Josephine Wall a její obrázky

22. leden 2011 | 22.05 |

winter_josephine_wallJ.W. se narodila roku 1947 ve Farhamu, anglickém hrabství Surrey a je populární malířkou fantasy a sochařkou. Po gymnáziu vystudovala krásná umění na univerzitě Bournemouth v Dorsetu a v téže městě také pracovala v keramické dílně Poole jako designérka a malířka. Její keramické výrobky byly ovlivněny postavami z Tolkienova Pána prstenů a mytologickými bytostmi. Její malby jsou hlavně inspirovány a ovlivněny Arthurem Rackhamem (slavný anglický ilustrátor, který žil na přelomu 19. a 20.stol. a ilustroval např.Pohádky bratří Grimmů, Gulliverovy cesty, Alenku v říši divů, Sen noci svatojánské od Shakespeara, Vánoční koledu od Dickense, povídky E.A.Poea a řadu dalších slavných knih) a dále lehce surrealismem autorů jako René Magritte a Salvador Dalí i romantismem pre-Rafaelitů (skupina anglických malířů, básníků a kritiků z poloviny v 19.stol.). 
Poprvé Wall vystavovala v 70.letech v Teheránu a Tokiu, její první samostatná výstava se konala téhož roku (1974) v jihoanglickém Swindonu. Na začátku 90.let jí byl věnován speciální pořad na Southern Television a roku 1993 podepsala smlouvy s britskými a švýcarskými firmami, které publikovaly její díla ve formě grafik, plakátů a pohlednic v celosvětové distribuci. O 3 roky později začala spolupracovat s exkluzivními agenty z Art Impressions v Kalifornii, kteří začali šířit pohlednice, kalendáře, plakáty, barevné sklo, trička, dopisní papíry, hrnečky, magnety, nástěnné malby, alba, povlečení, figurky, puzzle atd.s jejími obrázky. 
Roku 1998 bylo pět jejích původních prací vybráno na výstavu v londýnské Mall Gallery pod názvem "Art of Imagination" (Umění fantazie) a Josephine Wall se přidala ke skupině umělců pod tímto názvem. Dále se její díla objevila na výstavě Art Expo v New Yorku a v knize "The Fantasy World of Josephine Wall".
Od roku 2008 je její oficiální mezinárodní marketingovou skupinou Sunbeams Initiatives se sídlem na Floridě, která zajišťuje maloobchodní a velkoobchodní prodej všech jejích originálních maleb, grafik, her, knih, pohlednic a dalších produktů nesoucích její jméno. 
Josephine pracuje hlavně s akrylovými barvami, ale je také sochařkou pracující s přírodním kamenem a polodrahokamy.
S manželem Bobem má 3 děti a 2 nevlastní dcery a je desetinásobnou babičkou.

Zdroj životopisu: en.wikipedia.org/wiki/Josephine_Wall (překlad je můj)
Oficiální stránky: 
www.josephinewall.co.uk/
Galerie: freespace.virgin.net/josephine.wall/Gallery.html

Obrázky jsou z googlu.

Jo_Wall_capricorn

Jo_Wall_virgo

jw1

jw2

jw3

jw_doorway_stars

The Red Hat

honeysuckle

flight_of_wonders

forestfriends

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Josephine Wall a její obrázky amy 29. 01. 2011 - 23:55
RE(2x): Josephine Wall a její obrázky lidunka 07. 09. 2012 - 19:37