Aktualitky za tento měsíc 57

30. červenec 2013 | 21.09 | rubrika: Aktuálně

sp1Co poslouchám: Psí vojáky ( :-( ), Mňágu, Kazety a další převážně české depkoidní věci a sem tam si nostalgicky pustím rádio bassdrive.com a vzpomínám na předloňské léto.

Co čtu: Převážně tu teď mám thrillery od Koontze a Kinga a nějaké detektivky...z českých mě naposledy zaujalo Vraťte nám vlasy o perzekucích a restrikcích proti "máničkám" a "vlasatcům" v 60. letech v ČSSR (vážně nikdy nepochopím lidi, co by takové věci chtěli zpět :roll: )

Na co se těším: Nic zvláštního v dohledu. Ještě totiž nevím, jestli půjdu ke státnicím v srpnu nebo v lednu.

Na co se netěším:Až se mi odstěhují další blízcí....už by stačilo :-(

Co mě potěšilo: Mám za sebou poslední zkoušku, ale drtili šíleně

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 106x

Hip hop - móda i životní styl

30. červenec 2013 | 20.16 | rubrika: PR články

Když na přelomu 70. a 80. let minulého století začali afroameričtí obyvatelé chudých čtvrtí New Yorku nebo Los Angeles unikat nudě a stereotypu prostřednictvím nových forem vyjádření, asi ještě nikdo netušil, že z hip hopu se stane styl, který je i za ta léta stále velmi oblíbený. Rapování do rytmu reprodukované hudby, malování graffiti a specifický tanec zvaný breakdance se rozšířily z amerických ghett do celého světa včetně ČR. Na začátku 90. let se i u nás objevili první interpreti z nichž třeba PSH, Indy & Wich a někteří další udávají směr české scény dodnes.

Ke každé subkultuře ale patří kromě hudby i móda. Rozmanitost té hip hopové láká spoustu teenagerů. Sportovní soupravy, kšiltovky nebo třeba výrazné řetězy už dávno nejsou znakem nějakých pouličních gangů, ale mnoho mladých lidí je považuje za nejpohodlnější a zároveň v nich chtějí vypadat dobře.

Ale kde se inspirovat? Široký výběr nabízí třeba Blingstar, nejlevnější hip hop shop v ČR. Z produktů si vyberou nejen mladí muži, ale i něžné pohlaví a je opavdu z čeho. Nejen základní oděvy jako soupravy, tepláky, mikiny, ale i šperky nebo tzv. Bandana šátky. Jedná se o víceúčelové šátky, které lze nosit nejen na krku, ale i na hlavě nebo je použít jako čelenku. V e-shopu je najdete v mnoha barvách a stylech, hodí se také pokud se aktivně zabýváte street dance a podobnými aktivitami.

| přečteno: 109x

Machine Head: Message in a Bottle

27. červen 2013 | 10.41 | rubrika: Song pro tento den

Another lonely day
With no one here but me
More loneliness
Than any man could bear
Rescue me before I fall into despair
Love can mend your life
But love can break your heart

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 96x

Historické okénko: Květen 2008-2012

27. červen 2013 | 10.15 | rubrika: O mém blogu

thinkstockphotosAneb o čem jsem psala v minulých letech a chtěla bych pro zajímavost připomenout.

Květen 2008

Fialkový parfém-Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Hodně silný (a dost depresivní) příběh podkreslený výbornou punkovou hudbou o dvou mexických spolužačkách, jejichž přátelství nakonec neunese rozdíl mezi jejich rozdílným sociálním původem.

Květen 2009

Výhody pojízdného lešení a jeho pronájmu

27. červen 2013 | 10.14 | rubrika: PR články

Občas se stane, že lidé, co bydlí v rodinném domě nebo jsou majiteli nějaké jiné budovy, musí udělat úpravy, které vyžadují přístup z lešení. Někdo jej zas může potřebovat při stavění filmových a divadelních kulis. Ne každý má ale odborné zkušenosti, a proto je vhodné obrátit se na odborníky a pronajmout si od nich tzv. pojízdné lešení, které je velmi jednoduché a multifunkční.

Pojízdné lešení je ideálním pomocníkem při rekonstrukci menších domů, interiérů nebo kulis. Díky kolečkám je lze snadno přemisťovat a hlavně se dá velmi lehce složit. S návodem to zvládnete i sami bez potřeby nějakého speciálního nářadí.

Nejčastěji se používají lehká hliníková pojízdná lešení se zatížením do 400 kg a výškou do 13 m, což je ideální pro běžné úpravy menších staveb. Velice kvalitní jsou ale i lešení ze slabostěnných ocelových trubek, které zaručují dlouhou životnost a odolnost proti poškození spojů.

Pokud je potřeba vyloženě přenosného lešení, vyrábějí se i skládací "lešeníčka" do 3 m, se kterými lze velmi snadno manipulovat, rozkládat je, montovat a uschovat.

Jestliže člověk potřebuje lešení jen pro jednorázovou opravu, je výhodnější si jej pronajmout, než koupit. Např. odborníci z půjčovny lešení AA lešenářský servis (v případě potřeby najdete více info zdevám poradí, jaký typ bude pro vaši stavbu, interiér a druh práce nejvhodnější, lešení přivezou, namontují a po ukončení prací opět odvezou.

| přečteno: 132x

Hazel Raven: Andělé od A do Z

25. červen 2013 | 19.48 | rubrika: Andělé mezi námi

653e202a0b_7641731_uDrobná knížečka, ale zároveň skvělý a užitečný průvodce nabitý informacemi pro všechny, kteří chtějí komunikovat a léčit s anděly. Informace jsou jak teoretické-zmínky o andělích už v prastarých písmech (Bible, védy, Korán, judaistická, buddhistická a další učení), hierarchie archandělů, andělské učení podle kabaly...tak zejména praktické-jak vlastně tyto krásné a nápomocné bytosti kontaktovat, ucítit jejich energie, návody k různým meditacím podle potřeby a čištění a odblokování čaker nebo jak s jejich pomocí léčit sebe i druhé. S anděly se lze spojit i prostřednictvím různých pomůcek, jako jsou léčivé kameny a krystaly, rostliny, vůně nebo barvy.

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 114x

Sportem ku zdraví!

25. červen 2013 | 11.07 | rubrika: PR články

Občas se sice tato motivační fráze doplňuje slovy "a k trvalé invaliditě", ale pokud máte dobré vybavení, neměly by žádné úrazy ani jiné potíže hrozit. Každý sport, ať už je to čím dál populárnější outdoor, lyže nebo míčové hry a další, má svá specifika, ale základem každého jsou dobré boty, vhodné oblečení (včetně spodního) a samozřejmě chrániče. Nic z toho by se nemělo podceňovat a je třeba dbát na kvalitu.

Kde ale veškerou kvalitní výbavu i různé jiné doplňky sehnat? Jednou z možností je například sportovní obchod SGSport. Mimo dalších značek nabízí a přímo spolupracuje i s celosvětovou jedničkou v oblasti outdoorového a lyžařského vybavení Helly Hansen, která vyrábí vysoce kvalitní sportovní oděvy už od roku 1877. Z bohaté nabídky si mohou vybrat muži, ženy i děti a to nejen základní vybavení jako funkční prádlo, zimní bundy, vesty, kalhoty nebo obuv, ale i různé užitečné doplňky.

Pokud zrovna hledáte spíš než oblečení chrániče, bandáže, ortézy či vložky do bot, můžete vybírat z řady značky MediRoyal, zaměřené na ortopedické potřeby pro zvýšení bezpečnosti.

Co se týče lyžařské výbavy, potěší produkty světoznámých specializovaných značek Atomic nebo Salomon.
Plánujete hrát v pěkném počasí volejbal, fotbal, házenou nebo vyrazit na tůru? SGSport nabízí obuv pro všechny tyto příležitosti, ale i míče nebo trekkingové hole.

Kromě pestrého výběru nekvalitnějšího zboží na trhu jsou dalšími výhodami nákupu 100% dostupnost, rychlé dodání, výprodejové ceny a poštovné při objednávce nad 2500 Kč zdarma.

| přečteno: 137x

Vladimir 518 (prod.Frank Flames): Koma

24. červen 2013 | 10.45 | rubrika: Song pro tento den

Vladimir 518, vl. jm. Vladimír Brož se narodil 8. srpna 1978 v Hostivicích u Prahy. S kapelou Peneři strýčka Homeboye (PSH) patří ke klasikům české rapové scény. Spolupracuje i s řadou dalších interpretů a vydal i 2 vlastní alba s různými hosty-Gorilla vs. Architekt (2008) a letos Idiot, na kterém kromě dalších hiphpových interpretů (Hugo Toxx, Mike Trafik, Ektor, James Cole...) hostovali a produkovali tracky i hosté z jiné scény (Roman Holý, Matěj Ruppert, Michael Kocáb, Jiří Korn...). Díky Bohu za tenhle počin, hip hop ve stylu mám drahou káru, plno ženských a šamponoví rádoby rapeři, to fakt není pro mě.
A tenhle track jsem vybrala, protože mě momentálně zcela vystihuje (až na drobné odlišnosti, nejsem chlap :-) 

žádné komentáře | přidat komentář

24.6.13

24. červen 2013 | 10.27 | rubrika: Day by day

Stop_the_World-300x270Jelikož jsem chudý student, budu vás tento týden trochu oblažovat PR články, abych si konečně mohla nechat poslat výplatu (z PostGenius jde za články vybrat až když máte na účtu 1000 Kč). Sice jsem nedávno dostala za jiné články celých 700 a dalších 500 je doufám na cestě, ale nevím, kde ty peníze pořád mizí :-D Ale aby tu nebyly jen reklamy, tak vždy přidám i další článek + písničku ;-)
Ale ani tak asi ten RFP na který jsem se tak těšila, nedám :-( Sice jsem zvaná, ale nechci, aby mi ten člověk platil celý výlet. Přijde mi to divný.

Nudíš se? Dej hru!

24. červen 2013 | 09.42 | rubrika: PR články

První opravdu parný týden tohoto roku skončil, venku se zatahuje a někde už i prší. Víkend daleko a na další letní akce a výlety si musíme počkat, až zase bude volno nebo tepleji. Co teď? Pokud stejně jako já v rámci prokrastinace nebo prostě čiré nudy jen tak brouzdáte na internetu, e-maily máte vyřízené, zprávy a oblíbené webovky přečtené a nic vlastního se vám zrovna tvořit nechce, zkuste nějakou jednoduchou, ale zábavnou online hru. Výhodou serverů nabízejících hry online jako zrovna dejhru.cz je, že nic nemusíte složitě instalovat ani platit. Pokud nemáte ke hraní partnera, můžete změřit své síly s počítačem nebo si najít sólovku. Zahrát si lze jednorázově nebo se zaregistrovat, čímž získáte možnost ukládat si skóre.

A jakou si vlastně vyzkoušet? Na výběr je spousta možností. Pro koumáky adventury, logické a postřehové hry a strategie, pokud se vám ani přemýšlet zrovna nechce tak oddechovky nebo srandičky, pokud si potřebujete vybít špatnou náladu, můžete si zastřílet nebo zabojovat, děvčata si zahrát na módní návrhářku anebo pokud jste milovníci rychlosti, pustit si závodní hry. Zrovna v této kategorii jsem si vyzkoušela projet se po velkoměstě policejním autem v Extreme Pursuit (ta je navíc i v 3D), pobavila jsem se u roztomilé Desktop Racing 2, kde autíčko projíždí a překonává překážky v různých částech bytu nebo ujížděla před zombíky ve Wheels and Zombies.

| přečteno: 135x