15.12.12

15. prosinec 2012 | 22.48 |

snehulaciJak už jste si asi povšimli-nestíhám. Ne, že bych se nějak přehnaně učila (ale dnes už jsem si nad tím sedla-úspěch :-D), ale začínám si aspoň dělat výpisky ze skript-sice se asi upíšu, ale člověku přitom aspoň něco utkví v hlavě a navíc se mi vždycky učilo líp z mých vlastní rukou napsaných poznámek než z elektronických dokumentů. Naštěstí máme toto zkouškové jen zápočty a někteří učitelé říkali, že to nebudou hrotit a zapíšou nám je rovnou, že se pak máme víc připravit na zkoušku a navíc mi konečně uznali předměty (včetně matiky, jooooooo!!!! Viteznik) akorát nevím, proč to muselo trvat tak dlouho, až do začátku prosince jsem musela chodit na všechny předměty, protože jsem nevěděla, jak to bude-teď mám jeden, nanejvýš dva denně, což by bylo super už od začátku. Každopádně lituju spolužáky, kterým neuznali nic, to bych teda nedala, musíme totiž udělat za rok všechny předměty, co studenti na 3letém měli za 3 roky...kdybych to věděla, tak tam nelezu, s cestovním ruchem tam není nic :-/ A moje plány, jak okamžitě až budu vědět téma, začnu s bakalářkou taky vzaly za své, protože za prvé tématu nerozumím (ale to žádnému, co tam nabízeli), za druhé jsem byla 2 týdny nemocná, takže jsem se ani nesešla s vedoucím, zatímco ostatní už to mají odsouhlasené v systému a za třetí, když jsem za ním konečně chtěla zajít tento týden na konzultaci, tak mi v mailu napsal špatné hodiny, takže jsem tam šla zbytečně a on už byl pryč.
Taky teď nemám moc čas na blog (ale o víkendu zkusím nějaké články přednastavit, jinak pak o Vánocích to snad bude ohledně školy volnější), protože píšu články pro 3 internetové magazíny + sem tam nějaké další zakázky. Ale PR články na blog sem budu dávat jen, když si je někdo objedná přes PostGenius (což bylo od února jen 10, to podle mě není tolik na to, aby mi to někdo vyčítal) a další klidně pro někoho napíšu, ale už je nebudu dávat na blog, snad je takový kompromis ok.
Takže mě konečně těší stav mého účtu, jen vůbec nevím, jaké kupovat dárky :-( Naši vždycky řeknou, že nic nechcou, to se pak blbě vybírá. V týdnu jsem se šla podívat na ostravské vánoční trhy, ale na to, že je to 3. největší město v ČR, tak bída :-/ Koupila jsem akorát sobě krásné kočičí náušničky s přívěskem, ehm :-D A měli tam aspoň živý Betlém-dvě lamy, dva oslíky a ovečku, nebýt taková kosa, tak si je hladím hodiny :-D
Koupi notebooku zatím odkládám, protože naši mi půjčili svůj a můj starý jim bude stačit, když chodí na net na půl hodinky večer. Sice to taky není žádný drobek (3 a půl roku starý Acer Emachines E510), ale jede ok (ťuk ťuk) a konečně si můžu na kolejích pouštět videa a hudbu, stařík to už nedával. Což je fajn, jinak by mi tam asi hráblo, když jsem tam pořád sama. Co odešly ostatní z naší kolejní party tak jsme měly akorát jeden večírek na chodbě a jednou jsme byly venku, jinak spolubydlící pořád chodí ven akorát se svými spolužáky (a když mi neřeknou, tak já se vnucovat nebudu) a asi půjdu příští semestr úplně do vlastního pokoje na jiný patro (to naše nejvyšší je beztak na rozpadnutí a nic tam nefunguje).


Takže z ušetřených peněz si koupím mj. In-kartu, ještě bych to měla stihnout za tu slevu do 26 let, od ledna totiž nebudu moct jezdit na studentskou. Taky je super využít to na výlety, nejen na cesty do a ze školy, ale není s kým a nevím kam, tak asi nic.
Jinak na blogu jsem musela přistoupit k malé změně, moc mě to netěší, ale už mi došla trpělivost-nevím, co někteří pořád nechápou na několika vykřičníky zvýrazněné větě hned vpravo nahoře, že anonymní, vulgární a nesmyslné komentáře nezveřejňuju. Nebo čtou kolenem. I v internetové diskuzi je elementární slušnost se podepsat alespoň přezdívkou (samozřejmě nevyžaduju vaše celé jméno a rodné číslo) a ne, přezdívka pro mě není několik teček, citoslovce nebo "jsi kráva" (i tak někteří vyplňují kolonku s přezdívkou :-DDD). To platí i pro ty, co se podepíšou, ale píšou nesmysly, jako nedávno nějaká schizofrenní osoba s třineckou IP, která to zkoušela už pod třemi přezdívkami-až budeš mít na srdci něco srozumitelného, co pochopí i můj starý unavený mozek, tak ti tvůj "komentík" klidně zveřejním, ale zatím máš blokaci, už mě to nebavilo, vůbec jsem řeči tvého kmene nerozuměla.
Ostatním díky za pochopení a všem pěkný zbytek víkendu!

Zdroj obrázku: FB stránka Zelená síť (doufám, že se žádný Ostravák neurazí, já tam přes týden bydlím už 6.rokem a mám to tam ráda, ale tohle pobavilo :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: 15.12.12 ryegrass* 16. 12. 2012 - 21:15