Sheldon zpívá koledu o sv.Václavovi

24. prosinec 2012 | 13.10 |

"Štědrý večer nastal, když jsem doma chlastal" je sice vtipné, ale já tomu Xindlovi nikdy nepřišla moc na chuť. Každopádně mám pro vás jinou srandičku. Koleda o českém knížeti a světci Václavovi, patronu naší země, patří v Anglii a USA mezi nejoblíbenější.
Díky stykům, které v 1. polovině 19. stol. navázali čeští literáti s Anglií, se r. 1853 patrně dostal anglikánskému duchovnímu reverendu Johnu Masonu Nealovi do rukou obsah trojjazyčné básně z r. 1847 Sankt Wenceslaw und Podiwin, jejímž autorem byl Alois Václav Svoboda. Reverend podle této mystifikující legendy napsal slova vánoční písně pro děti a vybral k ní nápěv staré jarní koledy Tempus adest floridum (Květnatý přichází čas). Zdroj a více 
zde .
Jinak vám přeji veselé Vánoce a hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody do nového roku. Konec světa sice zase nepřišel, ale třeba se dočkáme té nové éry, kdy se prý lidé k sobě začnou chovat opravdu jako lidé, přestanou žít materialisticky a začnou si vážit přírodního bohatství místo toho, aby jej vykořisťovali. Nejsem si jistá, jestli se toho ještě naše generace dožije, ale bylo by to pěkné. 
Krásné sváteční dny!

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Sheldon zpívá koledu o sv.Václavovi rebarbora 24. 12. 2012 - 13:42
RE: Sheldon zpívá koledu o sv.Václavovi boudicca 24. 12. 2012 - 14:42
RE: Sheldon zpívá koledu o sv.Václavovi cukrenka®svetu.cz 24. 12. 2012 - 15:59