MELANCHOLIA

17. únor 2012 | 22.52 |

Dánsko-švédsko-fr.-něm.film, 2011. Hrají: Kirsten Dunst (Justine), Charlotte Gainsbourg (Claire), Alexander Skarsgård (Michael), Kiefer Sutherland (John), Cameron Spurr (Leo) a další. Režie: Lars von Trier.

Zatím poslední snímek kontroverzního dánského režiséra von Triera je komorním psychologickým příběhem dvou sester na pozadí blížící se přírodní katastrofy-k Zemi se přibližuje planeta zvaná Melancholia, jenž hrozí srážkou.
První část filmu se odehrává na svatbě Justine. Ačkoli by to měl být jeden z nejšťastnějších dnů jejího života, Justine propadá depresi a obřad absolutně nezvládá. Musí také řešit dlouholeté spory mezi svými rodiči, pohádá se se svým šéfem a nakonec se i vyspí s jedním ze svatebních hostů.
Druhá část je zaměřena na Justininu usedlejší a klidnější, ale také tajemnou a nevyzpytatelnou sestru Claire. Společně s Justine a Claiřiným manželem a synkem očekávají, kdy se Melancholia přiblíží k Zemi a jaké to bude mít následky.
Film doprovázený hudbou Richarda Wagnera je plný symbolů a jinotajů, které si divák může vysvětlit sám podle vlastní vůle. Rozhodně se nejedná o katastrofické drama na způsob Drtivého dopadu nebo Armageddonu-někteří herci jsou sice hollywoodské hvězdy, ale spíš je tento film temným chladným severským dramatem, který dostává svému názvu.

mel

Melancholia 2

charlotte-gainsbourg-as-claire

photo-melancholia-2011-7

Exalt-melancholia

Zdroj obrázků: google

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře