Autorský klub-mám to zkusit?

26. leden 2011 | 10.00 |

Nedávno jsem se zmiňovala o stránce libere.blog.cz/, jenž sdružuje blogující snílky. Pravidla pro přijetí jsou jednoduchá-nemít na blogu skládku zkopírovaných článků a tzv."kusowek" bez zdroje, nepsat wypatlátorem a aspoň nějakou vlastní tvorbu-např.povídky, kresby, fotky, básničky nebo prostě umět napsat vlastní názor. Uvažuju o přihlášení se, ale pořád mám trochu strach, že nemám natolik dobrý blog Embarassed Každopádně AK snílků je inspirující, líbí se mi ty soutěže, poznala jsem díky němu spoustu hezkých stránek a třeba by mě to "donutilo" konečně zas víc psát povídky a kreslit. Navíc uchazeč nemusí blogovat jen na blog.cz.
Takže jsem si sama dala dohromady pro a proti.

Důvody pro:
►vlastní povídky (sice je většina staršího data, ale jsou tu a až inspirace, chuť a čas dá tak by snad mohly přibýt)
►vlastní názory (to je asi pochopitelné, ale existují i bloggeři, kteří mají problém i s tímhle), deníček
►vlastní recenze a shrnutí dějů knih a filmů-nevím, proč bych to měla kopírovat z cizího čtenářského deníku nebo čsfd, když se o svůj názor můžu podělit sama (u knih občas uvádím stručné životopisy autorů, které jsou buď z wiki nebo předsádky dané knihy)
►v poslední době se snažím články doplňovat vlastními fotkami (popř.přítelovými nebo mamčinými, ale těm to určitě nevadí ;-)
►pokud mě zaujme nebo chci čerpat z anglicky psaného článku, sama si ho přeložím
►troufám si říct, že mám vcelku kultivovaný projev-jasně, bez sprostých slovíček to občas nejde a chybka určitě taky ujede, ale wypatlátorem fakt nepíšu, do očí řvoucí hrubky taky nedělám a tomu hodně pomáhá, že jsem knihomol a sama taky občas něco sesmolím ;-)
 

Důvody proti:
►ještě donedávna jsem ilustrační obrázky uváděla bez zdroje (většinou jsou z googlu nebo Deviantartu)-teď už ale zdroj uvádím a pokud to vím tak i autora
►zajímá mě spousta věcí, ale ne o všech mám takové znalosti, abych o nich napsala 5 stránek z vlastní hlavy-v tom případě si vyhledám články nebo knihy, které se tímto zabývají, nejdůležitější informace shrnu a pod článkem je hodím jako zdroj nebo "více"
►v rubrice Song pro tento den a Videoklipy je sice zdroj jasný :-D ale někomu může vadit, že dám místo článku písničku-na druhou stranu někdy písnička vyjádří vaše pocity víc než 5stránkový výlev a taky se chci s vámi podělit o hudbu, která se mi líbí
►v rubrice Fantasy je pár článků, kde jsou hlavně obrázky, ale ty jsou od mých oblíbených autorů, tudíž autorství je jasné a k tomu přidám i stručný životopis a prostě to pro mě má stejný smysl jako ty písničky

A na závěr, to nejdůležitější. Jsem snílek? Často píšu o zcela nesnílkovských tématech jako politika :-D ale přitom aspoň člověk může snít o tom, že žije v ideálním světě. Jak už jsem psala-prostě mě zajímá všechno možné. A sním ráda-u zajímavých knih, krásných obrázků, když se dívám z okna, když jdu na procházku...nevznáším se přímo v oblacích, jsem také zemitý a realistický Kozoroh, ale snít je moc prima.
Takže-co myslíte?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Autorský klub-mám to zkusit? toruviel 26. 01. 2011 - 18:09
RE: Autorský klub-mám to zkusit? vanity* 26. 01. 2011 - 21:54
RE: Autorský klub-mám to zkusit? veruce 26. 01. 2011 - 22:04
RE: Autorský klub-mám to zkusit? amy 29. 01. 2011 - 10:08
RE: Autorský klub-mám to zkusit? kittanya 21. 02. 2011 - 17:05
RE(2x): Autorský klub-mám to zkusit? marieke 22. 02. 2011 - 20:03
RE: Autorský klub-mám to zkusit? ladypopi 01. 12. 2011 - 19:46
RE(2x): Autorský klub-mám to zkusit? marieke 02. 12. 2011 - 09:08