11.září 2001-Jak to bylo doopravdy?

20. duben 2008 | 11.55 |

Včera jsem se dívala na zajímavý dokument o nesrovnalostech z útoků 11.9. Názor ať si udělá každý sám, každopádně je dobré vidět věc i z druhé (neoficiální) strany. Myslím, že je důležité, aby pravda jednou vyšla na povrch, ptž tato tragédie je pro naši generaci významná i tím, že my sami si ji pamatujeme a viděli jsme ji dosloa v přímém přenosu. Osobně žádný názor, kterým bych si byla jistá, nemám. Na jednu stranu se mi nechce věřit, že by si americká vláda WTC odpálila sama a zničila tím srdce Manhattanu a zabila 3000 nevinných lidí jen aby mohla vést válku s Irákem a Afghánistánem. To mi prostě přijde šílené a opravdu se mi tomu nechce věřit a doufám, že nikdy ani nebudu muset tomu uvěřit. Na druhou stranu, těch nesrovnalostí, podivností a záhad je opravdu hodně a stojí za zamyšlení.
Oficiální verze říká toto: 19 islámských teroristů spojení s organizací Al-Kajda uneslo 4 dopravní Boeingy. 2 narazily do makodrapů ve World Trade Centru (WTC), tzv.dvojčat, další do budovy Pentagonu a čtvrté letadlo, Let 93, mělo zničit Bílý dům, ale pasažéři se únoscům vzepřeli, letadlo se vychýlilo ze směru a zřítilo se na poli v Pensylvánii.
O neoficiální verzi (anebo také tzv.konspirační teorii) hovoří již zmíněný dokument. Tady je několik bodů, kterými se zabývá:
►Někteří vysocí politici tvrdí, že neměli žádné informace, že by se něco plánovalo. Jiní zas, že ano. Pár měsíců před útokem pojistil pronajímatel dvojčat Larry Silverstein mrakodrapy na 3,5 mld.dolarů. To mohla být samozřejmě náhoda. Ale už jinak zní, že pár dní před 11/9 se uzavíraly na newyrské burze opce na pád akcií Boeingů a American Airlines (něco jako sázky). To se opravdu stalo, ale o výhru se nikdo nepřihlásil. Navíc Condoleeza Rice telefonovala nějakému vysoce postavenému vládnímu úředníkovi ať ráno 11/9 zruší let. A další významní lidé byli varováni taky. To neznamená, že to sama vláda plánovala, ale je dost možné, že o tom nebezpečí už věděli.
►U Pentagonu se našlo jen pár trosek, přitom Boeingy jsou velká letadla. Navíc tyto trosky neodpovídaly tomu, že by pocházely z Boeingů. Navíc "otisk" po nárazu, který zůstal v budově připomíná spíš raketovou střelu než letadlo. A Pentagon je přeci jedna z nejhlídanějších budov na světě a hlídají si i svůj vzdušný prostor. Toho dne ale někdo odvolal skoro všechny stíhačky, které vzdušný prostor nad Pentagonem hlídají. Jediné pásky, které zachytily co se doopravdy k P. řítilo, zabavila FBI a nikdy je nezveřejnila.
►Kolaps (zhroucení) dvojčat vypadal jako by uvnitř, včetně samotných základů, byly bomby nebo miny. Stejně tak menší budova poblíž, zvaná WTC 7 spadla takovým způsobem, že to připomínalo řízenou demolici (ve WTC 7 byly různé tajné dokumenty).

V dokumentu vidíme záběry různých mrakodrapů, v Americe i ve světě, které někdy postihl velký požár. Mnohé hořely mnohem dýl než dvojčata. Žádné se nezhroutily. Pár dní před útokem byli z dvojčat odvoláni psi na hledání bomb a ráno 11/9 někdo přepnul požární alarm do testovacího režimu, takže se nemohl ukázat na obrazovce v hlavní kontrolní místnosti.
►Podivné telefonáty z palub unesených letadel, které se teoreticky nemohly ani odehrát, ptž letadla byla moc vysoko. Byl zveřejněn jen jeden (ten v dokumentu uslyšíte). Další, z Letu 93 si mohli poslechnout jen příbuzní obětí a předtím museli podepsat, že nikdy nepromluví o tom, co slyšeli.
►Na poli v Pensylvánii kam se zřítil Let 93 stejně jako u Pentagonu nebyly nalezeny odpovídající trosky ani oběti. Jenže...toho dne dopoledne přistály na nějakém letišti (teď nevím kde, ale je to v dokumentu) 2 letadla-let Delta 1989 a Let 93. Podle svědectví pasažérů z Delty, byli lidé z Letu 93 odvedeni tajemnými muži, kteří vypadali jak tajní agenti. Od té doby je už nikdo neviděl.
►A ještě jednou k troskám...všechny trosky z toho dne-z Pentagonu, dvojčat, Pensylvánie, byly odvezeny na neznámá místa dřív než je mohli prozkoumat experti. U dvojčat zařizoval urychlený odvoz samotný Rudy Giuliani, tehdejší starosta.
►A nakonec důvody, proč by útoky naplánovala samotná americká vláda. Možnost zaútočit na islámské země kvůli ropě? Mít odůvodnění pro zbrojení? Psychologický nátlak na občany?

No, mrkněte se sami, trvá to hodinu a 20 minut, ale dívá se na to jedním dechem a je tam mnohem víc zajímavostí než které jsem tu uvedla. Jsem zvědavá na vaše názory.
http://video.google.com/videoplay?docid=2856557841553891683&hl=en

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 11.září 2001-Jak to bylo doopravdy? contritus 20. 04. 2008 - 13:39
RE: 11.září 2001-Jak to bylo doopravdy? andiesek®blbne.cz 20. 04. 2008 - 19:27
RE: 11.září 2001-Jak to bylo doopravdy? che 21. 04. 2008 - 01:19