Zuřím

15. červenec 2012 | 21.44 |

lennoxPřítel asi dělá dobře, že už delší dobu vůbec nečte zprávy (místo toho ale začal číst Osud a podobné pofidérnosti, dokonce mi posílal článek od Adama Bartoše  Bojik), ale já si neumím představit, že bych nevěděla o současném dění, i když mě to většinou akorát naštve. Nedávno mě dostala reportáž o paní, které v exekuci (mimochodem, anglické slovo execution znamená popravu, resp. trest smrti, zajímavé, že?) vzali její 2 PSY! Naštěstí pak sami uznali, že přestřelili a vrátili jí je, ale až po několika týdnech, kdy byli drženi v útulku a majitelce ani neřekli kde. Vůbec se nedivím, že exekutoři jsou často obětí fyzických napadení. Jen tak mi někdo odvést Elišku nebo kočky, moje miláčky, kteří nikomu nic neudělali, tak ho asi zastřelím. Tuhle práci nemůže dělat člověk se svědomím a srdcem. Představte si, jak zabavujete majetek 85leté stařence, která se zadlužila kvůli pohřbu syna (což se nedávno taky stalo, naštěstí se na ni lidé složili) Zvracik  Zajímalo by mě z čeho bude naše vláda týt, až všem všechno seberou a stát bude plný bezdomovců-seniorů. Ale zpět k těm pejskům. Pro spousty lidí je jejich domácí zvíře členem rodiny a pro některé, třeba bezdětné, i něco jako vlastní dítě. Když se tedy mohou v exekuci zabavit domácí zvířata (a trpí nejen jejich majitelé, ale i ony, copak pes pochopí, proč se najedou ocitl v útulku?) tak proč by se nemohly zabavit i děti?! 
Další případ se psem, který mě vytočil a hlavně rozesmutnil je utracení 7letého pejska Lennoxe, který byl v Belfastu *odsouzen k smrti* jen proto, že vypadal jako pitbul, plemeno, které je v Británii zakázané. Ne proto, že by někomu ublížil. Pro rodinu byl naopak mazlíček, skvěle vycházel s jejich druhým psem a pomáhal postižené dceři. Nakonec ho zabili v Dublinu. Británie i Irsko by měly být západní demokratické země, ale tohle mě dost znechutilo. Nevím, jak to tam mají se zákony, jestli je zvíře věc, ale i kdyby podle zákona nebyla, tak jako nově u nás (ale dlouho potrvá, než to někteří pochopí) tak mnozí lidé budou mít vždycky problém tohle pochopit, ať žijí kdekoli. Ačkoliv jde všechno do ... tak lidé si pořád, nevím proč, myslí, jak jsou přírodě a zvířatům nadřazení, přitom civilizovaná bytost nedrancuje přírodu a nevraždí slabší.
Ještě smutnější je, že pro někoho nejsou věcí jen zvířata, ale i nevinné děti. Určitě jste slyšeli o unesené Michalce. Kdyby to nebylo cikánské dítě tak jsou reakce na únos i její nalezení (mimochodem, skvělá práce české i německé policie!) úplně jiné, ale že je z cikánské rodiny tak to určitě únos nebyl, ale rodiče ji prodali (včera jsem četla, že zatím to tak nevypadá-to je ale škoda, co? Minule půlku národa zklamalo, že toho týpka z Břeclavi nakonec nezmlátily "kofoly", ale spadl z balkonu, když machroval před holkou) a měla tam radši zůstat, bylo by jí tam líp a teď to bude jen další "věc" (tak se opravdu někdo vyjádřil), která bude žít ze sociálních dávek. Ehm. Ty názory o tom, že měla zůstat v Německu mě šokovaly. Převýchova v Německu tu snad už byla za nacistů, ne?
Někdy se stydím, že jsem člověk, popř. český člověk, protože když si přečtu zprávy a co hůř, když občas neodolám a přečtu si diskuze k nim, tak mám pocit, že je to tu samý zakomplexovaný nenávistný ubožák :-(

Zdroj obrázku: FB


 
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zuřím spytihnev-vlidny 17. 07. 2012 - 22:11
RE: Zuřím eveleen 19. 07. 2012 - 19:22
RE: Zuřím polgara 27. 07. 2012 - 19:49