Seznam knih za rok 2011 II.část

23. prosinec 2012 | 23.11 |

perfectdayZahraniční-II. část

Hills, Ben: Princezna Masako 

Fascinující životopis manželky budoucího japonského císaře, která se kvůli němu vzdala úspěšně se rozvíjející kariéry vzdělané diplomatky a stala se vězněm ve zlaté kleci-císařském paláci, kde dodnes v mnoha ohledech platí tvrdá středověká pravidla.

Hodgkinson, Tom: Jak být líný

Vtipná, buřičská knížka-příručka pro všechny lenochy, kteří chtějí žít, pracovat a trávit čas podle svého a ne pro vykořisťovatelské korporace ;-) 

King, Stephen: Svědectví

Jeden z mnoha výborných románů mistra hororu. Tento postapokalyptický příběh vypráví o lidech, kteří přežili vysoce nakažlivou superchřipku, která unikla z vojenské laboratoře a ve zpustlém světě se rozdělí na skupiny dobrých a temných.

Lama Ole Nydahl: Moje cesta k lamům a Buddha a láska

Dvě zajímavé duchovní knihy prvního evropského lamy (duchovního učitele), který rozšířil dnes velmi populární učení a flozofii tzv. buddhismu Diamantové cesty.

Llosa, Mario Vargas: Ráj je až za rohem

Skvělá, románovou formou vyprávěná biografie dvou zajímavých osobností 19. stol.-významné feministiky Flory Tristán a jejího vnuka, slavného malíře Paula Gauguina. 

MacDonald, Betty: Co život dal a vzal

Jedna z nejoblíbenějších knih českých čtenářů-sebrané paměti americké spisovatelky (mj. stejně populární kniha Vejce a já nebo dětské příběhy o paní Láryfáry) plné laskavého humoru.

Mieszkowska, Anna: Děti Ireny Sendlerové

Fascinující příběh polské ženy, která za 2. světové války pomáhala židovským dětem a jejich rodinám, ačkoli sama přitom riskovala život. Podzemní organizaci Žegota se kterou spolupracovala se podařilo zachránit 2500 dětí. Dlouho však o jejích zásluhách nikdo nevěděl, nepovažovala se za hrdinku a vždy říkala, že dělala jen to, co by udělal každý. Roku 2007 byla nominována na Nobelovu cenu za mír.

Wiebeus, Hans-Otto: Sekty a lovci duší

Přehledná příručka čtenáře seznamuje s největšími náboženstvími a duchovními směry od kterých se však během let oddělila i řada sekt, které mohou být nebezpečné. V druhé části se věnuje důvodům, proč lidi sekty přitahují, jak sektáři získávají své ovečky i jak se ze sekty oprostit.


Nezařazené (knihy mimo rubriku Knihomolův koutek)

Různí autoři: Víkend v Kalkatě

Projekt britského deníku Daily Telegraph, který požádal několik oblíbených autorů o napsání povídky, která se odehrává v tomto fascinujícím indickém městě. Výtěžek z prodeje knihy jde na konto UNICEF.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Seznam knih za rok 2011 II.část mixx 27. 12. 2012 - 19:54