JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT (Eat Pray Love)

1. leden 2011 | 21.56 |

0813-movie-Eat-Pray-Love_full_Am.film, 2010. Hrají: Julia Roberts (Liz), Billy Crudup (Stephen), James Franco (David), Javier Bardem (Felipe), Hadi Subiyanto (Ketut), Viola Davis (Delia) a další. Režie: Ryan Murphy.

Newyorská autorka divadelních her Liz vždycky ráda cestovala, ale její manžel Stephen se kterým se vzali velmi mladí by rád ještě studoval a má jiné zájmy. Jejich rozdílnost nakonec vede k rozvodu, který je pro Liz velmi těžký. Rozhodne se rok věnovat svému milovanému cestování-aby získala nové zkušenosti, poznala sama sebe, pročistila si hlavu a možná i potkala někoho nového. Za cíl má tři místa-Řím, Indii a Bali.
V Římě si užívá památek a skvělého italského jídla, v Indii manuálně pracuje v ášramu duchovní učitelky svého posledního milence a seznámí se zde s o generaci starším Texasanem, který sem utekl před rozvrácenou rodinou a s roztomilou mladičkou Indkou Tulsí, kterou chtějí rodiče provdat za chlapce, kterého skoro nezná. Nejvíce zkušeností Liz však čeká na Bali, kde už kdysi byla a znovu se zde vrací k učení místního dobráckého šamana Ketuta. Mezi svými přáteli z různých koutů světa uspořádá finanční sbírku pro domorodou léčitelku, která je rozvedená a všechny peníze utratila za to, aby mohla mít u sebe svou dcerku, protože v její zemi je zvykem, že po rozvodu zůstávají děti otci. Navíc jí mnoho lidí kvůli rozvodu pohrdá a tak se musí často stěhovat, protože vždy po čase ztratí kvůli tomuto klientelu. A na Bali také Liz konečně poznává někoho, kdo by mohl být tím pravým-charismatického Brazilce Felipa.
Překvapilo mě, jaký "propadák" je tento film podle hodnocení na csfd. Mně se moc líbil, je úžasně inspirativní, takovou cestu bych taky někdy chtěla zažít a dalších 5 hvězdiček bych mu dala za soundtrack, kde zazní hity takových klasiků jako Neil Young, Eddie Vedder z Pearl Jam nebo Marvin Gaye. Samozřejmě je tu i italská, indická nebo brazilská hudba, prostě úžasný mix a rozhodla jsem se soundtracku věnovat speciální článek.
Snímek byl natočen podle pamětí americké spisovatelky, esejistky a povídkářky Elizabeth Gilbert, které byly 199 týdnů v žebříčku New York Times Best Sellers.
Filmu rozhodně dávám 5/5, velice příjemný počin.
 

Stupnice: 1-odpad, 2-nuda, 3-průměr, 4-pěkný film, 5-špičkový film

Eat-Pray-Love

eat_pray_love_11

0813-eat-pray-love-1jpg-1de506

eat-pray-love-main

Eat-Pray-Love-Movie-Stills-jul

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT (Eat Pray Love) geluška 01. 01. 2011 - 22:58
RE: JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT (Eat Pray Love) hospodynka 03. 01. 2011 - 20:02
RE(2x): JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT (Eat Pray Love) marieke 03. 01. 2011 - 20:15