Chyba je v lidech a ne ve psech

8. únor 2009 | 20.02 |

Británií otřásá tragédie kdy dva psi roztrhali miminko. Jak se to stalo? Rodiče nechali svého tříměsíščního chlapečka BEZ DOZORU se dvěma psy. Skvělá nahrávka na smeč lidem, kteří nesnáší pejskaře a psy. Už se objevily komentáře typu "Nam vsem budou vykladat jak jejich bestie jsou hodne a pak jim doma sezerou vlastni decko. Znam jen malo psickaru, kteri by se nepotrebovali lecit. Jsou to bezohledna hovada." Léčit by se měl spíš debil, který žije v takové nenávisti. Vždyť je to o konkrétních lidech. Já bych malé dítě nenechala samotné ani s naší Eliškou. Sice jsou buldočci mírumilovní a nechali by na sobě dříví štípat, ale mám snad nějakou soudnost. Nikdy nevím, jestli se pes neožene nebo něco takového. Ve článku se píše, že dítě nechali ve společnosti psů, kterým důvěřovali. Miluju psy, ale nikdy nemůžu vědět jaká bude jeho reakce nebo chování. Když má člověk doma psa i malé dítě tak musí dávat pozor na oba. Ale chyba není u psů, ale u lidí, kteří si pořídí miminko a nedávají na něj pozor.
Další věcí, která jistě vyvolá diskuzi je, že jeden z nich byl staffordshirský bulteriér, tzv. "bojové plemeno". Co to je bojové plemeno? Podle laiků krvelačná bestie.
Ale dítě může pokousat i čivava nebo jorkšír. Nicméně mezinárodní kynologická federace FCI žádný pojem bojové plemeno nemá. Pochopitelně existují rasy psů, které vyžadují pevnější ruku a důsledný výcvik. Když si takového psa pořídí člověk nezkušený nebo nějaký frajírek tak to může skončit tragédií, ano, ale kdo je na vině? Člověk nebo pes?
Proto se my, co máme rádi psy, chovejme tak, aby nás nemuseli někteří lidé nesnášet a aby nedocházelo k nehodám. Pes není hračka-ale ani zlá bestie. Pes potřebuje soudného a důsledného majitele, jeho výchova záleží na člověku a člověk je za svého psa vždycky odpovědný.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Chyba je v lidech a ne ve psech koktejlka 08. 02. 2009 - 20:59
RE: Chyba je v lidech a ne ve psech vanity* 08. 02. 2009 - 23:26
RE: Chyba je v lidech a ne ve psech blackbeautiful 09. 02. 2009 - 11:00
RE: Chyba je v lidech a ne ve psech blackbeautiful 09. 02. 2009 - 11:01
RE: Chyba je v lidech a ne ve psech jerabina 19. 02. 2009 - 13:35
RE: Chyba je v lidech a ne ve psech marieke 19. 02. 2009 - 21:49
RE: Chyba je v lidech a ne ve psech frostík 27. 04. 2009 - 00:36