Blogy, které mě zaujaly 24

29. listopad 2016 | 22.49 |

selene2http://lvice.pise.cz/

Lvice patří ke stálicím komunity pise.cz, pamatuju si ji ještě ze svých úplných začátků tady, když byla ještě Lvice v Americe :-) Proto mě překvapilo, že když jsem k ní teď po dlouhé době nahédla, tak taky měla problém najít si práci, ačkoli bydlí ve velkoměstě, má výbornou angličtinu a mezinárodní zkušenosti. Fakt už nechápu, co vlastně zaměstnavatelé chtějí :-/ Každopádně vidím, že se zadařilo a i o nové práci (a dalších všednodenních věcech) dál píše s nadhledem.

Co se mi na blogu líbí: nadhled, ostrovtip, poutavé psaní i o každodenních příhodách, články o cestování do různých zemí

http://patak.blog.idnes.cz/

Karel Paták pracuje jako zdravotní bratr na JIPce a zřejmě i proto se rozhodl tyto zkušenosti zúročit v pomoci lidem i mimo ČR-mj. pomáhá jako dobrovolník v uprchlických táborech. V dnešní hysterické době se snaží na svém blogu vyvracet všelijaké nesmyslné hoaxy a zprávy, které v lidech jen vyvolávají paniku a zášť, brojí proti východní propagandě (kterou jsme tu měli 40 let, ale lidi evidentně rychle zapomínají) a především se zajímá o současný konflikt v Sýrii - na rozdíl od mnoha jiných, kteří jsou teď najednou odborníci na všechno, do hloubky.

Co se mi na blogu líbí: lidské hodnoty autora, přemýšlivost, boj proti (dez)informačnímu balastu, který se na nás odevšad řítí

http://rebarbora.pise.cz/

Další ze stálic pise.cz. Čtenářka stejně jako já, tím mě asi její blog zaujal nejdříve (dokonce se rozhodla sama překládat oblíbené knížky, které nevyšly česky). Kromě knih však recenzuje i filmy, které viděla a koncerty, kterou navštívila. Dále píše o výletech, věcech, co vyrábí a jídlech, která vaří, prostě o svých koníčcích.

Co se mi na blogu líbí: kreativita autorky, kulturní přehled, různé zajímavosti

Zdroj obrázku: FB stránka Selene

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Blogy, které mě zaujaly 24 tlapka 30. 11. 2016 - 12:48
RE(2x): Blogy, které mě zaujaly 24 rebarbora 03. 12. 2016 - 19:31
RE: Blogy, které mě zaujaly 24 rebarbora 03. 12. 2016 - 19:30
RE(2x): Blogy, které mě zaujaly 24 marieke 04. 12. 2016 - 23:11