2012-Mayská proroctví a kruhy v obilí

21. červen 2011 | 22.53 |

Italský dokument, 2008. 

Ještě jednou k roku 2012. Tento dokument se zaměřuje na vysvětlení (nebo aspoň poodhalení) toho, co vlastně znamená ten mayský kalendář a datum 21.12.2012 o kterém se teď tak mluví. Podle některých jde o konec jejich kalendáře (mimochodem, Mayové používali kalendáře dva a měli to fakt promyšlené) a tím pádem nastane i konec světa, ale to je podlě mě příliš jednoduchá a snad i pesimistická domněnka. Více lidí se spíš domnívá, že po tomto datu přijde přelom v životě a myšlení lidstva (podle Mayů nebo podle toho, co jsme zatím vydedukovali to nejprve bude bolestivý proces, ale později se lidé dostanou na novou-lepší úroveň), ale asi to nebude za jeden den, že, ale spíš dlouhodobý cyklus. Více o tom, co si myslím já ve včerejším článku.
A co ty kruhy v obilí? Tvůrci dokumentu se domnívají, že se jedná o vzkazy nějaké vyšší civilizace, která nám skrz mayskou symboliku chce naznačit, co nás čeká a na co si dát pozor. Kruhy v obilí fascinují svět už dlouho, nikdy se ale ještě nezjistilo, jestli jde o žertík nebo o opravdu zásah, resp.vzkaz mimozemských civilizací. Některé z kruhů mohou být pochopitelně dílem lidí, to nepopírám, ale některé jsou tak propracované a zdařilé, že by na nich musela pracovat celá spousta jedinců a určitě by to nestihli za noc-a farmáři by si toho snad asi všimli, kdyby jim někdo v noci šlapal po polích, ne? 
Každopádně, ať si o tom myslíte/myslíme cokoli, jsem si jistá, že Mayové (a mnoho dalších starověkých civilizací) měli znalosti na neobyčejně vysoké úrovni...staří Egypťané prý dokonce dokázali operovat mozkové nádory. Často přemýšlím, proč tyhle civilizace s fascinujícími znalostmi (kdoví, jestli nás i nepřevyšovaly) zmizely a nahradil je temný středověk...i v něm sice vznikla spousta objevů a důležitých znalostí, ale na starověk neměli...možná tím, že velkou část světa ovládla dogmatická církev, která měla ze znalostí nespojených s vírou v Boha strach, že by se lidé od ní pak odklonili? Asi ano. 
A ať se někdo klidně směje, ale co když tihle dávní lidé nezmizeli úplně, ale žijí někde jinde a teď nás chtějí kontaktovat? Nebo prostě někde žije někdo, kdo nás chce kontaktovat? Do vesmíru přece vysíláme spoustu věcí, televizní, mobilní a rádiové signály, všechno možné. Podle vědců prý informace z naší planety nejsou schopny dorazit tak daleko, aby je někdo někde dešifroval, ale třeba tam někde mají mnohem lepší techniku než my takže vidí a slyší a mají o naší Zemi a o nás dostatek informací. Nic se přece nedá vyloučit a právě to se mi líbí...byl by to smutný svět, kdybychom nemohli věřit věcem, které ještě nikdo oficiálně nedokázal (ani nevyvrátil), jen proto, že nám někdo tluče do hlavy, že TOHLE PŘECE NEMŮŽE EXISTOVAT. A když zajdu ještě dál (jj, konspirační teorie Mr. Green), co když mají vlády některých států zájem na tom, aby nám všechno nadpozemské vyvrátili? Žijeme v době nabité informacemi, o každé zprávě se dozvíme okamžitě, ale to může často vést ke zkreslení, to za prvé, a za druhé-myslím, že bychom byli hodně v šoku, kdybychom se dozvěděli, co všechno vlády velkých zemí tají.
Ale to už jsem odbočila, nikomu neberu jeho názor takže ať se nad tímto dokumentem klidně zasměje a prohlásí, že je to úplná kravina, ale stejně je zajímavý :-) Já sama bych dřív byla skeptičtější, ale vzhledem k tomu, že žiju v Absurdistánu tak si říkám, že fakt nic není nemožné :-/

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 2012-Mayská proroctví a kruhy v obilí slanka 21. 06. 2011 - 23:19
RE(2x): 2012-Mayská proroctví a kruhy v obilí slanka 21. 06. 2011 - 23:20
RE: 2012-Mayská proroctví a kruhy v obilí inenaso 22. 06. 2011 - 07:47