Hip hop - móda i životní styl

30. červenec 2013 | 20.16 |

Když na přelomu 70. a 80. let minulého století začali afroameričtí obyvatelé chudých čtvrtí New Yorku nebo Los Angeles unikat nudě a stereotypu prostřednictvím nových forem vyjádření, asi ještě nikdo netušil, že z hip hopu se stane styl, který je i za ta léta stále velmi oblíbený. Rapování do rytmu reprodukované hudby, malování graffiti a specifický tanec zvaný breakdance se rozšířily z amerických ghett do celého světa včetně ČR. Na začátku 90. let se i u nás objevili první interpreti z nichž třeba PSH, Indy & Wich a někteří další udávají směr české scény dodnes.

Ke každé subkultuře ale patří kromě hudby i móda. Rozmanitost té hip hopové láká spoustu teenagerů. Sportovní soupravy, kšiltovky nebo třeba výrazné řetězy už dávno nejsou znakem nějakých pouličních gangů, ale mnoho mladých lidí je považuje za nejpohodlnější a zároveň v nich chtějí vypadat dobře.

Ale kde se inspirovat? Široký výběr nabízí třeba Blingstar, nejlevnější hip hop shop v ČR. Z produktů si vyberou nejen mladí muži, ale i něžné pohlaví a je opavdu z čeho. Nejen základní oděvy jako soupravy, tepláky, mikiny, ale i šperky nebo tzv. Bandana šátky. Jedná se o víceúčelové šátky, které lze nosit nejen na krku, ale i na hlavě nebo je použít jako čelenku. V e-shopu je najdete v mnoha barvách a stylech, hodí se také pokud se aktivně zabýváte street dance a podobnými aktivitami.

Další výhody nákupu u Blingstar jsou dárečky nebo bonusové zboží zdarma při objednávce nad určitou cenu.

Zpestřete si léto novým kouskem, protože jak se říká – hip hop don't stop :-)

Zpět na hlavní stranu blogu