Rock/metalový řetězák

21. srpen 2011 | 23.47 |

Tak ještě jeden hudební dotazníček, nalezeno u Veruce-blog.veruce.cz/muj-kout/dotazniky/rockmetalovy-retezak/ Narozdíl od ní jsem ale spíš přes punkrock než metal, takže možná si ho trochu přizpůsobím :-)

1.Máte raději rock nebo metal?: Poslouchám všechny možné žánry rocku, nejraději teda punkrock, ale zrovna třeba díky Veruce jsem objevla i spoustu zajímavých metalových kapel. Přes bývalého spolužáka jsem přičichla i k totálním drsňákům jako Belphegor nebo Gorgoroth, které si občas ráda poslechnu, ale raději mám klidnější melodie (folk, symphony, doom) nebo ženské hlasy.

2.Nejoblíbenější skupiny: Co se týče metalu tak třeba Exilia, Beseech, Eths, SSOGE,  Eluveitie, Korpiklaani, Nightwish, Tool,  Forever Slave, Arkona, Belphegor...nevím, zda tu zařadit Evanescence a Marilyna Mansona, pravověrní metalisti by se mi asi vysmáli, ale taky si je ráda poslechnu a Sopor Aeternus, ale to je spíš dark wave. Hezké písničky mají taky Within Temptation, Tristania nebo Lacuna Coil, od nás z města mám ráda Abstract Essence.

3.Čím vás zaujaly zrovna tyhle?: Hudbou, popř.texty a atmosférou ;-)

4.Viděli jste některou z nich naživo?: Bohužel ne, ráda bych ale jednou viděla hlavně Exilii, Eluveitii a Korpiklaani. Z českých SSOGE, ale to by snad nemusel být takový problém :-)

5.Nejlepší hudebníci podle vás: Všichni mají něco do sebe...ale moji nejoblíbenější hudebníci spadají spíše do toho rocku a jsou to Brian Molko z Placeba, Kurt Cobain a Márdi z Vypsané FiXy :-P Skvělá hudebnice je taky Meri Tadic z Eluveitie, která má i vlastní houslový projekt Irij (www.myspace.com/irij/music)

6.Nejoblíbenější alba: Exilia-Unleashed, Eluveitie-Slania a Evocation 1:The Arcane Dominion, Korpiklaani-vše, Nightwish-Once, Tool-Lateralus, Belphegor-Walpurgi's Rites-Hexenwahn, Blood Magick Necromance, Evanescence-Fallen, WT-Mother Earth, Tristania-Beyond the Veil, World of Glass, Eths, MM a SSOGE-vše. Píšu teda jen ty metalové, jinak bychom tu byli dlouho :-)))

7.Co zrovna posloucháte?: Teď zrovna Tata Bojs :-D Ale nejčastěji si z výše uvedených pouštím Eluveitii.

8.Nejsympatičtější hudebník: Masha z Exilie, Meri Tadic a ostatní z Eluveitie, SSOGE

9.Nejnesympatičtější hudebník: Nevím, ty neposlouchám :-D

10.Nejlepší text: SSOGE-Osamělí (

ssoge.com/texty.php?lang=0">www.ssoge.com/texty.php) a Eluveitie-Omnos, krásná "pohádka", píseň je v galštině, ale třeba tady je překlad www.youtube.com/watch

11.Jsou pro vás důležitější melodie nebo texty?: Nejprve asi melodie, pak se zajímám i o texty.

12.Image které kapely se vám líbí nejvíc?: U každého něco :-)

13.Která kapela má nejhorší image?: Co se týče metalu tak národně-socialističtí black metalisti...asi je jasné proč ;-)

14.Které podžánry rocku a metalu jsou vám nejbližší?: Co se týče metalu viz otázka 1 a v poslední době taky pagan metal, co se týče rocku tak punkrock, grunge, HC, darkwave/gothic, starý dobrý rock'n'roll ;-), psychedelic 60s...

15.Které podžánry nemáte rádi?: NS black metal, překvapivě.

16.Byli jste někdy na festivalech MoR, BA, popř.na Wacken Open Air nebo jiném zahraničním?: Ne, ale asi bych nejela na vyloženě metalový fesťák, já radši multižánrové :-)

17.Který koncert nebo festival, který jste navštívili, byl zatím nejlepší?: Letošní Valašský Špalíček, i když vyloženě rockové ani metalové kapely tam vlastně nebyly...ale prostě ty multižánry :-) Z konkrétních kapel samozřejmě FiXa :-P

18.Setkali jste se osobně s nějakým hudebníkem?: Jo, s Márdim, když po koncertu na Vsetíně přišel tady do jednoho klubuAle byl to trapas :-DDD

19.Jak často posloucháte hudbu?: Nemám mp3 ani v mobilu takže doma u PC nebo u přítele, tam ale jede d'n'b :-D

20.Dá se říct, že jste závislí?: Kdo není, hudbu má rád asi každý...ale asi bych se neobešla spíš bez knížek než bez hudby...těžko říct.

21.Kdy jste se k této hudbě dostali?: Jako malá jsem přes rodiče prý poslouchala Tři sestry, Pražský výběr nebo Iron Maiden :-))) Později přes mamku přišla Nirvana a Pearl Jam, prošla jsem si však ale i disko obdobím, přes bývalého jsem se začala orientovat v punkrocku, hlavně v mladých českých kapelách a metal se mi dířv nelíbil, to přišlo až s přístupem k internetu a různým blogům, fórům a youtube. Teď poslouchám prakticky skoro vše a nevadí mi ani přítelův již zmiňovaný d'n'b :-)

22.Vyznáte se v historii tvrdé hudby?: Orientačně, hlavně v žánrech, které mě zajímají nejvíc. Ráda bych si konečně ale sehnala knížku Kytary a řev aneb co bylo za zdí (vývoj tvrdé hudby v tehdejší ČSSR).

23.Posloucháte i některé legendy?: Co se týče rocku všeobecně tak Nirvanu, Queen, Pink Floyd...

24.Co se vám nejvíc líbí na rocku a metalu?: Těžko popsat, prostě se to má něco do sebe, u některých (třeba pagan, folk) ta celková historická atmosféra.

25.Máte pokoj polepený plakáty?: Jo, ale přímo metalovými ne, mám tam Placebo, Nirvanu a Boba Marleyho :-)))

26.Kupujete časopisy o rocku?: Dlouho jsem s mamkou kupovala Rock&Pop, občas Report a mám i nějaká čísla Sparku, ale teď už ne, stačí internet a třeba konkrétně R&P se v poslední době, kdy jsme ho ještě kupovaly, hrozně zhoršil :-/

27.Posloucháte i jiné žánry, než rock a metal?: Viz otázka 14, dále občas d'n'b, český oldschool hiphop (ale i novější věci, hlavně od Wladimira 518), folkrock, indies, ska...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Rock/metalový řetězák veruce 22. 08. 2011 - 18:50
RE: Rock/metalový řetězák mixx 26. 08. 2011 - 18:55
RE(2x): Rock/metalový řetězák marieke 28. 08. 2011 - 15:40