Marsha Boulton: Zázračný pes Wally

28. únor 2012 | 20.59 |

wallyDobrodružství nezničitelného bulteriéra

"Trvá zhruba 63 dní, než se štěňata narodí, a o 63 let později sil lidé, kteří si ta štěňata zamilovali, stále ještě pamatují, jací psi z nich vyrostli."

Marsha Boulton je kanadská spisovatelka humoristických románů, novinářka a farmářka. Žije se spisovatelem Stephenem Williamsem na statku v Ontariu. Jako miminko ji adoptovala rodina zubaře a odmalička žila se psy. Měla mj.boxera, šarpeje, šeltii nebo bulmastifa, ale nakonec se Stephenem rozhodli pořídit si bulteriéra, kterého pojmenovali po básníkovi Wallaci Stevensonovi. Neohrabané, hravé, divoké, ale úžasné štěně ze kterého vyrostl mohutný chlapík s vekým srdcem jim okamžitě začal pomáhat na farmě a doprovázet je při novinářské práci a rozhovorech. Stál při nich i ve chvílích bolesti, kdy byla Marshe diagnostikována rakovina nebo strachu a pocitu beznaděje, kdy se Stephen dostal do opletaček kvůli svým knihám, kde se věnuje skrytému pozadí a nejasnostem ve vyšetřování různých zločinů a v rámci domovní prohlídky byli dokonce na čas vystěhováni z farmy.
Oddechová, zábavná, ale místy i dojemná a dramatická knížka jistě potěší každého milovníka psů. Mínus snad jen za místy poněkud kostrbatý český překlad.
Z přebalu:
"Wally je bulteriér svérázné povahy. Je umíněný, ztřeštěný, dovádivý a především nezničitelný. Miluje kvíkající gumové hračky, všechno ve tvaru koule a na jídlo se vrhá s úctyhodnou vervou. Ovšem ostré zuby nepoužívá jen jako nástroj na uspokojení hladu. Se zuřivostí hladové pirani se vrhá na všechny zajímavé předměty kolem sebe. Nejedna hadice na zahradě se během vteřiny promění v rozstřikovač, pneumatiky koleček jsou stále splasklé, podpatky lodiček se mění v párátka a z brýlí dioptrických se stávají děrované. Wally se samozřejmě se stejnou energií, kterou věnuje povyražení a fotbalu s míči všech typů a velikostí, dokáže zapojit i do každodenního chodu na farmě – přikuluje balíky sena, loví veverky a myši, vede válku na život a na smrt s krtky, pořádá závody s ovcemi, prohání žáby v rybníku a funguje jako sněžný pluh. Stejné úspěchy sklízí i jako mediální celebrita – přeborník v lízání uší. Ale především se vždy a všude drží své moudré životní zásady: "Když to není zábava, nestojí to za námahu!"

Více o autorce, Wallym a farmě: www.marshaboulton.com

Zdroj obrázku: www.kosmas.cz/knihy/149792/zazracny-pes-wally/


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře