Blogy, které mě zaujaly 24

29. listopad 2016 | 22.49 | rubrika: Zajímavé blogy

selene2http://lvice.pise.cz/

Lvice patří ke stálicím komunity pise.cz, pamatuju si ji ještě ze svých úplných začátků tady, když byla ještě Lvice v Americe :-) Proto mě překvapilo, že když jsem k ní teď po dlouhé době nahédla, tak taky měla problém najít si práci, ačkoli bydlí ve velkoměstě, má výbornou angličtinu a mezinárodní zkušenosti. Fakt už nechápu, co vlastně zaměstnavatelé chtějí :-/ Každopádně vidím, že se zadařilo a i o nové práci (a dalších všednodenních věcech) dál píše s nadhledem.

Ortel a hnědí Slavíci

28. listopad 2016 | 00.39 | rubrika: Hudební interpreti

"Kdo je tady podporuje, kde se tady vzali, proč se tady roztahujou, jak ve vlastní zemi. Je to nebezpečí, které nezná mezí, vystavěli synagogy, poroučet by chtěli. Proto vezmem svý zbraně pevně do rukou, vyženem je z Evropy, ať třeba chcípnou. Probuďte se válečníci bílý Evropy, sražte konečně na kolena ty židovský psy."

Tento roztomilý text je z písničky Sionismus (kterou si můžete poslechout i na Youtube-zde) od kapely Conflict 88. Pochází z prvního alba této kapely Boj národů, které vyšlo v roce 1994 a je tedy nejvýše pravděpodobné, že se na ní (stejně jako na dalších) podílel pan Tomáš Ortel (ve skutečnosti Hnídek, ale to nezní tak úderně), o kterém je známo, že v začátcích této kapely stál a jehož nynější skupina letos získala už druhého stříbrného Slavíka v řadě a on sám se stal dokonce i stříbrným Slavíkem-zpěvákem hned po božském Kájovi a před Michalem Davidem (zajímavá směska).

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 103x

(Ne)zábavné historky z ÚP a pohovorů 2

21. listopad 2016 | 23.17 | rubrika: Aktuálně

Začínám se obávat, že mně než něco vyjde, tak články na toto téma budou mít ještě hodně pokračování Rolling Eyes Zase mám pár čerstvých (ne)zábavných zážitků. Zaměstnavatelé na pohovorech často říkají, že s prací není problém, problém je s lidmi. Především s těmi nespolehlivými. Samozřejmě je mi jasné, že spousta lidí na hledání práce vlastně kašle, pokud si domluví pohovor tak ani bez omluvy nakonec nepřijdou a dokonce se často stává, že nepřijdou ani první den do práce, když už byli přijati a vůbec o sobě nedají vědět. Ale já, zase z té druhé strany, zas nějak podezřele často narážím na "nespolehlivé" zaměstnavatele.

Lorna Byrne: Andělské poselství naděje

20. listopad 2016 | 22.11 | rubrika: Andělé mezi námi

angLorna Byrne se narodila roku 1953 v Irsku, kde dodnes žije. Už odmalička dokázala vidět a komunikovat s anděly, ale kvůli reakcím okolí (rodiče a učitelé ji dokonce považovali za retardovanou, protože se často utíkala do svého vlastního světa) o tom dlouho nemluvila. Až když jí bylo 50 let, začala pracovat na svém prvním díle-autobiografii Andělé v mých vlasech (o této krásné a dojímavé knize určitě taky někdy napíšu). Po ohromném úspěchu knihy (byla přeložena do 27 jazyků, vyšla v 50 zemích světa a prodalo se jí více než půl milionu výtisků) vydala dvě další-Schody do nebe, kde čtenáře seznamuje s různými druhy andělů a jejich úlohou rádců a pomocníků a právě Andělské poselství naděje, kterou chce pomoci a povzbudit všechny lidi bez rozdílu věku či vyznání, kteří zrovna procházejí složitým obdobím nebo prostě chtějí přitáhnout do svého života více lásky a naděje.

Nyní žije autorka na venkově, ale jako spisovatelka hodně cestuje. Před 16 lety ovdověla a má čtyři děti.

V úvodu popisuje, jak nám andělé mohou pomoci ve všech životních oblastech a přikládá k tomu řadu příkladů, jak ze svých vlastních rozhovorů s těmito bytostmi

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 19x

Je snadné vrátit se k totalitě

17. listopad 2016 | 22.53 | rubrika: Moje názory

Proč? Protože kdo se nepoučí z historie, je nucen ji opakovat. Protože kdo spí v demokracii, probudí se v totalitě. Protože spousta lidí je líná a neochotná přijmout zodpovědnost za svůj život a chce vůdce, který to udělá za ně. A pokud se s ním mohou sjednotit vůči nějakému společnému nepříteli, na kterého můžeme všechno svést, tak ještě lépe. Dokonce i my tady v ČR to lidem, kteří by potenciálně někdy chtěli znovu zavést, neříkám komunismus, spíš nějakou spatlaninu fašounství a bolševismu, krásně ulehčujeme.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 29x

Leonard Cohen (1934-2016)

13. listopad 2016 | 22.58 | rubrika: Hudební interpreti

A tak si tento odporný rok (ok, to říkám konstantně v řadě už asi 7 let...) vzal další legendu....

Leonard Norman Cohen, kanadský zpěvák, hudebník, básník, romanopisec a kreslíř, se narodil 21. září 1934 v Montrealu do konzervativní židovské rodiny (jeden jeho dědeček pocházel z Litvy a druhý z Polska). Už na univerzitě vydal první sbírku básní. Jedna z nich byla o ženě, do které byl platonicky zamilovaný, ale nikdy ji nemohl mít, protože byla manželkou jeho kamaráda. Jmenovala se Suzanne. Cohen tuto báseň zhudebnil a vydal na svém prvním albu Songs of Leonard Cohen z roku 1967. Ze začátku byl hudebně ovlivněn hlavně folkem, později se věnoval i jiným žánrům, především díky svému pobytu na řeckém ostrově Hydra, kde potkal svou další múzu, Norku Marianne Ihlen, o které vznikl další hit-So Long, Marianne. Napsal tam také dva šokující, téměř pornografické romány a začal být nazýván kanadským Jamesem Joycem.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 26x

Esther the Wonder Pig

6. listopad 2016 | 23.32 | rubrika: Svět zvířat

est1Be the reason someone smiles...

V létě 2012 dostali Derek a Steve z Ontaria v Kanadě z legrace od svých přátel prasátko. Domnívali se, že jde o tzv. mini druh, který moc nevyroste, ale nějak se spletli...malá kráska, která dostala jméno Esther, rostla a rostla a dnes váží skoro 300 kg (!), na délku měří metr a půl a na výšku 93 cm. Co s ní? Dát pryč? Sníst? Kdepak, Derek a Steve se do ní už zamilovali a nic takového nepřipadalo v úvahu

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 44x

Islám mythbusting: Zahalování

4. listopad 2016 | 22.31 | rubrika: Šuplík všeho možného

hfiPřed pár měsíci proběhlo internetem video, kde syrské ženy pálí burky poté, co z oblasti, kde žijí, byl vyhnán ISIS. Diskutéři však řešili jen to, proč nespálí ty hrozné hidžáby (tzn. šátky, které zahalují vlasy a já teda osobně nechápu, co na takovém šátku může někomu vadit, za chvíli si nebudu moct ani dát čepici a kapuci v zimě a pokud možno se promenádovat polonahá, abych byla slušná Češka-protože vždycky, když přijde řeč na ty naše tradice, kterými se teď skoro každý ohání, tak úplně ignorují kroje - ke kterým mimochodem často patřil i šátek - ale spíš to vypadá, že naše tradice - nebo spíš současnost - musí být co nejvíc "odhalená" žena, jako protiklad zahalených ušlápnutých chudinek muslimek, wtf).

Je celkem složité rozeznat, co muslimky musí a nemusí nosit a jaký to má význam.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 39x

Internet je mocná věcička

29. říjen 2016 | 23.08 | rubrika: Svět internetu

A také dobrý sluha, ale zlý pán. Vezměme si příklad současného dění kolem ne/vyznamenání pana Jiřího Bradyho. Kromě ohromné podpory, která se mu dostala, se setkávám i s názory "v životě jsem o něm neslyšel, co udělal tak zásadního, aby dostával vyznamenání? Holocaust přežilo víc lidí, než jen on..." Pardon, ale vyznamenání se fakt neudělují podle toho, jestli o dotyčném Lojza z Horní Dolní někdy slyšel nebo ne a především, tento argument není v dnešní době validní. I kdybychom o někom nikdy neslyšeli, můžeme si prakticky kohokoli vygooglit. Tak se třeba hned dozvíme, že pan Brady kromě toho, že přežil Terezín a Osvětim, je ústřední postavou knihy Hanin kufřík, která vznikla na základě jeho vzpomínek na jeho sestru Hanu, která takové štěstí neměla. Kniha byla dokonce před pár lety i zfilmována.

(Ne)zábavné historky z ÚP a pohovorů

27. říjen 2016 | 13.03 | rubrika: Můj svět

Lvice nedávno psala, jak to chodí na pracáku. Tak s tím se tedy naprosto ztotožňuji. Vidím, že nejsem jediná, komu nikdy s ničím nepomohli a je to spíše otravná rutina. Nehledě na to, že stát fakt nevysávám, jediné, co mi platí je zdravotní pojištění, zajímavé ale je, že mě "kontrolují" 2x za měsíc a skoro si připadám jak nějaký zločinec...to by mě teda zajímalo, jestli takto jednají i s lidmi, co na rozdíl ode mě berou x různých dávek z různých úřadů, ale snahu nemají!