Výhody pojízdného lešení a jeho pronájmu

27. červen 2013 | 10.14 |

Občas se stane, že lidé, co bydlí v rodinném domě nebo jsou majiteli nějaké jiné budovy, musí udělat úpravy, které vyžadují přístup z lešení. Někdo jej zas může potřebovat při stavění filmových a divadelních kulis. Ne každý má ale odborné zkušenosti, a proto je vhodné obrátit se na odborníky a pronajmout si od nich tzv. pojízdné lešení, které je velmi jednoduché a multifunkční.

Pojízdné lešení je ideálním pomocníkem při rekonstrukci menších domů, interiérů nebo kulis. Díky kolečkám je lze snadno přemisťovat a hlavně se dá velmi lehce složit. S návodem to zvládnete i sami bez potřeby nějakého speciálního nářadí.

Nejčastěji se používají lehká hliníková pojízdná lešení se zatížením do 400 kg a výškou do 13 m, což je ideální pro běžné úpravy menších staveb. Velice kvalitní jsou ale i lešení ze slabostěnných ocelových trubek, které zaručují dlouhou životnost a odolnost proti poškození spojů.

Pokud je potřeba vyloženě přenosného lešení, vyrábějí se i skládací "lešeníčka" do 3 m, se kterými lze velmi snadno manipulovat, rozkládat je, montovat a uschovat.

Jestliže člověk potřebuje lešení jen pro jednorázovou opravu, je výhodnější si jej pronajmout, než koupit. Např. odborníci z půjčovny lešení AA lešenářský servis (v případě potřeby najdete více info zdevám poradí, jaký typ bude pro vaši stavbu, interiér a druh práce nejvhodnější, lešení přivezou, namontují a po ukončení prací opět odvezou. Samozřejmostí je bezpečnost, stabilita, spolehlivost a kvalita zapůjčeného nářadí. Ačkoli je hlavní sídlo půjčovny v Praze, lze si lešení od nich pronajmout i když bydlíte jinde.

Zpět na hlavní stranu blogu