Češi a fekální kultura?

22. červen 2008 | 11.54 |

K tomuto článku mě inspirovalo jedno fórum na Lide.cz: http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&auth=&forum_ID=48427
Je to fórum zaměřené proti pejskařům, pejskaře popisuje jako bezohledné svině a psy jako nebezpečné bestie. Nehledě na perly typu, že člověk, který chová psy asi neumí vycházet s lidmi a další kraviny.
Chápu, že existují problémy-lidé, kteří po svých miláčcích neuklízí, lidé s nevychovanými psy, napadnutí lidí psem apod. Ale odnášejí to pak i slušní pejskaři. Nevěřím, že někteří psi (např.tzv bojová plemena) se rodí od přírody zlí. Akorát některé rasy potřebují pevnější ruku a dobrý výcvik, jenže když si je pořídí nějaký namachrovaný blbeček, který chce akorát vypadat drsně a o povaze a výcviku psa nemá ani páru? Stejně tak je špatné, když má člověk psa navolno mezi hodně lidmi (zvlášť když jej nemá perfektně vycvičeného) nebo bez náhubku v dopravním prostředku. Jinak jsem ale pro, aby bylo více zón pro volný pohyb psů. Ale těch spíš bude ubývat, když se všude staví hypermarkety a parkoviště, že.
Prostě mi přijde nefér, že za lidi, kteří nezvládají své psy to odnášíme i my ostatní a naši psi. Taky chápu, že každý má svoje. Někdo nemá rád zvířata vůec, někdo miluje kočky, někdo koně...ale já jsem ráda, že mám doma pejska. Je to vážně nejlepší přítel člověka. Nikoho jiného nemůžete obejmout, pomazlit se s ním nebo si s ním hrát KDYKOLI potřebujete. Ale to už by bylo na jiný článek.
Každopádně lidí, kteří mají vůči psům takové předsudky jako dotyční na tom fóru, je mi líto. Navíc jsou nespravedliví, dělají ze psů bestie, které by se ani neměly chovat (a co s nimi? vybít je, ať mají lidi posedlí zbytečnou nenávistí radost?) a zapomínají, že nejsou jen psi, kteří někoho pokousali, ale psi, kteří zachraňují životy, hledají drogy, pomahají slepým lidem, nemocným dětem v rámci canisterapie apod.
Psi patří už odpradávna k našim životům, žádné jiné zvíře si člověk tak neochočil a nepřilnul k němu jako ke psovi. Ani ke kočkám ne. Ale psy si bohužel pořizuje stále více hajzlů, kteří je týrají nebo třeba ubijí k smrti...možná by se mělo víc hlídat kdo si psa pořídí a zavést nějaké psychotesty nebo tak. Když budou mít psa jen slušní lidi, ubyde problémů a lidi typu z toho fóra nebudou mít důvod věčně si stěžovat.


cumacci.gif

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Češi a fekální kultura? vanity* 23. 06. 2008 - 10:55