Dopis psaný drápkem a srdcem kočičím

24. leden 2011 | 10.00 |

Tento (krásný!) článek je docela dlouhý, proto sem vložím přímý odkaz, kde jsem ho našla. Je to dopis pro lidi, kteří se rozhodují pořídit si kočku (ale samozřejmě aplikovatelný na jakékoli zvířátko, protože s láskou a respektem bychom se měli chovat ke všem zvířátkům, když je chceme mít doma-tedy i k pejskům, papouškům, křečkům, morčatům, rybičkám, želvičkám, koním atd.atd.). Zvířátko si nepořizujeme proto, abychom si na něm léčili komplexy a měli někoho na kom si můžeme dokázat, jak jsme silní pánové tvorstva. Zvířátko nám má přinášet radost a my jemu. Nikdo jiný než vaše vlastní zvíře vás nebude milovat tak bezpodmínečně, ale nezapomeňte, že na rozdíl od (dospělých) lidí je závislé na tom, že mu dáte jídlo, budete si s ním hrát, věnovat se mu, pečovat o něj (což zahrnuje i občasné návštěvy veterináře), popř.chodit ven. Není to hračka, kterou vyhodíte, až vás přestane bavit. A odměnou za vaši péči vám bude čistá láska. Spousta lidí se mi může smát, ale já věřím, že zvířata mají duši a hlavně jsou lepší než lidi-nebo znáte zvíře, které by dokázalo zradit, lhát nebo vás úkladně zavraždit? Jasně, když v džungli potkáte nějakou hladovou šelmu tak vás asi nepřivítá vrtíc ocasem, ale když zvíře zabíjí tak je to pudově, instinktivně. Proto zapomeňte na pojem "bojová" plemena u psů. To je výmysl hysterických médii a lidí, co nenávidí psy. Když pes pokouše dítě tak mu buď (klidně i nechtěně, děti si to neuvědomují) dělalo něco nepříjemného anebo je to pes, kterého "vychovával" nezodpovědný, často sám agresivní a zakomplexovaný majitel. Pokousat vás může i jorkšír-a chce je snad někdo zakazovat?! Ale to už jsem odbočila.
Zato my lidé? Považujeme se za pány tvorstva a přitom si ze zvířat děláme otroky, vraždíme je i sebe navzájem, kašleme na přírodu (resp.zapomněli jsme, jak s ní žít v souladu) a považujeme se za nedotknutelné. Pchá ;-)
Ale dost řečí, tady slibovaný článek. (A na fotce je náš Helmut o Vánocích. No tak dobrá, někdy s ním hračičkujeme-ale ta čapka mu nevadila, byl zrovna dobře najezený a "mouchy snězte si mě", ale samozřejmě víme a respektujeme, že je to osobnost, která umí dát najevo, když se jí něco nelíbí).

www.modrykocour.cz/stranka.php (A znovu dodávám-takový dopis jde od srdce každého domácího zvířátka, nejen koček!).

helmutik

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dopis psaný drápkem a srdcem kočičím ugisha 24. 01. 2011 - 10:11
RE: Dopis psaný drápkem a srdcem kočičím angel darkwood 25. 01. 2011 - 23:13