FIALKOVÝ PARFÉM (Perfume de violetas,nadie te oye)

25. květen 2008 | 16.05 |

Mexický film, 2001. Hrají: Ximena Ayala (Yessica), Nancy Gutiérrez (Miriam), Arcelia Ramírez (Miriamina matka), María Rojo (Yessičina matka) a další. Režie: Marisa Sistach.

Drsný a tragický film natočený podle skutečné události se odehrává v současném Mexiku, kde dodnes existují obrovské rozdíly mezi bohatými a chudými. Chudí lidé často žijí ve špinavých slumech-chatrčích na předměstí hlavního velikého města Ciudad de México. Z tohoto neutěšeného a ubohého prostředí pochází i nezvladatelná Yessica, která nastupuje na novou školu, ptž z bývalé ji vyhodili za divoké a hrubé chování. Spolužáci si ji neoblíbí, pouze tichá Miriam, která je její pravý opak-hodná, klidná a bydlí s maminkou v hezkém bytě. Yessica začne novou kamarádku často navštěvovat ptž ta má doma vše o čem ona může jen snít a využívá její pohostinnosti. To se nelíbí Miriamině mamince a po několika průšvizích do kterých Yessica Miriam zatáhla jí zakáže se s ní bavit. Yessica se ale na kamarádku obrátí když ji už po několikáté její starší bratr prodá na sex svému ohyzdnému parťákovi aby si něco vydělal. Dívky jsou do města, kde Yessica ukradne fialkový parfém, ale z krádeže je obviněna Miriam. Rozhodne se, že Yessice už nebude ustupovat a na osamělých školních záchodcích po ní parfém žádá zpět. Rozčilená Yessica ji zavraždí...
Příběh podkresluje divoká punková hudba (v podání známých mexických kapel Intestino Grueso, Las Ultrasónicas a Von Magnet), která je také silnou stránkou filmu. Ten byl nominován na Křišťálový glóbus a získal několik cen na filmových festivalech.

02.jpg

cine_nadieteoye470.jpg

pdv.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: FIALKOVÝ PARFÉM (Perfume de violetas,nadie te oye) barborka 10. 07. 2013 - 11:07