PF 2013

31. prosinec 2012 | 17.08 | rubrika: Šuplík všeho možného

pf2013

Vše nejlepší do nového roku všem živým bytostem na Zemi. Ať se i my, lidé, začneme k nim i k sobě navzájem chovat slušně. A všem mým čtenářům a přátelům hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.

Zdroj obrázku: FB stránka Messengers of Spirit

Jodi Picoult: Nejsem jako vy

30. prosinec 2012 | 23.50 | rubrika: Zahraniční knížky

Hlavním hrdinou psychologického románu s prvky detektivky a soudního dramatu je 18letý Jacob, který trpí Aspergerovým syndromem (AS)-jednou z poruch autistického spektra. Jacob je neuvěřitelně inteligentní, ale vyjít s ním není snadné. Celý jeho život se skládá z různých rituálů a zvyklostí, které musí celá rodina dodržovat, jinak mladík propadá záchvatům. Také špatně vychází s ostatními lidmi, nerozumí jim a neumí dávat najevo emoce. Mezi jeho největší záliby patří sledování krimiseriálu CrimeBusters. Doma pak chystá "místa činu" a jeho maminka má za úkol vypátrat, co se jakože stalo. Sám také vyjíždí na místa zločinů v okolí a radí policistům. Nevinná hra podle seriálu se však změní v noční můru, když je Jacobova terapeutka Jess nalezena mrtvá. Nejprve je podezříván její žárlivý přítel, ale pak se pozornost detektivů obrátí na podivínského Jacoba.

29.12.12

29. prosinec 2012 | 21.14 | rubrika: Day by day

Dark-Fairy-Azaleas-Dolls1Tak jsem doufala, že vás o vánočních prázdninách oblažím novými články. No jo, ale to by mě nesmělo přepadnout něco na způsob chronického únavového syndromu. Tím sice trpím celoživotně, ale momentálně je to fakt hrůza. Pokud zrovna nespím tak jsem stejně jak praštěná kladivem a v takovém stavu se inspirace a chuť do psaní hledá těžko. A co druhý den pivo nebo víno s kamarádkami do pozdních nočních hodin taky moc neprospívá, ale co se dá dělat. Navíc mám tentokrát volno až do 15., teprve pak další zápočty. Mimochodem, musím se pochlubit, myslela jsem, že nedám nic, ale zatím všechny zkoušky (zatím tedy dvě a oboje na dvojku, wau!)  a jeden zápočet mám hotové na první pokus. Jinak bych volno mohla využít k psaní bakalářky, jenže vedoucí na mě dalo by se říct kašle a když jsem se s ním naposledy chtěla domluvit tak mi napsal špatné konzultační hodiny tudíž jsem ho stejně nezastihla :-/ Teď se modlím, abych mohla ještě na poslední chvíli přejít k někomu jinému a vybrat si jiné téma, ale nevím, jestli to půjde, protože ostatní už mají zadání BP schváleno v systému :-(

Sheldon zpívá koledu o sv.Václavovi

24. prosinec 2012 | 13.10 | rubrika: Song pro tento den

"Štědrý večer nastal, když jsem doma chlastal" je sice vtipné, ale já tomu Xindlovi nikdy nepřišla moc na chuť. Každopádně mám pro vás jinou srandičku. Koleda o českém knížeti a světci Václavovi, patronu naší země, patří v Anglii a USA mezi nejoblíbenější.
Díky stykům, které v 1. polovině 19. stol. navázali čeští literáti s Anglií, se r. 1853 patrně dostal anglikánskému duchovnímu reverendu Johnu Masonu Nealovi do rukou obsah trojjazyčné básně z r. 1847 Sankt Wenceslaw und Podiwin, jejímž autorem byl Alois Václav Svoboda. Reverend podle této mystifikující legendy napsal slova vánoční písně pro děti a vybral k ní nápěv staré jarní koledy Tempus adest floridum (Květnatý přichází čas). Zdroj a více 
zde .
Jinak vám přeji veselé Vánoce a hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody do nového roku. Konec světa sice zase nepřišel, ale třeba se dočkáme té nové éry, kdy se prý lidé k sobě začnou chovat opravdu jako lidé, přestanou žít materialisticky a začnou si vážit přírodního bohatství místo toho, aby jej vykořisťovali. Nejsem si jistá, jestli se toho ještě naše generace dožije, ale bylo by to pěkné. 
Krásné sváteční dny!

komentáře (3) | přidat komentář | přečteno: 160x

Seznam knih za rok 2011 II.část

23. prosinec 2012 | 23.11 | rubrika: Seznamy knih

perfectdayZahraniční-II. část

Hills, Ben: Princezna Masako 

Fascinující životopis manželky budoucího japonského císaře, která se kvůli němu vzdala úspěšně se rozvíjející kariéry vzdělané diplomatky a stala se vězněm ve zlaté kleci-císařském paláci, kde dodnes v mnoha ohledech platí tvrdá středověká pravidla.

Tomáš Klus

22. prosinec 2012 | 23.30 | rubrika: Hudební interpreti

O tomto skvělém mladém písničkáři už určitě slyšel každý, zvlášť když se mu letos podařilo v anketě Český slavík předběhnout Karla Gotta, který vyhrával dlouhých 14 let po sobě. Přesto se někteří lidé mylně domnívají, že je to zpěvák jen jednoho hitu, což ale není pravda. Od roku 2008 vydal 3 alba-Cesta do záhu(d)by, Hlavní uzávěr splínu a Racek, hodně koncertuje, samostatně i na festivalech (často s kytaristou Jiřím Kučerovským) a už před letošním Slavíkem získal řadu ocenění (např. zlaté a platinové desky za prodej alb, od Hudební akademie Anděl, TV Óčko, Týtý a další).

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 106x

Dnes je to rok

18. prosinec 2012 | 22.48 | rubrika: Šuplík všeho možného

A stále vzpomínáme a nezapomeneme. Čest Vaší památce, Pane Prezidente

 

| přečteno: 57x

Stieg Larsson: Milénium

16. prosinec 2012 | 22.12 | rubrika: Zahraniční knížky

Severská krimi je v dnešní době značkou kvality a oblíbená četba i českých milovníků detektivek. Skandinávští autoři rychle šlapou na paty svým známějším britským a americkým předchůdcům. Ještě před revolucí byly u nás populární detektivky švédských autorů Maj Sjöwall a Pera Wahlöö se sympatickým detektivem Martinem Beckem. Další boom začal před 4 lety, kdy nakladatelství Host vydalo první díl Larssonovy trilogie Milénium ke které se za chvíli dostanu. Stejně tak už asi každý slyšel o bestsellerech norského spisovatele Jo Nesbøa (nejsem si jistá skloňováním). Jiná známá jména jsou třeba islandský autor Arnaldur Indridason nebo švédská manželská dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler a další se stále objevují.

15.12.12

15. prosinec 2012 | 22.48 | rubrika: Day by day

snehulaciJak už jste si asi povšimli-nestíhám. Ne, že bych se nějak přehnaně učila (ale dnes už jsem si nad tím sedla-úspěch :-D), ale začínám si aspoň dělat výpisky ze skript-sice se asi upíšu, ale člověku přitom aspoň něco utkví v hlavě a navíc se mi vždycky učilo líp z mých vlastní rukou napsaných poznámek než z elektronických dokumentů. Naštěstí máme toto zkouškové jen zápočty a někteří učitelé říkali, že to nebudou hrotit a zapíšou nám je rovnou, že se pak máme víc připravit na zkoušku a navíc mi konečně uznali předměty (včetně matiky, jooooooo!!!! Viteznik) akorát nevím, proč to muselo trvat tak dlouho, až do začátku prosince jsem musela chodit na všechny předměty, protože jsem nevěděla, jak to bude-teď mám jeden, nanejvýš dva denně, což by bylo super už od začátku.

Jedenáctka

5. prosinec 2012 | 21.33 | rubrika: Dotazníky a řetězáky

Maydayberry  mě před časem navrhla v pokračování tohoto řetězáku. Úkolem je napsat 11 zajímavostí o sobě, odpovědět na 11 otázek od člověka, který vás pozval a vymyslet svoje další otázky. Tak jdeme na to (to víte, nechce se mi učit :-D).

Napiš o sobě 11 zajímavostí:

komentáře (7) | přidat komentář | přečteno: 105x

Povstaň, Temnoto! :-D

2. prosinec 2012 | 23.13 | rubrika: Videoklipy

1076627468Pár veselých a pozitivních písniček, abychom si zpříjemnili to čekání na konec světa :-D Ne, teď vážně, v poslední době jedu na vlnách dark ambientu, industrialu a vůbec toho nejtemnějšího z hudebních hlubin, takže mimo fandů podobné hudby radši neklikejte :-)

Deutsch Nepal je projekt švédského muzikanta Petera Anderssona, který mj. působil v projektech Lina Baby Doll, Njurmännen, Frozen Faces a dalších. DN patří k pilířům kultovního švédského labelu Cold Meat Industry (u kterého svá alba vydávají nebo vydávali i Raison d'être, In Slaughter Natives, Ordo Rosarius Equilibrio, Brighter Death Now a další) a první album u něj vydal již roku 1992. Zatím poslední je z loňska.