Různí autoři: Nejlepší psí příběhy

13. srpen 2010 | 10.00 |

Editovala Lesley O´Mara, uvádí Gerald Durrelldl
Překlad: Alena Jindrová-Špilarová
Vydal: Ivo Železný, 1996

Ty nejlepší psí příběhy o poutu psa k člověku, které kdy byly napsány, vyprávějí takoví literární velikáni jako James Herriot, Rudyard Kipling, Jack London, Anatole France, G.K.Chesterton, Jerome K.Jerome, Virginia Woolf a spousta dalších.
Mezi ty nejhezčí mohu uvést:

Bez srdce od H.Walpolea: William Trush si zamiluje ošklivého, ale věrného a milého buldočka (;-) Šeredu, zatímco jeho povrchní žena Isabela svou lásku věnuje štěněti Rooseveltovi, které je stejně "snobské" jako ona. William díky oběma psům poznává, jaký je rozdíl mezi ním a Isabelou.

Chlapík od J.Stranger: Mladá odvážná kolie zachrání v ledové bouři život svému pánovi-ovčákovi i jeho ovcím a jehňatům. (Už vidím Elišku, jak by mi šla domů pro kus masa, kdybych zapadla v závěji a donesla mi ho, ať se posílím a zahřeju :-D).

Tricki Woo od J.Herriota: Slavný veterinář vzpomíná na svého neobyčejného psího pacienta a jeho skvělou paničku.

Několik psů ze Slunečné od A.P.Terhuneho: Vzpomínky autora nsmrtelné Lassie na jeho milované kolie a jejich neuvěřitelné veselé i dojemné osudy.

Když přišel Riquet od A.France: Humoristická povídka o poněkud zmateném a ve svém světě žijícím profesoru filologie, který zničehonic dostane od své služebné maličké štěně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře