Mimozemšťané v seriálech

16. leden 2011 | 22.42 |

Navazuje na článek marieke.pise.cz/26391-filmy-o-mimozemstanech.html

alf-showAlf, USA, 1986-1990.

Jeden z nejroztomileji vykreslených mimozemšťanů, Alf (což mj.znamená Astronomická létající forma) se naboural do garáže rodiny Tannerových v Los Angeles a od té doby s nimi žil. Alfa, milovníka jídla, do kterého zahrnuje i kočky, ztvárnil v kostýmu chlupatého nosáče Paul Fusco. V českém dabingu ho nezaměnitelným hlasem obdaroval Ota Jirák. Postavička Alfa je v hračkářstvích dodnes oblíbená.

Červený trpaslík (Red Dwarf), VB, 1988-1999.cerveny-trpaslik

Kultovní britský seriál není vyloženě o mimozemšťanech, ale i ti se zde samozřejmě objevují a odehrává se ve vesmíru na těžařské lodi Červený trpaslík, jejíž posádka zahynula po radioaktivní nehodě. Po probuzení po 3 milionech letech zůstal na lodi jen milovník karí Dave Lister, narcistický Kocour, který se vyvinul z Daveho kočky, hologram zemřelého Arnolda Rimmera, kterému se i po smrti lepí smůla na paty, poškozený android Kryton a hlavní počítač Holly, který měl původně IQ 6000 (tj.jako 6000 učitelů tělocviku), ale během dob v osamění se smrsklo na 60...
Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec s nezaměnitelným anglickým humorem.

022Star Trek, USA, 1966-2005.

Jeden z nejpopulárnějších sci-fi seriálů všech dob. Jeho příběh vytvořil americký scénárista a producent Gene Roddenberry, který již v 60.letech představil divákům vesmírnou loď USS Enterprise a kapitána Kirka. Seriál je rozdělen do několika epizod-The Original Series (TOS), Animated, The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager a Enterprise. Vzniklo podle něj také 11 celovečerních filmů, první z roku 1979, poslední zatím z roku 2009.
Seriál získal 31 cen Emmy a několik Bafta a má tolik fanoušků, že pro ně vzniklo pojmenování "trekkies"-např.Billa Gatese, Arnolda Schwarzeneggera nebo herečku Whoopi Goldberg.

Stargate Universe, Kanada/USA, 1997-2010.BXefxcQUQzjhSyWc

Vojenský seriál ze sci-fi prostředí Hvězdné brány částečně navazuje na film z roku 1994.

Zde Daniel Jackson zjistí, že pomocí Hvězdné brány lze cestovat na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.
Na konci roku 2010 americká stanice Syfy oznámila, že druhá série bude také poslední, což okamžitě odstartovalo vlnu internetových peticí.
Podle seriálů vznikly i počítačové hry.


navstevniciNávštěvníci, ČSSR, 1983.

I v komunistickém Československu vznikl seriál o UFO. Hlavní zápletkou je riziko nárazu neznámého objektu na zeměkouli, což by mohlo vyhubit takřka celý život. Odborníci řeší, jak situaci zabránit a nakonec se ujme nápad bláznivého akademika Richarda, který navrhne cestovat časem do roku 1984. Mise je spuštěna...
Seriál patří ke klenotům čs.tvorby a objevila se v něm celá řada populárních herců-Dagmar Patrasová, Josef Dvořák, Dagmar Havlová (tehdy Veškrnová), Vlastimil Brodský, Vladimír Menšík, Jiří Lábus, Jiří Kodet, Jitka Molavcová, Jiří Krampol, Helena Růžičková, Bořivoj Navrátil, Jan Čenský, Ondřej Vetchý, Mahulena Bočanová, Miroslav Moravec, Jana Švandová a celá řada dalších. Hudbu složil slavný skladatel Karel Svoboda.

Akta X (X-Files), USA/Kanada, 1993-2002.draft_lens1559798module5063433

Kultovní seriál o dvojici agentů FBI, kteří vyšetřují případy, které předtím nikdo nevyřešil a byly založeny do složky Akt X-nevyřešitelné. Pátráni agentů Muldera a Scully (on věří, že mu sestru uneslo UFO, ona zas věří v Boha), jenž proslavili i jejich představitele-Davida Duchovnyho a Gillian Anderson je často spojeno s paranormálními jevy, existencí mimozemšťanů a snaží se odhalit pravdu o vládním spiknutí, jehož cílem je skrýt pravdu o přítomnosti mimozemšťanů a možné kolonizaci planety.

Zdroje:
csfd.cz, wikipedia, serialzone.cz
Obrázky jsou z googlu (po zadání názvu daného seriálu do vyhledávače obrázků) 
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Mimozemšťané v seriálech spytihnev-vlidny 18. 01. 2011 - 18:36