Stávka

11. červen 2011 | 20.28 |

Téma číslo jedna posledních dní. Půlka lidí nadává na vyděračské odboráře, co si to jako dovolují a ať radši drží hubu a makají a neberou si za rukojmí "slušné" lidi, půlka jim fandí, protože už jsou na vládu taky solidně nasraní a bylo jen otázkou času, kdy se někdo ozve. Jo, chápu, že je to trochu nefér, když se potřebujete dostat do práce nebo do školy (já taky v pondělí potřebuju někam jet vlakem) a když chtějí ještě k tomu blokovat silnice, ale samozřejmě patřím k té druhé půlce, která souhlasí s tím, že někdo se proti téhle vládě, která pod kouzelným slůvkem "reformy" krade a obírá obyčejné lidi víc než jakákoli vláda předtím (aniž by začali u sebe!!!), konečně ozval. Beztak jim to soud zakázal (zajímavé, že když se chce tak to jde rozhodovat rychle...), takže všichni slušní lidé, které si zlí odboráři chtěj brát jako rukojmí se nemají čeho bát, i když těžko říct, jak to nakonec bude. A proč stávku podporuju? Protože je protestem proti nejzrůdnějšímu návrhu naší úžasné a vstřícné vlády-chodit do důchodu až v 70 ne-li později. O tom už jsem psala více zde marieke.pise.cz/137521-a-oberou-nas-az-do-posledni-mrte.html takže se nebudu opakovat.
Sice se objevují názory, že ti řidiči přece sedí celý život na prdeli za volantem tak proč by nemohli do důchodu v 70, ale myslím, že v tomhle věku se rozdíly mezi povoláními stírají-dělat doktora/horníka/řidiče (který potřebuje být ve střehu a mít rychlé rekace)/top manažera si prostě nedokážu představit, že v takovém věku dělají svou práci na 100%. Ale samozřejmě je to individuání a nic proti starým lidem! Ne každý je pochopitelně po překročení určitého věku senilní, ale podle mě je prostě realita, že ve stáří se už nějaké schopnosti zmenšují a mnoho povolání se dělat nedá. A vzhledem k tomu, že spousta lidí má problémy najít si práci i po čtyřicítce natož po šedesátce.. :-/ Ale jak říkám o tom už jsem psala.
Co mě ale překvapilo je oblíbený argument "však je nikdo nenutil zrovna tohle dělat". To sice ne, ale nejsme všichni nadlidi s deseti tituly a někdo musí dělat popeláře/uklízečku/hrobníka/pekaře apod. Kdybychom byli všichni vzdělanci s inženýrským titulem tak sice dokážeme navrhnout skvělé auto, ale kdo do něj ve fabrice udělá součástky? A co třeba zdravotní sestry? Vláda na poslední chvíli přidala doktorům, aby neutekli, ale na sestry nezbylo. Přitom aby do sebe všechno zapadalo a všechno fungovalo tak je v nemocnici třeba nejen doktor, ale i sestra, která udělá spoustu ostatní (většinou nevděčné) práce. Jasně, nikdo ji nenutil to dělat, ok, tak uvidíme, jak to bude fungovat až se všichni na všechno vyserou :-) Btw, kdybych řekla, že osamělá svobodná matka, která je ve finanční tísni si za svou situaci může sama, protože ji nikdo nenutil si pořizovat dítě, popř.si pořizovat dítě s debilem tak to zní poněkud scestně, ne? ;-)
Na druhou stranu každá země má vládu jakou si zaslouží a vláda je naším odrazem. Když vidím, jak jsou někteří lidi povýšení vůči těm bez kterých by si nemohli ani koupit rohlík nebo koupit oblečení tak se nedivím, že naši politici taky myslí jen na sebe a nám, "lůze" se směje do obličeje. A když se někdo proti tomu konečně postaví tak se je snaží totálně rozložit a zavolá si na pomoc soud, aby jim to zakázal, takový odpor lidu se musí okamžitě potlačit a už v zárodcích! Tak co chcete? Proč to jsou ti samí lidi, co se vztekají, že Češi jenom nadávají u piva a když někdo přejde od piva k činu tak se vztekají zase? Asi proto, že některým vrstvám vyhovuje, když ostatní budou držet hubu a krok. 
A za nasraným článkem nasranou tečku: 
soundcloud.com/lolek/odjebat-sa-ztadeto-uplne-odtialto-strasne-rychlo-sa-odjebat

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Stávka slanka 11. 06. 2011 - 20:58
RE: Stávka marieke 11. 06. 2011 - 21:07
RE(2x): Stávka slanka 11. 06. 2011 - 22:11
RE: Stávka inenaso 11. 06. 2011 - 21:40
RE: Stávka vanity* 11. 06. 2011 - 23:25
RE: Stávka vanity* 11. 06. 2011 - 23:28
RE: Stávka tenisak* 12. 06. 2011 - 08:40
RE: Stávka libor 12. 06. 2011 - 15:18