Dotazník od Venom

2. leden 2011 | 20.58 |

Nalezeno u Lúmenn a Veruce, původně od Venom  my-pathetic-romance.blog.cz/1012/retezak-a-spamuj-to-dal-mucq (její nadpis je samozřejmě ironický ;-).

1. Co má znamenat tvá přezdívka?
Jako malá jsem s babičkou jezdívala na oblastní výstavy koní do vedlejšího města a u vstupu jsme vždycky dostaly katalog s údaji o předváděných koní. Jednou tam byl nějaký z Holandska a majitelka se jmenovala Marieke Van Buiten a mně to jméno nějak utkvělo v paměti, znělo mi tak vznešeně :-) Navíc MAR jsou první 3 písmena mého jména. Pak ještě používám přezdívku podle názvu mojí oblíbené skupiny a tou mi na netu taky říká hodně lidí.

2. Vzpomeneš si, co tě přivedlo k blogování?
Myslím, že odpovím klasicky-prostě chuť se podělit o své myšlenky, názory, oblíbené knihy, filmy a hudbu a tak různě, co mě zaujme. Co se týče mé blogovací historie, první blog jsem měla na sblog.cz, ale tam jsem si moc (vlastně vůbec) nerozuměla s uživatelským rozhraním, dalo mi práci dát tam asi 2 články. Pak jsem byla nějaký čas na blog.cz a ačkoli tam mám spoustu oblíbených blogů, mně to tam nesedlo-většinu komentářů tvořily reklamy typu "hlásni plo mě do SONB, plsky" nebo nesmyslné vulgarity. Nakonec jsem zakotvila na pise.cz, jsem tu už 3 roky a necelé 2 měsíce a naprostá spokojenost-skvělá komunita, minimum spamerů, nepamatuju si žádný větší výpadek a vybudovala jsem si stálou návštěvnost (musím se pochlubit, že už dlouhodobě je můj blog mezi 20 nejčtenějšími na tomto serveru-není to samozřejmě to nejdůležitější, ale potěší to :-).

3. Jaké jsou tvé oblíbené knihy?
Čtu pořád a všechno, co mi přijde pod ruku. Snad kromě harlekýnek (i když pár knížek od Danielle Steele jsem taky přečetla a v pubertě jsem i já hltala Lanczovou ;-) popř.naučných knih o technice, lodích nebo letadlech (nic proti nim, samozřejmě :-D). Vlastní kartičku do knihovny jsem měla i když jsem ještě neuměla číst, naštěstí celá moje nejbližší rodina jsou knihomolové.
A co mám nejradši? Mezi mé oblíbené žánry patří horory a thrillery (Stephen King, Dean Koontz, Jeffery Deaver), detektivky (Ed McBain, Ruth Rendell, Sue Grafton, Robin Cook), duchovní literatura (A.Č.Bhaktivédanta Svámí Prabhupáda, Doreen Virtue, Linda Goodman), psychologické romány (Joyce Carol Oates, Remarque, J.M.Simmel, Daphne du Maurier, Chuck Palahniuk), historické romány (Barbara Erskine, Barbara Wood, Jarmila Loukotková), humor (Terry Pratchett, Erma Bombeck, Betty MacDonald, Nick Hornby), poezie (J.H.Krchovský, Fr.Gellner, Fr.Šrámek, Emily Dickinson), cokoli o 2.světové válce a holocaustu, občas něco o politice zejména totalitních ideologiích, fantasy...Z dětských knížek se nejčastěji vracím k Enid Blyton a Astrid Lindgren a mojí nejoblíbenější zahraniční knížkou je My děti ze stanice ZOO a českou Slunečná farma (

pise.cz/31950-hana-klenkova-slunecna-farma.html">marieke.pise.cz/31950-hana-klenkova-slunecna-farma.html).  

4. Událost, která definitivně změnila tvůj pohled na svět?
Nic tak zásadního se mi asi ještě neudálo. Tou zatím největší (a bohužel taky nejvíce negativní) byl vyhazov z univerzity na konci 2.ročníku, což mě dodnes žere. Musela jsem začít úplně znovu a jinde, na škole, která mi tolik neříká a navíc by ji udělal asi každý (doufám teda, že i já :-D) a svým způsobem mě to "blokuje", chtěla bych už pomalu bydlet s přítelem a plánovat rodinu, ale musím ještě počkat, až budu alespoň DiS. (I když podle jistého pana Gregara, který mi tu nedávno psal roztomilý komentář jakožto kuřačka na žádný titul nemám, protože jsem hloupá :-DDD). Jinak spíš takové drobné věci mi určují cestu, ať už to bylo seznámení s duchovnem, ezoterikou nebo i politikou skrz inspirativní lidi a díla. Rozhodně žiju mnohem "bohatější" život než dřív.

5. Oblíbená barva. Popř.uveď, co na ní vidíš.
Mám ráda žlutou, protože mi připomíná teplo a slunce a já nenávidím zimu! Ale může to být jemnější odstín, křiklavé barvy nemám obecně ráda. Pak mám taky ráda černou, protože je prostě "šik" a design mého blogu je tedy kombinací obou.

6. Jaké je tvé astrologické znamení a jak moc se ztotožňuješ s jeho vlastnostmi? Můžeš i říct, které vlastnosti na tebe vůbec nesedí, i když by ti měly být dány do vínku. 
Jsem Kozoroh s ascendentem v Panně a ačkoli se o astrologii zajímám a mnoho věcí v ní opravdu sedí, tak moje znamení (sluneční, které ovlivňuje povahu i ascendent, který ovlivňuje osobnost celkově) na mě nesedí skoro vůbec. Kozorozi i Panny jsou pořádkumilovní, puntičkáři, ambiciózní, Kozorozi navíc milují kariéru a peníze, hodně šetří. Já jsem neambiciózní bordelář a šetřit neumím :-D Z Kozoroha na mě ale sedí odtažitost a rezervovanost před cizími lidmi a realistické smýšlení.

7. Filmy, ke kterým se vracíš.
Nejraději se vracím ke starým dobrým čs.komediím, tedy Svěrák+Smoljak, filmy od Menzela, s Hrušínským apod. Z porevoluční éry jsou moje srdcovky, které můžu kdykoli Pelíšky, Knoflíkáři, Samotáři a Šeptej. Ze zahraničních nepohrdnu a ráda si připomenu filmy od Tima Burtona a Woodyho Allena. Nesmrtelnou klasikou jsou pro mě Sklepáci a Monty Pythoni.
A které konkrétní filmy jsem viděla nejvíckrát? Určitě vede Nekonečný příběh I a na paty mu šlape Titanic, muhehe. Další dva filmy, které si mohu pustit kdykoli jsou Velmi nebezpečné známosti a Vesnice. 

8. Co si myslíš o nadpřirozených silách, magii a věštění budoucnosti? Máš s tím nějaké zkušenosti?
Záleží na tom, kdo a jak se tím zabývá. Ale jinak na nadpřirozené věci a magii věřím a v poslední době se víceméně aktivně zajímám o astrologii. Časem bych chtěla získávat podrobné znalosti o dalších věcech jako léčení s kameny a barvami, reiki, přírodní magie, kontakt s elementály...V okolí mám skvělého človíčka-kamarádku, která se podobnými věcmi zabývá a je pro mě velkou inspirací, ráda si s ní o tom povídám.

9. Existuje lahůdka, pro kterou klidně zabiješ?
To ani ne, ale pár věcí bych se ujedla. Za největší lahůdky považuju hlavně různý sladkosti-krowky, čokoládu Geishu, ledové čokoládky, mandle v čokoládě atp. Ze slanýho chipsy všeho druhu.

10. Tvůj názor na Lady Gaga?
Má chytlavé písničky a i já, ač jinak poslouchám úplně jinou hudbu, si je sem tam pobrukuju, ale to je tak všechno. Vzhledově ani stylem oblékání se mi absolutně nelíbí a je mi nesympatická.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dotazník od Venom ugisha 17. 01. 2011 - 20:57