ané ukládání!!!

7. červen 2011 | 23.47 | rubrika: O mém blogu

Tak jsem dnes konečně měla čas na blog. Rozhodla jsem se napsat článek o České alternativě, sice v rubrice Videoklipy, ale i s textem. Tak ho asi víc než 2 hodiny píšu, vyhledávajíc info o kapelách, videoklipy na Youtube, vkládání videí, všechno si co 5 minut ukládám. Ale někdy evidentně není spoleh ani na ukládání, protože se mi sekl net a hle-najednou byl celý článek (se kterým jsem již finišovala) pryč. Myslela jsem, že když ho pravidelně ukládám tak bude zachráněn mezi rozepsanými, ale tam semi vysmálo jen prázdné textové pole. Prostě zmizel. Takže smolka a bude kodví kdy, protože teď se s tím fakt už patlat nebudu. Příště teda budu radši psát všechno ve Wordu, jenže teď jsem tu vkládala i videoklipy a to jde myslím jen přes Zdroj přímo tady. No nic, dobrou. 

Jostein Gaarder: Tajemství karet

4. červen 2011 | 22.09 | rubrika: Zahraniční knížky

Překlad: Jarka Vrbová
Ilustrace: Josef Mištěra
Vydal: Albatros, 1997

Dvanáctiletý Hans Thomas a jeho otec-bývalý námořník se vydávají z norského přístavního městečka do Athén, najít svou matku a manželku, která tam před 8 lety odešla a jediné, co o ní ví, je, že dělá modelku. Během cesty Evropou je podivný mužíček na jedné benzinové pumpě nasměruje do švýcarské vesničky Dorf a Hansovi věnuje na památku lupu. V Dorfu si chlapec zajde nakoupit jídlo do místní pekárny a od místního starého pekaře dostane tzv.kolibří knížku zapečenou v bochánku psanou tak malými písmenky, že se dají přečíst jen pod lupou. Klade však Hansovi na srdce, že příběh z knížky musí nvždy zůstat jen mezi nimi.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 262x

Objeveno na diskuzním fóru HK

3. červen 2011 | 19.37 | rubrika: K zamyšlení

 Jednoho dne starý osel spadl do staré studny. Chudák zvíře brečelo a brečelo po několik hodin a farmář se snažil vymyslet, co dělat. Nakonec si uvědomil, že nepotřebuje ani studnu, ani osla a rozhodl se studnu i s oslem zasypat.

komentáře (6) | přidat komentář | přečteno: 135x