22.2.12

22. únor 2012 | 21.00 |

bila_paniŽivot na zámku :-)))

Jupí, po půlroce hledání, obepisování a obcházení cestovek a jednoho katastrofálního pokusu, který naštěstí trval jen 3 dny, jsem konečně našla praxi a co víc, moc se mi tam líbí, nepřipadám si tam jak debil a ráda tam chodím! Cestovky jsem nakonec vzdala, protože skoro nikde neberou ani na tu neplacenou praxi a napadlo mě, že vlastně můžu být i v nějakém muzeu, hradě nebo zámku tak jsem napsala kamarádce, která pracuje na našem zámku (zároveň je to i muzeum a galerie) a vyšlo toooo! Nakonec teda nejsem ani v O.ani u přítele, ale doma, ale nevadí mi to, do práce 15 minut pěšky, nemusím se každou neděli balit a každé pondělí brzo ráno trajdat 2 hodiny vlakem (i když po holkách z kolejí se mi samozřejmě stýská a příští týden se jedu definitivně rozloučit a sbalit se :,-( ), prostě spokojenost.
Nevím teda, co by na mou náplň praxe říkala naše vedoucí ze školy, ale každý nějak začná a hlavně mě to baví, dělám všechno možné od razítkování a plnění obálek, přepisování inventarizačních knih nebo ořezávání pozvánek přes pochůzky po pomoc s tvořivými programy pro děti-to mě baví moc, už jsme navlíkali a vyráběli papírové korálky, škrabošky nebo panáčky z kolíčků na prádlo (to by asi naši vedoucí omyli :-D). Možná to někomu přijde primitivní, ale pro mě lepší než stresy v nějaké cestovce, kde jde jen o prachy. Práce na hradech, zámcích apod.je spíš pro nadšence, zázračné bohatství tam člověk nevydělá, protože jsou to většinou neziskovky, ale pro mě je hlavní mít práci, která mě bude bavit a nebudu se v ní stresovat a honit než vysoké příjmy a navíc je to kreativní, člověk může dělat všechno možné, vymýšlet programy pro děti a veřejnost, procházet archivy, připravovat výstavy...No, a časem bych snad mohla provádět, už jsem dostala texty a začínám si to procházet. Zatím jsem prováděla, jak už jsem psala, jen s naší školou v Praze a v Krakově a nebyl to problém, sice jsem si dřív myslela, že to nebude pro mě a že se před (cizíma) lidma vyvrátím :-D ale teď se vlastně docela těším až si to zkusím.
Jinak Cukřenka se mě ptala, jestli tam straší nebo tam chodí nějaká bílá paní-tak o tom nevím, leda tak já :-))) Proto ten ilustrační obrázek.
Tak pro dnešek pomalu končím, jen jsem se chtěla pochlubit :-D že snad nejsem takový loser jak jsem si myslela, kor po těch 3 dnech v jisté CK, kde jsem si přišla jako totální nula a měla hrůzu z toho, že to bude všude stejné, protože jsem prostě neschopná-ale snad to tedy stejné nebude, i kolektiv máme fajn, s většinou si už tykám, můžu chodit kouřit za tou svojí kamarádkou do ateliéru, na obědě nikdo nikoho nehoní...ok, tak fakt končím, ať to všechno nezakřiknu :-))) Pěkný zbytek týdne všem!

Zdroj obrázku: www.cvikov.cz/ (to není moje město, jen se mi líbil ten obrázek)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: 22.2.12 spytihnev-vlidny 02. 03. 2012 - 18:04